Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

18 maja, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do funkcji w tamtym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają szansa wysyłania do rzeczy za granicą polskich ludzi jak i obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z pomoce na zajęcie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej wysyłanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania pracownika do pozostałego świecie w planie czasowego wykonywania książce w tym kraju. Należy przy tymże mieć, iż w całym stanie w jakim pracownik wykonuje osobistą funkcję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w sferze budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do funkcji w Niemczech, przydatne jest zajęcie wizy Vander Elst. Istnieje wówczas wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych pomocy w kolejnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej regule może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na pozycję co zajmowałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i wartości na których pracodawcy innych krajów UE mogą kierować naszych pracowników do funkcji w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona jest w punkcie tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do funkcji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy łączy się ze zastosowaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi liczyć zawartą umowę o pracę czy zajęcie z Własnym pracodawcą, w układzie spośród obecnym musi istnieć zabezpieczony i działać minimum od maja u pracodawcy, który pragnie delegować pracownika do funkcji w Niemczech. Musi w układzie spośród tym legalnie przebywać na terenie Polski, mieć pozwolenie na rzecz. Wskazany jest fakt wydawany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w zasięgu zabezpieczenia społecznego a co ważne aby wystąpić po te materiały wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w jakim pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych tekstów trwa kilka tygodni dodatkowo w sukcesu braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten termin jest jeszcze niezbędny aby udowodnić, że funkcja w Niemczech nie jest jednym celem zatrudnienia gościa i z razu po zatrudnieniu nie może on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na pewne w Polsce i jego rola za granicą ma charakter jedynie tymczasowy dodatkowo w ramach naszej roli w Polsce został kierowany do składania naszych obowiązków na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i kierowaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we całych formach i sprawne kierowanie naszych pracowników do Praktyki w Niemczech. Nasza podporę jest kompleksowa – z pewnej i dużej rekrutacji gości z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez porady prawne i rada w załatwieniu wszystkich obowiązujących w ciągu delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa wnioski w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i pracy u pracodawcy, umowa pracodawcy z marką z kolejnego państwa UE, pismo z firmy dającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w innych siedzibach w zależności z wielu szczegółów, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy również odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy będący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do funkcji w Niemczech podlega przepisom w charakterze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w zależności z części i np. ogólna cena to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej więc w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również jedne firmy do funkcji w których zatrudnieni są delegowani przykładają dużą rolę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla gościa można wypłacić choć w sytuacji ryczałtu czy diety więc w szkoła niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków produkcji i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w formacie wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę