Call of Duty : Modern Warfare 3 – kwintesencja serii!

Call of Duty : Modern Warfare 3 – kwintesencja serii!

20 listopada, 2015 0 przez

Artykuł opisuje grę komputerową z serii CoD

Po wydarzeniach kończących Call of Duty: Modern Warfare 2 czekaliśmy na kontynuację. W 2011 roku doczekaliśmy się Call of Duty: Modern Warfare 3, wyprodukowanego przez Infinity Ward oraz Sledgehammer Games, wydanego przez firmę Activision. Ekipa z Infinity Ward niestety nie mogła mieć przyjemności z przedstawienia światu kolejnej części epickiej serii, ponieważ do sieci wyciekła spora ilość informacji na temat nadchodzącej premiery. Dla niektórych przeciek był kłamstwem, dla innych mogła to być zemsta.

Tak czy inaczej Ci, którzy uwierzyli spojlerom, zepsuli sobie całą frajdę z gry, ponieważ informacje okazały się prawdziwe. W trzeciej części Modern Warfare zostajemy rzuceni w takie lokacje jak Afryka, Manhattan, Rosja, Londyn, gdzie znowu spotkamy starych znajomych – Price’a oraz Soapa. Jedna z misji przedstawia następujące zdarzenia: Jako Frost, członek oddziału Delty, mamy za zadanie wyprzeć siły Rosjan z najsłynniejszej giełdy na świecie. Rosja przypuściła atak na Amerykę z powodu podejrzeń i oskarżeń rzuconych w stronę Wujka Sama o dokonanie masakry na lotnisku w poprzedniej części. Na dachu budynku, który twórcy nazwali „Stock Exchange” znajduje się maszyna zagłuszająca, która uniemożliwia koordynację sił, naszym zadaniem jest nic innego jak zniszczyć ją i przypuścić zmasowany atak. W misji w oczy rzuca się niesamowity realizm rozgrywki, możemy przełączać celownik pomiędzy zwykłym kolimatorem, a lunetą. Niezapomniany jest również lot śmigłowcem i ostrzał z miniguna. Po pierwszych misjach można wnioskować, iż przecieki były prawdomówne, jednak wcale nie umniejsza to przyjemności z rozgrywki.

W 3 części Modern Warfare mamy do czynienia z piętnastoma misjami. W grze jest również dostępny tryb multiplayer, co lepsze jest on nadal darmowy, tutaj nie wprowadzono żadnych zmian. Po zakupie będziemy również mogli czerpać przyjemność z rozgrywki w trybie Black Ops, który pojawił się już w poprzedniej części, jednak tutaj został dopracowany i rozwinięty. Twórcy gry zadbali również o obserwacje gry z różnych perspektyw – możemy sterować mnogimi pojazdami, między innymi czołgiem, samolotem AC-130 czy walczyć jako agent służb SAS. Posługiwać można się również wieloma nowymi broniami i uzbrojeniem. Doskonała fabuła i szata graficzna to ogromne zalety tej pozycji, serdecznie polecam ten tytuł wszystkim fanom FPS-ów, ponieważ nie będą żałowali tak dobrze przeznaczonych pieniędzy. Osobiście twierdzę, że jest to najlepsza z części Modern Warfare, w dniu wydania sprzedano aż 6,5 miliona egzemplarzy, a do roku 2013 poinformowano o zakupie już 26,5 miliona kopii. Niesamowite!

0 0 votes
Daj ocenę