Z jakiego materiału wybrać meble do kuchni?

Z jakiego materiału wybrać meble do kuchni?

13 września, 2020 0 przez Prezydent Portalu

W sklepie meblowym czeka na nas wiele propozycji dotyczących rozwiązań kuchennych, dzięki czemu mamy możliwość urządzenia wnętrza zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Jako że w pomieszczeniu tym panuje specyficzny mikroklimat, powinno się zwrócić szczególną uwagę na to, z czego zostały wykonane meble. Obowiązkowo powinny być odporne na działanie wilgoci, uszkodzenia mechaniczne, zaplamienia. Kwestia estetyki także ma znaczenie, podobnie jak dopasowanie wszystkich elementów wyposażenia do bieżącej aranżacji wnętrza. Pora zastanowić się, z czego powinny być zrobione meble kuchenne, aby służyły użytkownikowi przez długi czas.

Meble kuchenne z płyty MDF czy ze sklejki?

Jako że meble wykonane z litego drewna są bardzo drogie i nie zawsze jest nas na nie stać, można sięgnąć po alternatywne rozwiązania. Dużą popularnością cieszą się meble kuchenne z płyty MDF. Na korzyść tych pokrytych folią PCV przemawia odporność na działanie wilgoci, dlatego mogą być użytkowane nawet w miejscach bezpośredniego narażenia na działanie wody. Zaletą będzie też szeroki wachlarz wyboru – przebierać można w kolorach i wzorach. Jeśli marzą nam się drewniane meble, to świetną opcją będą te z płyty MDF imitującej drewno. Mają one pewną wadę, a mianowicie są podatne na długotrwałe działanie wysokiej temperatury, czego skutkiem jest odbarwianie, kurczenie i złuszczanie. Meble z płyty MDF pokryte folią PCV mogą być eksploatowane przy zlewie, ale nie blisko źródła ciepła typu piekarnik czy kuchenka. Mniej wrażliwa na temperaturę będzie płyta MDF lakierowana. Niestety jej powierzchnia jest podatna na zarysowania pod wpływem intensywnego użytkowania.

Odwiedzając sklep z meblami, z pewnością natrafimy na zestawy kuchenne ze sklejki, które świetnie sprawdzą się w każdej kuchni. Są one w pełni naturalne, wytrzymałe, w przystępnej cenie. Na ich korzyść przemawia ciekawy design, łatwość zaaranżowania wnętrza. Fronty szafek wykonanych z tego materiału można okleić okleiną lub pomalować na dowolny kolor, co pozwala na stworzenie unikalnego wystroju, nadanie pomieszczeniu nowego charakteru.

Artykuł powstał we współpracy z http://meblejarczak.pl

0 0 votes
Daj ocenę