Z jakiego materiału szyny sufitowe wybrać?

Z jakiego materiału szyny sufitowe wybrać?

22 października, 2020 0 przez Prezydent Portalu

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa szyn sufitowych powinny w pierwszej kolejności poważnie zastanowić się nad materiałem z którego są one wykonane. Producenci oferują wiele szyn sufitowych, które wykonane są z różnorodnych materiałów.

Czym charakteryzują się aluminiowe szyny?

Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie szyny sufitowe wykonane w całości z aluminium. Materiał ten jest nie tylko bardzo lekki, ale również może pochwalić się dużą trwałością. Aluminium można w wygodny sposób dowolnie pociąć, dzięki czemu szyny z niego wykonane idealnie sprawdzą się przy konstrukcjach niejednoliniowych torów. Jest to najlepszy wybór dla osób, które mają do zagospodarowania niestandardowe wymiary. Do największych zalet należy zaliczyć dużą odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Plastikowe szyny sufitowe – co trzeba wiedzieć?

Nieco tańszym rozwiązaniem od aluminiowych szyn są oczywiście modele wykonane z PCV. Największymi atutami szyn tego typu jest nie tylko atrakcyjna cena, ale również niewielka waga i rewelacyjne walory estetyczne. Oryginalne szyny sufitowe PCV idealnie pasują przede wszystkim do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym.

Dlaczego warto postawić na szyny sufitowe?

Sufitowe szyny nie wymagają zastosowania specjalnych wsporników, dlatego też nie zajmują one wiele miejsca. Jedną z kluczowych zalet szyn jest to, że dzięki nim można idealnie dopasować długość oraz przebieg toru. Nowoczesne szyny doskonale prezentować będą się nawet w przypadku niewielkich okien z którymi zawsze jest duży problem. Uważać należy jedynie na tańsze modele, które niestety mogą być wykonane ze zbyt kruchego tworzywa.

Jednotorowe czy wielotorowe?

Jednotorowe szyny sufitowe są idealnym wyborem dla osób, które na tej samej linii chcą zawiesić firany albo zasłony. Dwutorowe albo wielotorowe szyny jak łatwo się domyślić umożliwiają odseparowanie dwóch elementów. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Ilość zastosowanych torów ma oczywiście bezpośredni wpływ na szerokość szyn, które bardzo często trzeba zabudować.

Artykuł powstał we współpracy z Producent karniszy, rolet i szyn sufitowych – Profi Styl

0 0 votes
Daj ocenę