Wybory 2018. W konwencji PiS w Lublinie

Wybory 2018. W konwencji PiS w Lublinie

7 października, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Wybory 2018. W konwencji PiS w Lublinie wzięli udział czołowi przedstawiciele partii oraz ministrowie, senatorowie, posłowie z Lubelszczyzny. Zagościli także prezes PIS Jarosław Kaczyński a także premier Mateusz Morawiecki.

Wybory 2018. W konwencji PiS w Lublinie wzięli udział czołowi przedstawiciele partii oraz ministrowie, senatorowie, posłowie z Lubelszczyzny.
Podczas konwencji PIS, która miała miejsce w Lublinie, zostali przedstawieni, a także zaprezentowani wszyscy kandydaci na prezydentów miast i radnych sejmiku województwa.
Do Lublina przybył Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki, celem ich wizyty było poparcie lubelskich kandydatów PiS w wyborach samorządowych.
W pierwszej kolejności zabrał głos Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Zaczął on swoje przemówienie od nietypowych słów, które brzmiały, że Lublin potrzebuje wielkiego przewietrzenie, a zarazem świeżego powietrza. Podczas swojego przemówienia dodał również, że ważne jest to, by udało się wprowadzić zamiar, umiejętność, wolę i sięgnięcie. Podkreślił, że są to bardzo ważne czynniki, chociażby ze względu na to, że to właśnie one mają ogromny wpływ na zbudowanie jedności. Dodał także że ta jedność tyczy się wielkiej tradycji właśnie tej ziemi Lubelskiej. Jarosław Kaczyński, prezes PiS podczas swojego przemówienia wrócił również myślami i słowami do dawnych czasów historii, przypomniał on wszystkim słuchaczom o tym, że Lublin to jest miejsce, gdzie zrodziła się Unia Lubelska, ludzie z tej ziemi brali udział we wszystkich właściwie walkach o utrzymanie polskiej i niepodległości i później o jej odzyskanie. Te słowa zapewne trafiły do wielu osób, pokazały one również, że ludzie wywodzący, a także mieszkający właśnie w mieście Lublin mogą być dumni, że są mieszkańcami właśnie tego miasta.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS podczas swojego przemówienia wypowiedział się na temat jednego z kandydatów na prezydenta miasta Lublin. Jednym z tych kandydatów jest właśnie Sylwestr Tułajew. Według Jarosława Kaczyńskiego jest to osoba znakomita, energiczna, sprawna, i, że to właśnie on jest idealnym młodym kandydatem na prezydenta Lublina. Nie były to tylko jedynie te słowa, które Jarosław Kaczyński prezes PIS, skierował w kierunku Sylwestra Tułajewa. Między innymi dodał także, że jest to człowiek, który wie, umie, potrafi, ma wole. Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia przyznał się również do swojego błędu a innymi słowy, grzechu. Przyznał się, że jeszcze do niedawna był wręcz przekonany, że nie da rady pokonać pana Żuka, że jest to po prostu wręcz niemożliwe. Teraz śmiało mówi o tym, że była to ogromna pomyłka, tak mówiąc, ponieważ teraz wie, że Sylwester Tułajew może to zrobić, że jak najbardziej jest to możliwe.

Podczas swojej wypowiedzi zaznaczył również, że PIS jak najbardziej ma szansę na pełne zwycięstwo w wyb orach samorządowych. Dodał także, że jak najbardziej bardzo chcą zwyciężać i to wszędzie. Jednak zdają sobie sprawę z tego, że każdej gminie nie mogą być zwycięzcami. Takie są realia.
Jarosław Kaczyński prezes PIS kończąc swoje przemówienia, użył pięknych słów, które brzmiały: Często mówicie, że jesteście początkiem Polski, a nie końcem. Tak, jesteście początkiem Polski, początkiem Europy. Te słowa zapewne trafiły do nie jednego, a do wielu a może nawet do każdego z osobna.

Po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Pan premier przyjechał do Lublina z ogromnymi obietnicami. Również zabrał głos podczas przemówienia, podczas którego dodał, że przejechał się po Lublinie ponad 100 km, zauważył, że Lublin ma naprawdę słabe drogi. I jedną właśnie z obietnic będzie to, że to właśnie do nich będzie należało to, że te drogi naprawią, to była jedna z obietnic premiera Mateusza Morawieckiego. Dodał także, że nie rzucają słów na wiatr, ponieważ udało mu się odwiedzić małą gminę Podedwórze i mały 5 km odcinek drogi, dodał również, że obiecywał tutejszym mieszkańcom, że w kwietniu właśnie ten odcinek drogi zostanie wyremontowany i słowo zostało dotrzymane. Został on już całkowicie wyremontowany.
Pan premier Mateusz Morawiecki użył podczas swojej wypowiedzi bardzo mocnych słów, podczas których otwarcie powiedział do mieszkańców Lubelszczyzny, że wybór należy tylko i wyłącznie do nich, to oni wybiorą, czy chcą mieć prezydenta, który zawsze dotrzymuje swojego słowa, czy wybiorą kandydata PO, który składa jedynie puste obietnice.
Po konwencji odbył się briefing prasowy, podczas którego ujawniono ostatnie taśmy polityków z konwencji w Legionowie. Po zapoznaniu się z taśmami polityków z tej konwencji Beata Mazurek domaga się od Grzegorza Schetyny wyciągnięcia konsekwencji od Jana Grabca – rzecznika Platformy Obywatelskiej.

Podczas swojego przemówienia na ten temat dodała, że Jan Grabca, powinien być zdecydowanie zdymisjonowany. Podkreśliła również, że jest to niedopuszczalne i nieakceptowane, aby takie zdarzenie jak tolerowanie tak nieprzyzwoitych i seksistowskich wypowiedzi wobec kobiet miało w ogóle miejsce. Beata Mazurek, rzecznik prasowy PiS dodała również w swojej wypowiedzi, że zachowanie jest to wręcz karygodne, kiedy to, Jan Granca się uśmiechał, nie reagował i pozwolił na to, by kandydat na burmistrza mógł swoje wypowiedzi kontynuować.

 

 
Artykuł powstał dzięki portalowi Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych opinie

 

0 0 votes
Daj ocenę