Watykan drży przed Wielkanocą

Watykan drży przed Wielkanocą

27 marca, 2018 5 przez Prezydent Portalu

IS planuje zamach terrorystyczny w Rzymie – celem może stać się Papież Franciszek. Za organizacją zamachu stoi 41-letni Tunezyjczyk, którego wizerunek opublikowały światowe media.

Watykan drży przed Wielkanocą – służby bezpieczeństwa obawiają się zamachu terrorystycznego

W Wiecznym Mieście zaostrzono środki bezpieczeństwa w związku ze wzrostem zagrożenia zamachem terrorystycznym. Od pewnego czasu ISIS grozi zamachem na Papieża Franciszka, jednak w ostatnich dniach do mediów wyciekła wiadomość o planowaniu zamachu właśnie w okresie Wielkiego Tygodnia lub Wielkanocy. Każdego roku przed tym świętem rzymskie siły bezpieczeństwa wdrażają stan wyjątkowy, jednak w tym roku potencjalne zagrożenie jest wyjątkowo wysokie.

Za planowaniem zamachu stoi 41-letnie Tunezyjczyk

Parę dni temu włoska ambasada w Tunezji otrzymała ostrzeżenie, iż jeden z mieszkańców tego kraju planuje dokonanie zamachu terrorystycznego w Rzymie w okresie Wielkiego Tygodnia. Do ambasady dotarł list, który zawierał informacje o możliwym zamachu, planowanym głównie w centrum Rzymu. Światowe media opublikowały wizerunek 41letniego Tunezyjczyka, powiązanego ze środowiskiem terrorystycznym. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie on ma być głową całego zamachu. Mężczyzna był kilkukrotnie aresztowany, między innymi za handel narkotykami, stąd policyjne kroniki dysponują jego wizerunkiem, a obecnie Tunezyjczyk jest członkiem Państwa Islamskiego. We Włoszech już od dawna utrzymywany jest stan zagrożenia, a przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem dodatkowo się go zaostrza. Przy groźbie tegorocznego zamachu służby bezpieczeństwa będą musiały podjąć dodatkowe środki ostrożności, szczególnie że Rzym wręcz zapełni się turystami z całego świata.

Papież Franciszek może stać się celem ataku?

Władze Włoch obawiają się zamachu podczas wielu uroczystości kościelnych, gromadzących w Watykanie i Rzymie ogromne rzeszę wiernych. Celem Państwa Islamskiego może być również Papież Franciszek, któremu IS już wielokrotnie się odgrażało. Już w połowie 2017 roku Państwo islamskie opublikowało filmik, na którym terroryści drą na kawałki fotografie Papieża Franciszka, zapowiadając, iż niedługo znajdą się w Rzymie. Nagrania budzą obawy, szczególnie z racji niezrozumiałego fanatyzmu bojowników – część z nich zapowiada na chrześcijanach odwet za czasy rekonkwisty…przypadającej między VIII a XIV wiekiem.

0 0 votes
Daj ocenę