Watykan drży przed Wielkanocą

IS planuje zamach terrorystyczny w Rzymie – celem może stać się Papież Franciszek. Za organizacją zamachu stoi 41-letni Tunezyjczyk, którego wizerunek opublikowały światowe media.

Watykan drży przed Wielkanocą – służby bezpieczeństwa obawiają się zamachu terrorystycznego

W Wiecznym Mieście zaostrzono środki bezpieczeństwa w związku ze wzrostem zagrożenia zamachem terrorystycznym. Od pewnego czasu ISIS grozi zamachem na Papieża Franciszka, jednak w ostatnich dniach do mediów wyciekła wiadomość o planowaniu zamachu właśnie w okresie Wielkiego Tygodnia lub Wielkanocy. Każdego roku przed tym świętem rzymskie siły bezpieczeństwa wdrażają stan wyjątkowy, jednak w tym roku potencjalne zagrożenie jest wyjątkowo wysokie.

Za planowaniem zamachu stoi 41-letnie Tunezyjczyk

Parę dni temu włoska ambasada w Tunezji otrzymała ostrzeżenie, iż jeden z mieszkańców tego kraju planuje dokonanie zamachu terrorystycznego w Rzymie w okresie Wielkiego Tygodnia. Do ambasady dotarł list, który zawierał informacje o możliwym zamachu, planowanym głównie w centrum Rzymu. Światowe media opublikowały wizerunek 41letniego Tunezyjczyka, powiązanego ze środowiskiem terrorystycznym. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie on ma być głową całego zamachu. Mężczyzna był kilkukrotnie aresztowany, między innymi za handel narkotykami, stąd policyjne kroniki dysponują jego wizerunkiem, a obecnie Tunezyjczyk jest członkiem Państwa Islamskiego. We Włoszech już od dawna utrzymywany jest stan zagrożenia, a przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem dodatkowo się go zaostrza. Przy groźbie tegorocznego zamachu służby bezpieczeństwa będą musiały podjąć dodatkowe środki ostrożności, szczególnie że Rzym wręcz zapełni się turystami z całego świata.

Papież Franciszek może stać się celem ataku?

Władze Włoch obawiają się zamachu podczas wielu uroczystości kościelnych, gromadzących w Watykanie i Rzymie ogromne rzeszę wiernych. Celem Państwa Islamskiego może być również Papież Franciszek, któremu IS już wielokrotnie się odgrażało. Już w połowie 2017 roku Państwo islamskie opublikowało filmik, na którym terroryści drą na kawałki fotografie Papieża Franciszka, zapowiadając, iż niedługo znajdą się w Rzymie. Nagrania budzą obawy, szczególnie z racji niezrozumiałego fanatyzmu bojowników – część z nich zapowiada na chrześcijanach odwet za czasy rekonkwisty…przypadającej między VIII a XIV wiekiem.

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MoniczkaMagaAgataprzerażonaJolanta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jolanta
Gość
Jolanta

Jeśli faktycznie terrorysta każdemu opowiedział, że ma zamiar wykonać zamach być może na Papieża Franciszka to dlaczego tamtejsze władze go nie złapią? Nie chce mi się wierzyć, że nie wiedzą gdzie może on przebywać. A tak na wszelki wypadek zwiększyć ochronę w tym czasie i po kłopocie.

przerażona
Gość
przerażona

Mam nadzieję, że złapią tego kolesia szybko i nic nikomu się nie wydarzy! Kurde Franciszek moim zdaniem bardzo dobrze spełnia się jako papież, więc mam nadzieję że nic mu się nie stanie. Co jest z tym islamem! Na prawdę nie da sie zatrzymać tego terroryzmu? Nie ma jakiegoś rozwiązania które rozwiąże ten problem raz na zawsze?

Agata
Gość
Agata

Straszne – nie można nigdzie spokojnie wyjechać, wszędzie trzeba się martwić o to, czy jakiś bojownik lub fanatyk nie zorganizuje zamachu. Ludzie boją się wyjezdżać, jest tyle pięknych miejsc na świecie, a terroryzm wszystko niszczy…

Maga
Gość
Maga

Kiedy to się skończy z tymi zamachami? Przecież to jakaś masakra. I to jeszcze w Wielkanoc na papieża? Tych wszystkich islamistów powinno się w końcu rozstrzelac i byłby spokój, a tak to ciągle jakies zagrożenie wisi w powietrzu i spokoju nie ma.

Moniczka
Gość
Moniczka

Prawda jest tak,że niestety w każdym miejscu grozi nam niebezpieczeństwo. Liczna fala imigrantów w Europie zwiększyła ilość fanatyków w na naszym kontynencie. Obawiają się ataku w Watykanie a może będzie to tylko pogróżki aby odciągnąć uwagę od innego miejsca? Może mają na celu Rzym czy inne większe miasto gdzie zgromadzi się dużo ludzi. Doczekaliśmy takich czasów,że nigdy nie wiadomo gdzie wyskoczy nam jakiś fanatyk z bombą czy nie wjedzie ciężarówką z tłum na ulicy.