Policjanci znów przekroczyli swoje uprawnienia

Do kolejnego nadużycia doszło ze strony policjantów w Przecławiu. Pijany mężczyzna został rażony paralizatorem a następnie przewieziony na komisariat policji. Jego stan się pogorszył, co skutkowało przewiezieniem do szpitala. Dziś nad ranem zmarł. Sprawą zajmuje się MSWiA.

Kolejne nadużycia ze strony policji. W dniu wczorajszym tj. 22 marca doszło do interwencji ze strony policji, którzy użyli paralizatora – mężczyzna następnego dnia zmarł w szpitalu. Policjanci tłumaczą, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i zachowywał się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy policji, byli zmuszeni do użycia paralizatora. Aktualnie sprawa jest w toku, bada ją Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Do zdarzenia z udziałem funkcjonariuszy policji, którzy mogli spowodować śmierć mężczyzny doszło w Przecławiu w województwie Zachodniopomorskim. MSWiA wykonuje czynności w tej sprawie. Badana jest interwencja funkcjonariuszy oraz ich działanie. Śledztwo ma wykazać czy poczynania policjantów były uzasadnione oraz zgodne z przepisami, które obowiązują w takich sytuacjach.

Przypomnijmy, że mężczyzna zmarł dziś nad ranem w szpitalu. Sprawą zajmuje się również Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji, której celem jest wyjaśnienie sytuacji, do której doszło w czwartek. Z ustaleń wynika, że interwencja została przeprowadzona w miejscu publicznym. Z zeznań policjantów wynika, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i miał zachowywać się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy, to skłoniło ich do działania. Z dalszych zeznań wynika, że pijany mężczyzna miał uderzyć jednego z funkcjonariuszy, wówczas zmuszeni byli do użycia paralizatora. Następnie mężczyznę przewieziono na posterunek policji. Niestety po przybyciu na miejsce, stan mężczyzny znacznie się pogorszył i konieczne było wezwanie karetki pogotowia, która po dotarciu na miejsce przeprowadziła akcję reanimacyjną a następnie przewiozła trzydziestolatka do szpitala, w którym zmarł w dniu dzisiejszym.

Okoliczności śmierci trzydziestoletniego mężczyzny są badane, również przeprowadzane jest śledztwo w sprawie działań funkcjonariuszy odnośnie nadużycia z ich strony. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że policjantom na razie nie postawiono zarzutów a także nie zawieszono ich w prawach.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jolanta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jolanta
Gość
Jolanta

Co to się nie dzieje na tym świecie. Już dawno mówiłam, że policjanci pozwalają sobie na zbyt wiele, czego są takie skutki. Współczuję najbliższej rodzinie zmarłego, oby doprowadzili tą sprawę do samego końca.