Policjanci znów przekroczyli swoje uprawnienia

Policjanci znów przekroczyli swoje uprawnienia

27 marca, 2018 1 przez Prezydent Portalu

Do kolejnego nadużycia doszło ze strony policjantów w Przecławiu. Pijany mężczyzna został rażony paralizatorem a następnie przewieziony na komisariat policji. Jego stan się pogorszył, co skutkowało przewiezieniem do szpitala. Dziś nad ranem zmarł. Sprawą zajmuje się MSWiA.

Kolejne nadużycia ze strony policji. W dniu wczorajszym tj. 22 marca doszło do interwencji ze strony policji, którzy użyli paralizatora – mężczyzna następnego dnia zmarł w szpitalu. Policjanci tłumaczą, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i zachowywał się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy policji, byli zmuszeni do użycia paralizatora. Aktualnie sprawa jest w toku, bada ją Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Do zdarzenia z udziałem funkcjonariuszy policji, którzy mogli spowodować śmierć mężczyzny doszło w Przecławiu w województwie Zachodniopomorskim. MSWiA wykonuje czynności w tej sprawie. Badana jest interwencja funkcjonariuszy oraz ich działanie. Śledztwo ma wykazać czy poczynania policjantów były uzasadnione oraz zgodne z przepisami, które obowiązują w takich sytuacjach.

Przypomnijmy, że mężczyzna zmarł dziś nad ranem w szpitalu. Sprawą zajmuje się również Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji, której celem jest wyjaśnienie sytuacji, do której doszło w czwartek. Z ustaleń wynika, że interwencja została przeprowadzona w miejscu publicznym. Z zeznań policjantów wynika, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i miał zachowywać się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy, to skłoniło ich do działania. Z dalszych zeznań wynika, że pijany mężczyzna miał uderzyć jednego z funkcjonariuszy, wówczas zmuszeni byli do użycia paralizatora. Następnie mężczyznę przewieziono na posterunek policji. Niestety po przybyciu na miejsce, stan mężczyzny znacznie się pogorszył i konieczne było wezwanie karetki pogotowia, która po dotarciu na miejsce przeprowadziła akcję reanimacyjną a następnie przewiozła trzydziestolatka do szpitala, w którym zmarł w dniu dzisiejszym.

Okoliczności śmierci trzydziestoletniego mężczyzny są badane, również przeprowadzane jest śledztwo w sprawie działań funkcjonariuszy odnośnie nadużycia z ich strony. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że policjantom na razie nie postawiono zarzutów a także nie zawieszono ich w prawach.

0 0 votes
Daj ocenę