Biały marsz przeszedł przez Poznań!

Biały marsz przeszedł przez Poznań!

27 marca, 2018 3 przez Prezydent Portalu

Biały marsz przeszedł dzisiaj przez ulice Poznania!

Biały marsz” – nazywany jest tak przemarsz osób, które nie zgadzają się na dokonanie aborcji przez kobiety w Polsce!

Zwolennicy „Białego marszu” uważają, że każda osoba ma prawo do życia. Dlatego też nie zgadzają się na dokonywanie aborcji.

Przez Poznań dnia 24.03.2018R. przeszedł marsz, który miał za symbolizować poparcie osób, które chcą, aby prawo do aborcji zostało zaostrzone oraz żeby nie dochodziło to takich czynów w Polsce.

Nazwano ten dzień „Dzień Życia” symbolizującym życie dla wszystkich ludzi, nawet tych nienarodzonych.

Wiele osób, które wzięło udział w tym marszu miało białe tulipany oraz śpiewano „Poznań za życiem”. Uczestnicy marszu również mieli ze sobą plakaty oraz transparenty, które pokazywały, że życie to prawdziwy skarb i trzeba je szanować, a nie można decydować samemu czy ktoś ma żyć czy też nie.

W tym dzisiejszym wydarzeniu uczestniczyło około 700 osób, nie tylko z Poznania, ale też z innych miejscowości, które postanowiły dołączyć się do tego wielkiego dnia dla nich.

Marsz ten odbył się w kontrataku do wczorajszej demonstracji, która miała na celu pokazanie, że każdy człowiek może decydować, nawet o aborcji. Wiele kobiet jest po ciężkich przeżyciach lub też wie, że po urodzeniu dziecko może cierpieć z powodu choroby lub jakiegoś innego schorzenia.

Dlatego też te oba argumenty są brane pod uwagę, a mianowicie: ochrona życia, a także brak cierpienia dla dziecka.

Spory te nie są jeszcze do końca rozstrzygnięte, jednak prawo w naszym kraju potwierdza, że dziecko jest podmiotem prawa i to daje jemu pewną ochronę. Jednak nie jest to prawo kompletne. Zawsze można znaleźć jakąś lukę, która to prawo może złamać.

Wiadomo, że każde ludzkie życie jest bardzo cenne, jednak też trzeba zastanowić się nad tym czy aby na pewno to prawo jest dobre dla wszystkich i ma wszystkich pod uwagą.

 

A jakie jest Państwa zdanie na ten temat? Na pewno każda opinia na ten temat jest bardzo cenna i przyda się w dalszych przemyśleniach.

Prosimy o komentarze na ten temat! Na pewno opinie będą się różniły, jednak każdy ma prawo do własnego zdania!

 

0 0 votes
Daj ocenę