Biały marsz przeszedł przez Poznań!

Biały marsz przeszedł dzisiaj przez ulice Poznania!

Biały marsz” – nazywany jest tak przemarsz osób, które nie zgadzają się na dokonanie aborcji przez kobiety w Polsce!

Zwolennicy „Białego marszu” uważają, że każda osoba ma prawo do życia. Dlatego też nie zgadzają się na dokonywanie aborcji.

Przez Poznań dnia 24.03.2018R. przeszedł marsz, który miał za symbolizować poparcie osób, które chcą, aby prawo do aborcji zostało zaostrzone oraz żeby nie dochodziło to takich czynów w Polsce.

Nazwano ten dzień „Dzień Życia” symbolizującym życie dla wszystkich ludzi, nawet tych nienarodzonych.

Wiele osób, które wzięło udział w tym marszu miało białe tulipany oraz śpiewano „Poznań za życiem”. Uczestnicy marszu również mieli ze sobą plakaty oraz transparenty, które pokazywały, że życie to prawdziwy skarb i trzeba je szanować, a nie można decydować samemu czy ktoś ma żyć czy też nie.

W tym dzisiejszym wydarzeniu uczestniczyło około 700 osób, nie tylko z Poznania, ale też z innych miejscowości, które postanowiły dołączyć się do tego wielkiego dnia dla nich.

Marsz ten odbył się w kontrataku do wczorajszej demonstracji, która miała na celu pokazanie, że każdy człowiek może decydować, nawet o aborcji. Wiele kobiet jest po ciężkich przeżyciach lub też wie, że po urodzeniu dziecko może cierpieć z powodu choroby lub jakiegoś innego schorzenia.

Dlatego też te oba argumenty są brane pod uwagę, a mianowicie: ochrona życia, a także brak cierpienia dla dziecka.

Spory te nie są jeszcze do końca rozstrzygnięte, jednak prawo w naszym kraju potwierdza, że dziecko jest podmiotem prawa i to daje jemu pewną ochronę. Jednak nie jest to prawo kompletne. Zawsze można znaleźć jakąś lukę, która to prawo może złamać.

Wiadomo, że każde ludzkie życie jest bardzo cenne, jednak też trzeba zastanowić się nad tym czy aby na pewno to prawo jest dobre dla wszystkich i ma wszystkich pod uwagą.

 

A jakie jest Państwa zdanie na ten temat? Na pewno każda opinia na ten temat jest bardzo cenna i przyda się w dalszych przemyśleniach.

Prosimy o komentarze na ten temat! Na pewno opinie będą się różniły, jednak każdy ma prawo do własnego zdania!

 

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JolantaCittyOburzona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Oburzona
Gość
Oburzona

Ja nie rozumiem tylko jednego. Skoro kobieta nosi pod sercem dziecko – nazwijmy je płodem, bo tak nazywa się w początkowym stadium ciąży i ten płód nie rozwija się pawidłowo, a dzięki technologi NOWOCZESNEJ jest praktycznie 100 % pewność, że organizm ten nie przeżyje ani minuty kiedy opuści ciało kobiety, to mimo tego kobieta ma nosić pod serce nadal taki organizm?! Czy wiecie co taka kobieta przeżywa? Jak odbija się to na jej zdrowiu fizycznym i psychicznym? Czekać aż urodzę martwe dziecko- i gdzie tu ochrona życia? jakie życie ma bowiem taka kobieta? Ja nie mówię ze aborcja ma być… Czytaj więcej »

Citty
Gość
Citty

Tak, wszystko ładnie pięknie. Wielkie marsze, hasła ale przecież to nie o to chodzi. Jestem ciekawa ile uczestniczek tego marszu podjęłoby się wychowania tak chorego dziecka. Nie mówię tu o zespole Downa ale jest wiele o więcej cięższych upośledzeń. Utrzymanie takiego dziecka wymaga pokładu ogromnej gotówki. I skąd ją brać? Państwo nie jest skore do pomocy takim rodzinom. A gdy zabraknie rodziców takiego dziecka to co wtedy? Nie jest ono w stanie zająć się sobą same i jest wciskane do jakiegoś ośrodka i tam tkwi do końca swoich dni. Bez miłości bliskich. Może czasami warto zastanowić się nad tym skoro… Czytaj więcej »

Jolanta
Gość
Jolanta

Jestem za aborcją, ale tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach np., ciąży, która jest wynikiem gwałtu lub dziecko ma wadę, która po urodzeniu pozbawi go życia. Jestem przeciw aborcji na życzenie, bo ktoś nie był gotowy na dziecko..