Atak terrorystyczny na południu Francji – napastnik to członek ISIS

Atak terrorystyczny na południu Francji – napastnik to członek ISIS

27 marca, 2018 1 przez Prezydent Portalu

Do ataku terrorystycznego doszło na południu Francji. Napastnik to prawdopodobnie członek ISIS. Początkowo podawano, że w wyniku ataku zginęły dwie osoby, jednak z nieoficjalnego źródła mówi się, że rannych może być o wiele więcej.

Kolejny zamach z udziałem ISIS we Francji

Dziś przed południem doszło do strzelaniny na południu Francji. Napastnik uzbrojony w broń palną sterroryzował supermarket sieci Super U. Z najnowszych informacji wynika, że są ranni, napastnik wziął zakładników.

Przed południem w jednym z supermarketów Trèbes doszło do strzelaniny, natychmiast na miejsce wysłano antyterrorystów z jednostki GIGN. Napastnik ogłosił, że działa w imieniu ISIS. Sporą część zakładników terrorysta wypuścił jeszcze zanim jednostki terrorystyczne dotarły na miejsce, jednak dwie osoby przepłaciły zdarzenie życiem. Ostatnio mało słyszeliśmy o atakach z udziałem ISIS – jednak wychodzi na to, że chcieli tylko uśpić naszą czujność. Dzisiejsze zdarzenie obrazuje, że w dalszym ciągu jesteśmy pod wielkim zagrożeniem.

Nieznany napastnik podający się za członka ISIS postrzelił policjanta i uprowadził 8 osób, których jednak później uwolnił. Świadkowie zdarzenia potwierdzają jakoby napastnik miał wykrzykiwać Allahu Akbar. Jak podaje Mer miasteczka w którym doszło do strzelaniny, napastnik miał wypuścić wszystkich zakładników zostawiając jedynie rannego policjanta. W akcji zginęły dwie osoby. Nie oficjalnie mówi się, że jednym z zabitych był klient sklepu a liczba ofiar jest znacznie większa.

Zamachowiec przed zdarzeniem postrzelił również innego policjanta w mieście oddalonym o 15 minut od Trebes. Jak podają lokalne media sytuacja nadal jest groźna, trwa akcja policji, która ma za zadanie uchwycić zamachowca i zapobiec dalszej strzelaninie. Według informacji w supermarkecie miało znajdować się kilkudziesięciu klientów, nie wiadomo ilu z nich udało się uwolnić z rąk terrorysty.

Sprawa jest poważna, lotnisko w pobliskim Carcassonne zostało zamknięte dla pasażerów, nad miasteczkiem ciągle patrolują śmigłowce policyjne. Edouard Philippe – premier Francji potwierdził oficjalnie, że jest to atak terrorystyczny. Sprawa jest nagłośniona przed media międzynarodowe – oczy świata zwrócone są na małe miasteczko we Francji, gdzie znów doszło do ataku terrorystycznego z udziałem ISIS.

Władze miasteczka wytoczyli apel do mieszkańców aby pozostali w domach i nie zbliżali się do oblężonego supermarketu. Minister Spraw Wewnętrznych Francji jest w kontakcie z policjantami patrolującymi miejsce zdarzenia. Ponadto uruchomiono specjalna infolinię dla świadków zdarzenia i poszkodowanych.

0 0 votes
Daj ocenę