Madryt – stolica Hiszpanii pełna rozrywki

Madryt – stolica Hiszpanii pełna rozrywki

27 marca, 2018 2 przez Prezydent Portalu

Stolica Hiszpanii – Madryt przepełniona urokliwymi miejscami a także wzbogacona w nietuzinkową architekturę z pewnością zachwyci każdego odwiedzającego.

Miejsca w Madrycie w których do których warto zajrzeć

Madryt czyli stolica Hiszpanii to z pewnością jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić. Budowle o monumentalnym wyglądzie a także fontanny nadały wyjątkowego charakteru temu miastu, które uważane jest za królewskie. Tak samo jak drużyna piłkarska, która również otrzymała przydomek – królewscy Real Madryt ze swoim słynnym stadionem Santiago Bernabéu, który powinien odwiedzić każdy kibic piłki nożnej. Jeżeli chcemy zwiedzić stolicę powinniśmy zacząć od jej serca a jest nim plac Puerta del Sol.

Owalny kształt otoczony z każdej strony domami i budowlami sprawia, że poczujemy się zupełnie inaczej. Na środku placu stoi słynny posąg niedźwiedzia, który zjada poziomki – miejscowi twierdzą, że jest to popularne miejsce wśród każdej zakochanej pary. Dla fanów budowli duchownych zachęcamy do odwiedzenia klasztoru znajdującego się na Plaza de san Martin. W swoich klasztornych murach posiada wiele ciekawych dzieł sztuki. Jedną z najciekawszych budowli w stolicy Hiszpanii jest Palacio de Comunicaciones, a jest to nic innego jak główny urząd pocztowy Madrytu. Dla wielbicieli sztuki prawdziwa gratka – najsłynniejsze muzeum w całej Hiszpanii – Museo del Prado.

Hiszpański Luwr – miejsce, w którym znajduje się około 5 tysięcy dzieł sztuki. Artyści podzieleni według okresu tworzenia. Kolejnym znanym Muzeum jest Museo Thyssen-Bornemisza. Znajdują się tam dzieła z XIII wieku aż do lat 80 XX wieku. Kolejnym miejscem na liście powinien być Pałac królewski, który jest w stylu francuskim. Obecnie pełni tylko funkcje reprezentacyjne, ponieważ rodzina królewska zamieszkuje poza Madrytem. Ogrody Campo del Moro – gdzie zarówno zakochane pary znajdą romantyczne miejsce, jak i ludzie uwielbiających naturę. Miejsc kultury jest w Madrycie wiele – kolejnym z nich jest Teatro Real, który swoją działalność zaczął już w roku 1850.

Nie tylko Madryt ale również jego okolice warte są odwiedzin, ponieważ znajdują się w nich królewskie pałace warte zwiedzania. W dni świąteczne w stolicy Hiszpanii możemy zobaczyć słynną corridę – pomimo wielu sprzeciwów ze strony obrońców praw zwierząt sport ten nadal jest praktykowany. Madryt jest to miasto kultury, dlatego jest w nim wiele festiwali, pokazów flamenco a także huczne obchodzenie świąt, którym towarzyszą liczne parady.

0 0 votes
Daj ocenę