Co warto zwiedzić w Hiszpanii

Co warto zwiedzić w Hiszpanii

27 marca, 2018 2 przez Prezydent Portalu

Ciekawe miejsca do zobaczenia w urokliwej Hiszpanii

Co warto zobaczyć będąc w Hiszpanii

 

Hiszpania jest z pewnością jednym z tych krajów, w których będziemy mogli zapomnieć o codziennych kłopotach. Nie tylko piaszczyste plaże i czyste morze  ale również ze względu na przepiękne widoki, zabytki, ciekawą architekturę czy dla ciekawych słynną corridę. Madryt, czyli stolica Hiszpanii nie należy co prawda do najpiękniejszych miast, ale każdy kibic powinien odwiedzić słynny stadion Estadio Santiago Bernabéu. Kibice Realu Madryt z pewnością będą zaciekawieni samym stadionem ale również odwiedzając go poczują moc piłkarskiej atmosfery jednego z najlepszych klubów piłkarskich. Puerta del Sol to centrum miasta Madrytu, która również jest warta odwiedzin.

Dawna stolica Hiszpanii – Toledo, to nieodzwona kraina wiatraków, z którymi zmagał się Don Kichot. Jedno z najpiękniejszych miast Hiszpanii. Zachwyca starówką, która zajmuje wysokie miejsce na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce idealne dla osób lubiących zwiedzać i podziwiać architekturę. Barcelona – miasto przyciągające ogrom turystów. Posiada wszystkie elementy, które interesują turystów – starówka z katedrą, wąskie uliczki mające wiele uroku oraz przepełnione historią, port, plaża, góry – wszystko to sprawia, że krajobraz Barcelony zachwyca.

Dla fanów piłki nożnej kolejny stadion, tym razem FC Barcelony czyli Camp Nou. Kolejnym miejscem dla zwiedzających będzie znana Andaluzja ze swoją stolicą Sewillą. Przeogromny plac Plaza España sprawi, że każdy zwiedzający nie będzie chciał stamtąd odchodzić. Jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych jest Walencja.

Cechuje ją wspaniały klimat oraz jest uważana za Miasto Sztuki i Nauki. Tak więc każdy znajdzie zarówno czas na opalanie i kąpiel w morzu a także zwiedzanie cudownych miejsc. Oceanarium znajdujące się w mieście zdobywa rzesze miłośników, w końcu każdy uwielbia zwierzęta, także te morskie.

Miasto położone nad samym morzem, gdzie sam Pablo Picasso tworzył swoje wielkie dzieła, czyli Malaga, powinna znaleźć się na liście chętnych miejsc do zobaczenia. Każdy znajdzie coś dla siebie – miasto zarówno tętniące życiem, jak i miejsca w których można odetchnąć i się zrelaksować.

Kawiarnie, bary w których podawane są słynne tapas każdego roku mieszczą w swoich murach setki a nawet tysiące turystów.

0 0 votes
Daj ocenę