W Świdniku będzie nowy park między ul. Spadochroniarzy, a aleją Lotników Polskich.

W Świdniku będzie nowy park między ul. Spadochroniarzy, a aleją Lotników Polskich.

4 stycznia, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Co nowego powstanie w Świdniku? Co tam nowego będzie? Jaki będzie tego koszt? Kto będzie mógł z tego miejsca korzystać? Serdecznie zapraszam do przeczytania artykułu.

W Świdniku będzie nowy park

Tam znajdziemy wytchnienie.
Mieszkańcy Świdnika, już mogą się cieszyć, ponieważ będą mieli w swoim mieście miejsce, w którym będą mogli w sposób nie tylko miły, ale również aktywny spędzić swój wolny czas. A dokładniej mówiąc, w Świdniku będzie nowy park, będzie on miał swoje miejsce, na trawiastych terenach między ul. Spadochroniarzy, a al. Lotników Polskich koszt tej inwestycji będzie wynosił 1,7 mln zł. Prace budowlane już trwają.

Głos w tej sprawie zabrał Karol Łukasik, który jest rzecznikiem świdnickiego magistratu. W swojej wypowiedzi podkreślił, że mieszkańcy Świdnika nie będą musieli długo czekać, ponieważ dosłownie mówiąc, w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy teren ten będzie, krótko mówiąc, wręcz nie do poznania. Ponadto dodaje, że miejsce to naprawdę diametralnie się zmieni, ponieważ w nowym miejscu mieszkańcy Świdnika będą mieli do swojej dyspozycji ławeczki, alejki, ścieżki rowerowe, nasadzenia drzew i krzewów. Także mieszkańcy Świdnika, będą mogli nacieszyć swoje oczy w szczególności ze względu na bujną roślinność, ponieważ będzie można tam znaleźć wytchnienie wśród drewnianych pergoli i kompozycji roślinnych. Jednak to nie wszystko, co czeka mieszkańców Świdnika, dla wszystkich tych osób, które lubią spędzać swój wolny czas, w aktywny sposób zostanie przygotowany odpowiedni teren, który będzie służył zarówno do rekreacji, jak i do rehabilitacji.
Firma Garden Designers z Lublina zajmuje się realizacją inwestycji. Został również już oszacowany koszt tej inwestycji, który wyniesie 7 mln zł. Oczywiście udało się znaleźć odpowiednie instytucje, które pomogą w tej budowie w sposób finansowy, a mianowicie część pieniędzy na inwestycję zostanie przeznaczona z 4 mln zł, które zostały pozyskane z projektu „Zielony LOF”. Program ten jest jednym z programów, który jest przeznaczony dla samorządów skupionych w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym. Również gmina włączyła się w pomoc, ponieważ unijne środki gminne mają na celu m.in. zagospodarować i odnowić tereny zielone, które znajdują się na ich terenie. W przypadku Świdnika pieniądze „na zazielenienie miast” posłużą rewitalizacji kilku obszarów.
Dzięki dofinansowaniu uda się również w najbliższym czasie zmienić tereny wokół obiektów sportowych, które znajdują się przy ul. Fabrycznej, zmianom ulegnie również przestrzeń, która jest nazywana potocznie „wąwozem” na osiedlu Brzeziny wraz z pasem zieleni przy SP nr 5 oraz dawne wysypisko śmieci przy ul. Krępieckiej.

Także jest to rewelacyjny pomysł, dzięki któremu mieszkańcy Świdnika, będą mieli swoje miejsce, w którym będą mogli miło spędzić swój wolny czas, dzięki temu nawet rodziny będą miały możliwość wspólnej integracji, w tej pięknej roślinności, która jak wiadomo, zawsze cieszy oko, ponieważ nie ma nic piękniejszego od naturalnej zieleni i kwiatów. Jest to również idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią spędzać swój wolny czas w sposób aktywny, także zapewne wszyscy mieszkańcy Świdnika cieszą się, że w końcu ktoś o nich pomyślał.

Takie miejsca są naprawdę bardzo ważne, dzięki takim miejscom ludzie chcą wychodzić ze swoich domów, mają możliwość kontaktu z innymi ludźmi, nie siedzą wiecznie przed komputerami i telewizorami. Jest to taki prawdziwy kontakt z otaczającym środowiskiem. Ponadto dzięki takim spotkaniom można nawiązać nowe znajomości. Dzięki temu również rodziny się jednoczą, ponieważ małżeństwa mogą wyjść ze swoimi dziećmi na spacer i miło spędzić swój wolny czas.

Także oby więcej takich miejsc. Świdnik, a w szczególności mieszkańcy Świdnika już mogą być dumni, że mają możliwość mieszkania w tak wspaniałym mieście, jakim jest Świdnik, który jak widać, nie stoi w miejscu, ale cały czas się rozwija. Zapewne inne miasta śmiało mogą brać z niego przykład.

Dzięki ścieżkom rowerowym, pasjonaci rowerów, będą mieli w końcu bezpiecznie wyznaczone miejsce do swoich ulubionych przejażdżek rowerowych, ponieważ jak wiadomo, podczas jazdy rowerem, bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Dzięki ławeczkom będzie można usiąść w spokoju i zachwycać się pięknem zieleni, także z tego wszystkiego mieszkańcy będą mogli korzystać za zaledwie dziewięć miesięcy, zapewne już się nie mogą doczekać.

Miejsce to zapewne przyciągnie do siebie nie jednego turystę, który będzie przebywał w Świdniku, również oni będą mogli podziwiać to piękne miejsce, nad którymi pracę już trwają.

Także wystarczy się uzbroić w cierpliwość, a jak wiadomo, cierpliwość popłaca, ponieważ szykują się zmiany, ale na dobre.

Firma Garden Designers z Lublina, która zajmuje się realizacją inwestycji, zapewne nie zawiedzie i wszystkie prace będzie chciała wykonać w terminie, po to, aby mieszkańcy Świdnika jak najszybciej mieli możliwość korzystania z tych wszystkich przyjemności, które już aktualnie są dla nich tworzone.

Artykuł powstał dzięki portalowi Plus Internet

0 0 votes
Daj ocenę