W poszukiwaniu najlepszego inhalatora dla całej rodziny

W poszukiwaniu najlepszego inhalatora dla całej rodziny

6 grudnia, 2018 0 przez Prezydent Portalu
Planujesz zakup inhalatora? Sprawdź nasz poradnik

W poszukiwaniu najlepszego inhalatora dla całej rodziny

Wyposażając dom, powinno się pamiętać o kupnie różnego rodzaju sprzętu medycznego. Ważne jest, aby zgromadzić wszelkie przydatne urządzenia. Jednym z mniej znanych, a bardzo funkcjonalnych akcesoriów jest z pewnością inhalator. Przydaje się on dorosłym, a jeszcze bardziej dzieciom. Małe dzieci narażone są bowiem na różne infekcje, a tego typu gadżet na pewno pomoże w walce z katarem oraz przeziębieniem. Wielu rodziców zastanawia się zatem, jaki inhalator dla dzieci wybrać?

Jak wybrać inhalator dla dzieci?

Każdy rodzic z pewnością niejednokrotnie borykał się z infekcjami u dziecka. Szczególnie najmłodsze pociechy narażone są na działanie różnego typu wirusów oraz bakterii. Jest to spowodowane tym, iż nie mają one jeszcze dobrze rozwiniętego układu odpornościowego, a ich organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości przeciwciał.

Każda choroba dziecka jest trudna nie tylko dla niego, ale również dla rodziców. Z tego powodu inhalator jest bardzo dobrym rozwiązaniem, pozwala bowiem łagodniej i szybciej przejść przez infekcję. Wybór odpowiedniego inhalatora to zazwyczaj nie lada wyzwanie. Czym różnią się poszczególne modele inhalatorów?

  • Czas pracy sprzętu – niektóre modele mają ograniczony czas pracy, inne zaś przeznaczone są do pracy ciągłej. Należy wziąć to pod uwagę podczas zakupu urządzenia. W niektórych przypadkach, np. kupując sprzęt dla osoby przewlekle chorych, niezbędny jest wybór urządzenia, które pracuje bez żadnych przerw.

  • Wielkość cząsteczek – ma znaczący wpływ na skuteczność terapii. Ponadto, w zależności od wielkości cząsteczek aerozolu, lek będzie dobrze wchłaniany w gardle, nosie, tchawicy, oskrzelach lub pęcherzykach płucnych. Tym samym parametr ten informuje o tym, jakiego rodzaju infekcje najlepiej leczyć przy pomocy danego inhalatora.

  • Głośność działania – inhalator dla niemowląt powinien działać jak najciszej. Małe dzieci można bowiem łatwo wystraszyć, a wtedy ciężko będzie wykonać inhalację.

  • Rozmiar oraz akcesoria dodatkowe – jeżeli rodzina dużo podróżuje, najlepiej zdecydować się na mniejszy i lekki sprzęt. Oprócz tego powinien mieć on wymienne i łatwo dostępne części.

  • Czas nebulizacji – inhalator nebulizator powinien być odpowiednio dobrany pod względem czasu nebulizacji. Wyrażany jest on zazwyczaj w ml/min.

Zawartość oraz działanie urządzenia

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów inhalatorów. Do wyboru są urządzenia proszkowe, ciśnieniowe, pneumatyczne i ultradźwiękowe. Wszystkie one przeznaczone są jednak do rozpylania substancji leczniczych, czyli do inhalacji. Rozpylenie cząsteczek umożliwia wdychanie preparatów leczniczych.

Do podstawowego wyposażenia urządzenia należą: maska dla dorosłych, maska dla dzieci, pojemnik na płyn, ustnik z nakładką do nosa, przewód powietrzny oraz agregat kompresyjny.

Inhalator nebulizator wymaga użycia określonych środków leczniczych, mogą to być np. leki przeciwzapalne, rozkurczające i wykrztuśne, sterydy lub sól fizjologiczna. Tego typu preparaty doskonale wpływają na zmniejszenie dolegliwości podczas różnego rodzaju alergii i infekcji górnych dróg oddechowych.

Inhalator dla dzieci cena

Podczas wyboru konkretnego modelu inhalatora cena nie powinna być czynnikiem, na który będzie się zwracało największą uwagę. Firma Hi-Tech Medical oferuje urządzenia w przystępnych cenach, gdyż można kupić je już od około 100zł. Wysokiej jakości inhalatory wyposażone są w dodatkowe funkcje, przez co idealnie nadają się do użytkowania przez całą rodzinę. Należy jednak pamiętać o tym, iż nawet najtańsze modele często są w stanie zapewniać znakomite efekty.

źródło: http://www.hitechmedical.pl/inhalatory_inhalatory

0 0 votes
Daj ocenę