W. Białowąs oferuję pomoc przedsiębiorstwom w Świdniku

W. Białowąs oferuję pomoc przedsiębiorstwom w Świdniku

4 października, 2018 0 przez Prezydent Portalu

W. Białowąs oferuję pomoc przedsiębiorstwom w Świdniku w problemach dotyczących pracy. To zbawienie dla firm. Pomoc przedsiębiorstwom jest konieczna dla władz Świdnika, by firmy zaczęły prawidłowo funkcjonować i przynosić owoce ich pracy. Problemem zainteresował się Waldemar Białowąs.

W. Białowąs oferuję pomoc przedsiębiorstwom w Świdniku

Czy w Świdniku łatwo o pracę i o pracowników — to i wiele innych pytań zadał do kierowników różnych przedsiębiorstw obecny wicestarosta powiatu świdnickiego i kandydujący na stanowisko burmistrza miasta Świdnik Waldemar Białowąs. Kandydat na burmistrza dowiadywał się również od pracodawców, co sprawia im największe kłopoty i jakie są największe problemy Świdnickich i okolicznych firm.

Waldemar Białowąs podkreśla, że bezpośrednie kontakty ze świdniczanami i analiza ich problemów i pomoc w ich rozwiązaniu jest niezbędna do prawidłowego rozwoju miasta. Prawdopodobnie w tym celu udał się do kilku przedsiębiorców, aby przeprowadzić z nimi rozmowę. Zauważył on, że w Świdniku zdecydowanie jest zbyt mało rąk do pracy pomimo wielu ogłoszeń z ofertami, nawet tych, które nie są przesadnie wymagające i gwarantują wszelkie potrzebne narzędzia do pracy i zapewniają zdobycie potrzebnej wiedzy do rozpoczęcia wykonywania zawodu. Jednym przedsiębiorcą, który nie zaprzecza, że problem związany ze znalezieniem pracowników istnieje w dużym stopniu jest Giuseppe Nigiro, jeden z przedstawicieli firmy P.P. H SAWA SP. J produkującej skarpety na skalę światową. Kolejnym przedsiębiorstwem zmagającym się z brakami pracobiorców jest Tema Sp. z.o.o sp.k. Jak mówi jego prezes Arkadiusz Marzec, pomimo 500 pracowników w firmie jest to w dalszym ciągu za mało dla rozwijającego się zakładu, zapotrzebowanie nieustannie rośnie. Ogromnym problemem, z jakim się zmaga firma, jest także niedostateczna liczba miejsc parkingowych, uniemożliwia to płynną komunikację po zakładzie.

Wicestarosta postanowił, że nie zostawi przedsiębiorców bez pomocy i stwierdził, by wesprzeć ich firmy, należy zadbać o utworzenie przejazdów do zakładu komunikacją miejską, czy zmniejszyć obciążające ją podatki. Białowąs dodaje również, że ma świadomość o braku specjalistów danych dziedzin, lecz jako rozwiązanie problemu podaje możliwość podjęcia współdziałania ze szkołami wyższymi. Waldemar B. by podwyższyć kompetencje i umiejętności uczniów, chce zagwarantować im atrakcyjne przyuczenia, staże i praktyki w określonych zawodach na terenie Świdnika.

Zaoferowanie pomocy przedsiębiorcom przez kandydata na burmistrza mogą pozytywnie wpłynąć na jego kampanię wyborczą.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kredyty na spłatę

0 0 votes
Daj ocenę