Tablet to mobilny komputer,

Tablet to mobilny komputer,

20 listopada, 2015 0 przez

Rynek nowoczesnych technologii ciągle się rozwija, a wraz z nim wiele różnych urządzeń, w tym między innymi tablety. Są to niesamowite mobilne urządzenia, które mogą się przydać w każdej sytuacji, jeśli chcecie wiedzieć dokładnie kiedy, to zapoznajcie się z tym artykułem.

Świat nowych technologii to coś, od czego nie ma żadnej możliwości ucieczki. Towarzyszy nam on już od wielu lat i będzie towarzyszył przez całe nasze życie. No, chyba że staniemy się ofiarami apokalipsy, to są już jednak pewne abstrakcje. Zamiast bronić się przed technologią, wykorzystajmy ją i przystosujmy się do pewnych urządzeń, które naprawdę mogą nam ułatwić życie. Tak może być na przykład z tabletami, które mogą nam towarzyszyć w pracy, w szkole i w domu do rozrywki.

Tablet – co to jest?

Reklamy towarzyszą nam na każdym kroku, więc chyba nie trzeba za bardzo przedstawiać, z czym mamy do czynienia. Tablet to w skrócie mówiąc, przenośny komputer, a tak naprawdę to jeden z przenośnych komputerów, które istnieją na rynku, ponieważ nie należy zapominać o czymś takim, jak laptop i notebook. Te dwa ostatnie urządzenia różnią się jednak nieco od tabletu, między innymi możliwościami, cechami zewnętrznymi i parametrami technicznymi, a także obsługą. Przede wszystkim to, co odróżnia tablet od innych urządzeń, to dotykowy ekran, który daje mu wielką przewagę w walce na rynku.

Kiedyś tablety były drogie i przez to też mało popularne, dodatkowo na samym początku nie były jeszcze tak poręczne, jak to można zobaczyć na dzisiejszych przykładach. Ceny potrafiły mocno naruszyć naszą kieszeń, a do tego nie dostawaliśmy niczego, co mogłoby jakością odpowiadać tej cenie. Aktualnie na rynku panuje tendencja do obniżania cen tabletów, jednak ich jakość z roku na rok jest coraz lepsza i stają się konkurencyjne wobec laptopów i notebooków. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich fanów tych urządzeń, którzy będą mogli sobie pozwolić teraz na coraz lepsze sprzęty. Tablety stały się tak atrakcyjne, że praktycznie każda większa firma ma wśród swoich sztandarowych modeli jakieś naprawdę dobre tablety, które mają spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Dla osób, które poszukują dla siebie jakiegoś mobilnego urządzenia, które pozwoli im pracować w każdym miejscu, gdzie tylko sobie wymarzą lub będą musieli, to tablet będzie idealną odpowiedzią na taką potrzebę. Oczywiście wraz z jakością obsługi i jakością techniczną powinna iść cena, co niestety kiedyś się nie działo, jednak już od kilku lat szybko się zmienia. Tablety z roku na rok można kupić coraz taniej i o ile kiedyś za tablet musieliśmy dać nawet kilka tysięcy i pozostawiał on wiele do życzenia, a konkurencja nadal była od niego o wiele lepsza, to teraz już walka jest równa i zacięta. Już za kilkaset złotych możemy pozwolić sobie na coś słabszej jakości, a tablety, których wartość jest liczona w tysiącach, są już naprawdę dobre i spokojnie doganiają swoją konkurencję. Każdego roku można się liczyć z niższą ceną i wyższą jakością.

Dlatego, jeśli ktoś tylko upewnia się, czy kupić tablet, to chyba nie ma nad czym jeszcze zbyt długo się zastanawiać. Jeśli wybierzemy coś odpowiedniego dla nas, to spełni on nasze wszelkie wymagania, dodatkowo zaskakując nas, pod względem swojej funkcjonalności. Jednak jeśli ktoś nie jest do końca przekonany, to niech czyta dalej i przekona się, że warto.

Jak kupować tablet?

Do wielu zakupów podchodzimy bardzo emocjonalnie i nie są one racjonalne. Zobaczymy coś, co wygląda naprawdę bardzo dobrze i jest opisywane, jako najlepszy sprzęt na rynku, jednak na końcu okazuje się, że tak nie jest i dokonało się bardzo złego wyboru.

Każde zakupy, których wartość będzie opiewała właśnie na tak, dość dużą kwotę, powinny być wcześniej odpowiednio zaplanowane i po prostu musimy zobaczyć, czego tak naprawdę chcemy. Najlepiej jest wcześniej zapoznać się z kilkoma najważniejszymi parametrami, a następnie zanotować, jakie my byśmy potrzebowali i podłóg tej listy rozpocząć poszukiwania w Internecie, a także w co najmniej kilku sklepach stacjonarnych.

Jeśli cechą charakterystyczną tabletu jest to, że pracujemy głównie na ekranie, który jest dotykowy, to na początku skupmy się właśnie na nim. Po pierwsze jego wielkość. Wszystko tutaj będzie zależało od tego, do czego tak naprawdę chcemy używać tabletu i w czym on będzie głównie spełniał swoją funkcję. Dzieląc do trzy najprostsze funkcje, może on nam służyć do rozrywki, do pracy i do nauki, jednak te dwie ostatnie można śmiało połączyć, ponieważ tablet do tych zadań powinien mieć podobne parametry. Jeśli chcemy kupić coś, co ma nam służyć głównie, jako maszyna do zabijania czasu, to najlepiej, żeby to było dość poręczne i łatwe do szybkiego schowania, to znaczy musimy szukać czegoś, co ma około 7 cali. Może i na takim ekranie za dużo szczegółów w razie potrzeby nie zauważymy i częste przybliżenia nie będą nam obce, ale za to nie będzie problemu z oglądaniem filmów, surfowaniem po Internecie, czy też graniem w różne gry. Gdy tablet będzie głównie przez nas używany do pracy i nauki, to sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ najlepiej byłoby, aby był on już nieco większy i miał około 10 cali. Taka wielkość pozwoli nam na swobodną pracę na nim i na dostrzeżenie większości szczegółów, a także swobodę wprowadzania zmian itd. Ważne jest też prócz wielkości to, abyśmy na takim tablecie zawsze mogli wszystko widzieć bez żadnych problemów, jednak czasem przeszkadza nam w tym słońce. Dlatego też wśród swoich funkcji tablet na pewno powinien posiadać zmianę jasności ekranu, a sam ekran powinien być taki, który nie będzie sprawiał problemów przy pracy w pełnym słońcu. Niektórzy bardzo lubią pracować na dworze, w hamaku, na plaży, czy nawet w kawiarni i właśnie w takich chwilach bardzo denerwujące jest to, jeśli na ekranie nic nie możemy dostrzec.

Nie zapominajmy też o takim szczególe jak rozdzielczość ekranu. Jednak chyba tutaj nie ma co się nad tym zbytnio zastanawiać, w dzisiejszych czasach powinniśmy wyłącznie stawiać na jakość Full HD, szczególnie jeśli ma to być tablet do pracy.

Bardzo ważne będzie dla nas także zapewne to, abyśmy cały czas mieli dostęp do Internetu. W sumie nie jest t nic dziwnego, ponieważ niezależnie od tego, czy tablet będzie nam służył do rozrywki, czy pracy, to Internet jest bardzo potrzebny. Czasem chcielibyśmy po prostu obejrzeć sobie jakiś film w Internecie, a czasem po prostu potrzebujemy szybko wysłać kilka e-maili. Dlatego też niezaprzeczalnie podstawą w możliwościach tabletu jest to, aby posiadał on możliwość łączenia się z Internetem za pomocą WiFi, a bardzo dobrze byłoby również, gdyby posiadał wbudowany modem 3G, jednak to już jest możliwe dopiero przy tabletach o wartości nawet kilku tysięcy.

Na samym końcu pamiętajmy też może o kilku technicznych sprawach. Najważniejsze to zwrócić uwagę na pamięć, procesor i RAM, jeśli chodzi o dysk, to zazwyczaj będzie to SSD, więc tutaj nie ma nad czym zbyt długo się zastanawiać i jeśli chodzi o urządzenia typu tablet, to sprawdza się on bardzo dobrze. Gdy w tablecie wybieramy ilość pamięci dla siebie, musimy zastanowić się nad tym, co będziemy na nim przechowywali i czy będzie to zajmowało dużo miejsca. Warto też pomyśleć, czy nie będziemy tego po prostu wrzucali do chmury. Jednak na samym początku i tak warto pomyśleć o czymś, co ma minimum 32GB. Pamięć RAM również jest bardzo ważna, ponieważ odpowiada między innymi za prędkość działania naszego sprzętu, a także programów na nim i lepiej jest kupić coś z większą RAM-u jednak już 2GB powinny spełniać w miarę dobrze swoją funkcję. W przypadku procesora jest ich tyle na rynku, że powinniśmy po prostu przejrzeć wszystkie specyfikacje i dobrać coś idealnego dla siebie, przy pomocy Internetu lub też specjalisty informatyka.

Dlaczego w ogóle warto?

Niektórzy cały czas są pewnie nieprzekonani do tego, czy w ogóle warto kupić tablet, dlatego powinni czytać jeszcze dalej, ponieważ to właśnie tutaj znajdą kilka spośród wielu zalet tabletów.

Przede wszystkim ich główną zaletą jest to, że są bardzo mobilne. Niezależnie od tego, gdzie byśmy chcieli zabrać nasz tablet, to będzie on się tam sprawdzał lepiej niż laptop i notebook, ponieważ zajmuje mniej miejsca i nie musimy rozkładać do niego klawiatury. Jednak jeśli dla kogoś brak klawiatury jest wadą, to również na to można znaleźć pewne rozwiązanie. Od kilku lat na rynku istnieją tablety 2w1, czyli tablet i laptop w jednym. Jest to połączenie dotykowego ekranu z klawiaturą, co bardzo dobrze się sprawdza i można na tym bardzo wygodnie pracować. Jeśli jednak kogoś nie stać na taki wydatek, to może też po prostu skusić się na dokupienie jednej, spośród wielu oferowanych klawiatur na rynku.

Jeśli chodzi mobilność, to musimy też zwrócić uwagę na wagę naszych tabletów. Te urządzenia są bardzo lekkie, dzięki czemu przenoszenie ich z miejsca na miejsce nie będzie dla nas żadnym problemem. Zazwyczaj ich waga nie powinna przekraczać jednego kilograma, dlatego też, jeśli ktoś właśnie w tym widzi duży problem, gdy na przykład nosi ze sobą laptop, to tablet będzie dla niego idealną alternatywną, do wyboru na różne wyjścia.

Niezależnie od tego, gdzie byśmy chcieli użyć naszego tabletu, zawsze będziemy mogli to zrobić i nie będzie to sprawiało żadnego problemu nam, ani ludziom z naszego otoczenia. Tablet spokojnie możemy używać w środkach komunikacji i będzie to nadal dla nas wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam nie marnować czasu w podróży. Można spokojnie pracować, uczyć się, czy też po prostu grać sobie w swoją ulubioną grę.

Tablet dzięki swojej mobilności i funkcjonalności będzie również bardzo dobrym rozwiązaniem w szkole i w pracy. W pracy możemy używać go do szybkich zapisów notatek, do szybkiego sprawdzenia jakiejś informacji, a także, jeśli wybierzemy coś lepszej jakości, to również bez problemu będzie nam służył, jeśli tylko będziemy chcieli na nim wykonywać zlecone nam zadania. Natomiast jeśli chcielibyśmy zabierać tablet do szkoły, to na pewno takie rozwiązanie okaże się zbawieniem dla naszych pleców. Zamiast nosić ze sobą ciężkie podręczniki, lektury itd. Wszystkie potrzebne nam informacje będziemy znajdywali na tabletach i każdy, komu naprawdę zależy na tym, aby się uczyć, będzie właśnie do tego używał swojego tabletu.

Nie zapominajmy też o jego innych zaletach, takich jak na przykład wytrzymałość baterii. Spośród mobilnych komputerów, tablet może się chyba pochwalić najlepszą trwałością baterii, która przy optymalnym wykorzystaniu jest w stanie spokojnie przetrwać nawet kilka dni. Jeśli więc komuś zależy na tym, aby każdego dnia mógł bez zmartwień pracować na tablecie i nie chce przejmować się szybko upływającą baterią, to powinien wybrać właśnie tablet, oczywiście bateria musi posiadać odpowiednią pojemność. Czasem tablet będzie nam potrzebny w czasie podróży, a nie zawsze mamy możliwość podłączenia go do zasilania i naładowania baterii, więc wytrzymała bateria będzie tutaj podstawą. Gdy tylko zakupimy tablet, skończy się nasz problem z ładowaniem, z upływającą baterią i z nagle przerywaną pracą. Musimy tylko po prostu o tę baterię dbać, aby szybko nie ulegała ona rozładowaniu po czasie i nie psuła się.

Czas na zakup

Teraz gdy już nieco dowiedzieliśmy się o tablecie i o jego funkcjach, a także zaletach, może nadszedł czas na zakupienie tego urządzenia. Jeśli tylko wybierzemy coś dla siebie, to na pewno nas to nie zawiedzie. Wystarczy tylko o to dbać, dobrze wykorzystywać i na pewno nam się przyda. Najdzie nas ochota na chwilę relaksu, to nie będzie z tym problemu, będziemy mieli potrzebę pilnej pracy, również to nie będzie dla nas żadną przeszkodą, ponieważ wystarczy, że z małej torby wyjmiemy bardzo lekki tablet i już możemy zaczynać.

0 0 votes
Daj ocenę