Technologia zachęca dzieci do szczotkowania

Technologia zachęca dzieci do szczotkowania

26 września, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Wprowadzenie mechaniki grywalizacji w dziecięcy świat staje się coraz popularniejszą metodą zachęcania pociech do wykonywania codziennych obowiązków. Dzięki temu każdą dziedzinę życia, nawet tę najbardziej monotonną lub wymagającą nakładu wysiłku, poprzez wprowadzanie do niej elementów gry i rywalizacji można w prosty sposób zmienić w rozrywkę. Zaczyna ona być odbierana jako przyjemna zachęta, a nie powinność.

Technologia zachęca dzieci do szczotkowania

Wprowadzanie dzieci w świat dorosłych, który jest po brzegi wypełniony obowiązkami to długotrwały proces wymagający od rodziców pomysłowości i kreatywności. Po wielu latach badań behawioryści udowodnili, że nagradzanie i chwalenie dziecka jest znacznie efektywniejszą metodą wychowawczą niż przymus i związana z nim kara. Strach związany z pójściem do dentysty ustępuje, jeżeli gwarancją bycia dzielnym będzie oryginalna odznaka grzecznego pacjenta; metody te stosowane są również w przedszkolach, by nakłonić dziecko do wykonania czynności, która z reguły nie ma nic wspólnego z zabawą.

Szczoteczka Philips zachęca dziecko do mycia zębów

XXI wiek pokazuje nam, że technika rozwija się w ekspresowym tempie, a jej głównym celem jest ułatwienie ludziom życia. Wiele urządzeń zostało wyposażonych w dodatkowe udogodnienia i nowoczesne funkcje.

Firma Philips postanowiła odciążyć rodziców i wypuściła na rynek szczoteczkę dla dzieci Philips Sonicare For Kids, która ma na celu przenieść dziecko w świat zabawy połączony z codziennym obowiązkiem dbania o higienę jamy ustnej. Szczoteczka jest połączona za pomocą Bluetooth z aplikacją dostępną na każde urządzenie mobilne. Główną postacią aplikacji jest sympatyczny Sparkly – puszysta fioletowa kulka. O Sparkly’ego dbają nasze pociechy, a rodzic wciela się w rolę nauczyciela stawiając przed dziećmi wyzwania, które mają usprawnić i wyrobić nawyk dłuższego i lepszego mycia zębów za pomocą wizualizacji poprawnych technik szczotkowania. Za każdym razem, gdy dziecko dobrze umyje zęby, Sparkly jest szczęśliwszy, a każda pomyślnie zakończone szczotkowanie jest nagradzane odznaką. Dodatkową funkcją są akcesoria, które trzeba odblokować, aby Sparkly został spersonalizowany. Sparkly lubi jeść zdrowo, więc można również wygrać dla niego jedzenie. Rodzic może sam wybierać nagrody do umieszczenia w aplikacji oraz regularnie sprawdzić, jakie postępy robią ich dzieci.

98% ankietowanych rodziców potwierdza, że dzięki edukacyjnej formie i sonicznej skuteczności szczoteczki można w łatwy sposób zachęcić dziecko do dłuższego i dokładniejszego szczotkowania zębów. Urządzenie poprzez zabawę pomaga dzieciom wyrabiać od małego zdrowe nawyki dbania o higienę jamy ustnej.

Oral-B i postacie z bajek

Kluczem do sukcesu w dbaniu o higienę jamy ustnej każdego dziecka jest odpowiedni wybór parametrów technicznych szczoteczki, ale by mogły one spełniać perfekcyjnie swoją funkcję trzeba dziecko zachęcić do regularnego szczotkowania jamy ustnej. Firma Oral-B podjęła się tego wyzwania i pojawiła się szczoteczka elektryczna z motywem postaci z popularnych bajek.

Oral-B znalazło innowacyjny sposób na wydłużenie czasu szczotkowania zębów u dzieci – aplikacja Disney Magic Timer. W trakcie mycia zębów dziecko stopniowo odsłania ukryty obrazek, a im dłużej i dokładniej będzie szczotkować, tym lepiej będzie widać obraz. Aplikacja łączy się z dowolnym produktem od Oral-B z serii Stages. Wystarczy pobrać aplikację Disney Magic Timer, która dostępna jest na urządzenia mobilne w App Store i Google Play i zeskanować produkt swoim urządzeniem. Nowoczesna technologia pozwala na nagradzanie dzieci za pomocą wirtualnych odznak za zwiększanie częstotliwości szczotkowania, czyli im częściej, tym lepiej. Technologia od Oral-B pomaga promować zdrowe nawyki pielęgnacyjne. Rodzice mają dostęp do kalendarza, w którym mogą śledzić postępy dzieci i kontrolować dokładność szczotkowania.

Zachwyca, ale czy ma to negatywny wpływ na dziecko?

Dbanie o zdrowe zęby i dziąsła poprzez technologie odnalazło pozytywny odzew ze strony rodziców. Mają oni nie tylko pełną świadomość, że dziecko poprawnie i dokładnie wykonuje czynność dzięki pomiarom aplikacji, ale również sprawują pełną kontrolę nad zabawką. Bawi ucząc, ucząc bawi i gwarantuje szerokie spektrum możliwości już dla dzieci w wieku trzech lat. Możliwość personalizacji szczoteczek daję dzieciom mnóstwo frajdy, a zdobywanie odznak w wielofunkcyjnych aplikacjach uczy determinacji i zawzięcia. Z całą pewnością są to produkty innowacyjne, w dalszym ciągu zależne od nas i nastawione na nasze potrzeby, a w tym przypadku na potrzeby małych dzieci, których od wczesnych lat powinno się uczyć wyrabiać zdrowe nawyki. Ta technologia zagwarantuje w przyszłości efekty na długie lata.

Artykuł powstał we współpracy z https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/

 

0 0 votes
Daj ocenę