Świdnik w przebudowie, a mianowicie nowy plac i ulice, a za chwilę początek budowy basenów.

Świdnik w przebudowie, a mianowicie nowy plac i ulice, a za chwilę początek budowy basenów.

12 listopada, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Jakie zmiany w przebudowie zajdą w Świdniku? Kiedy i gdzie będą miały one miejsce? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będą odpowiedzi na te i inne pytania.

Świdnik w przebudowie. Nowy plac i ulice, a za chwilę początek budowy basenów.

Jak donosi świdnicki Ratusz na zbliżające się święto, które będzie miało miejsce 11 listopada, a mianowicie na Narodowe Święto Niepodległości zostanie przebudowywany główny plac miasta, który na ten właśnie dzień będzie już gotowy. Ponadto urząd cały czas czeka na prawomocne pozwolenie na budowę, a także na aurę i jeżeli oba te czynniki dopiszą to jeszcze w tym roku ruszą roboty przy basenach.

Mieszkańcy Świdnika mogą się spodziewać niemałych zmian, ponieważ na placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku będą zmiany nie tylko związane z nawierzchnią, a mianowicie z kamiennej nawierzchni zrobi się betonowa. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców Świdnika, będzie to, że powstaną dwie nowe fontanny. Oczywiście to nie wszystko, miasto będzie miało również swoją własną scenę, zostało już nawet wyznaczone specjalne miejsce na pobudowanie tej sceny. Zapewne wszyscy mieszkańcy Świdnika, wiedzą o tym, że mają w swojej miejscowości piękny zegar, ważną informacją jest to, że on również przejdzie pewną metamorfozę. Zegar ten zostanie oczywiście odnowiony, ale także zostanie ustawiony w taki sposób, aby odbijał się w tafli wody. Oczywiście zostanie zorganizowane specjalne miejsce dla mieszkańców Świdnika, jak i dla jego turystów, w którym będą mogli odpocząć, zrelaksować się i miło spędzić czas, a mianowicie na placu zostanie wydzielone miejsce dla ogródków kawiarnianych. Ponadto każdy, kto pasjonuje się grą w szachy, będzie miał również możliwość rozegrania partyjki, ponieważ zostaną ustawione ławki i stoliki szachowe.
Głos w sprawie tych zachodzących zmian zabrał Michał Piotrowicz, który jest zastępcą burmistrza Świdnika, w swojej wypowiedzi podkreślił, że mieszkańcy Świdnika mogą już się powoli zacząć cieszyć, ponieważ roboty na placu w centrum miasta powoli zbliżają się ku końcowi. Aktualnie zalewana jest ostatnia warstwa betonu, kiedy odpowiednio wszystko wyschnie, będzie można wziąć się za przeprowadzenie wszystkich prac wykończeniowych, przy nowej nawierzchni. Pan Michał Piotrkowicz dodaje również, że bardzo ważne są nasadzenia, na które cały czas czekają. Ponadto są w stanie zapewnić mieszkańców Świdnika, że jeżeli los nie pokrzyżuje ich planów i nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to już 10 listopada wszystkie prace będą zakończone, także mieszkańcy Świdnika, niech trzymają kciuki, aby się wszystko udało ukończyć w terminie.
Pan Piotrkowicz otrzymał pytanie, czy uroczystości z okazji 11 listopada odbędą już na placu? Pan Piotrkowicz odpowiedział, krótko, że myśli, że tak.
Przebudowa ulic.

Jeżeli chodzi o przebudowę ulic, to oczywiście cały czas trwają prace na świdnickich ulicach. Mieszczanie Świdnika powinni się zapoznać z tym artykułem, ponieważ istnieją pewne utrudnienia w komunikacji, ze względu na to, że przebudowywana jest m.in. ul. Racławicka, a jak wiadomo, droga ta jest drogą powiatową. Ponadto trwa remont dróg miejskich. Ważną informacją jest również to, że już rozpoczęły się prace przy ul. Czereśniowej. Także mieszkańcy Świdnika, powinni wiedzieć o tym, że remont obejmuje blisko 250-metrowy odcinek, a mianowicie od ul. Piłsudskiego do Racławickiej.

Głos w tej sprawie zabrał Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku, który uspokaja wszystkich mieszkańców, że na ul. Czereśniowej w połowie listopada zostanie położony nowy asfalt, dzięki któremu zapewne poruszanie się po drogach sprawi, że będzie zdecydowanie wygodniejsze i komfortowe.

Karol Łukasik z Urzędu Miasta w Świdniku informuje również, że mieszkańcy Świdnika, powinni liczyć się z tym, że do 19 listopada może potrwać remont ul. Akacjowej. Oczywiście prace cały czas trwają i będą trwać, ponieważ kolejna inwestycja będzie miała miejsce już w przyszłym tygodniu, ponieważ rozpoczną się prace, które będą związane z przygotowaniem przed położeniem nawierzchni betonu wałowanego na ul. Fiołkowej i Gospodarczej.

Budowa basenów.
Miasto pomyślało również o tym, aby mieszkańcy mieli możliwość rozrywki i spędzenia w sposób aktywny swojego wolnego czasu, dlatego też w tym celu zostanie wybudowany basem. W związku a tak ogromną inwestycją trwają też przygotowania do rozpoczęcia budowy basenów przy ul. Fabrycznej, będzie on się znajdywał w miejscu po byłych obiektach sportowych Avii.

Ciekawą informacją dla mieszkańców Świdnika jest to, że nie będzie to taki zwykły basen, ale planowana jest budowa całego kompleksu basenów, który będzie się składać z parku wodnego „pod chmurką” wraz z boiskami. Ponadto dodatkową atrakcją basenu będzie to, że powstaną aż cztery kryte baseny, w których będzie się znajdywała woda o różnej wielkości, oczywiście będą one wyznaczone dla różnych grup wiekowych, oczywiście tam, gdzie będzie płytsza woda, to będą mogły korzystać dzieci, a gdzie głębiej to młodzież i dorośli, wszystko będzie zorganizowane w taki sposób, aby było bezpiecznie.

Urząd Miasta w Świdniku nie stoi w miejscu już w kierunku budowy basenów działa, ponieważ złożył już w Starostwie Powiatowym wniosek o wydanie pozwolenia na budowę basenów.

Pan Piotrkowicz dodał, że tak naprawdę w głównej mierze zależy od tego, czy miasto otrzyma prawomocne pozwolenie, ale jeżeli będzie miało to miejsce, to jeszcze w tym roku, firma weszłaby na plac budowy i jeżeli tylko by pogoda pozwoliła, to również w tym roku pracę zostałyby rozpoczęte.
Baseny będą stanowić część tworzonego w sąsiedztwie PZL Świdnik kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Miejskie targowisko
Ze względu na różne okoliczności przebudowa miejskiego targowiska zostaje odłożona na przyszłość.

Artykuł powstał dzięki portalowi Zacznj Inwestowć

0 0 votes
Daj ocenę