Świdnik Air Festival.

Świdnik Air Festival.

13 października, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Świdnik Air Festival zostanie zorganizowane po raz drugi! Wiemy już, kiedy odbędzie się kolejna odsłona pikniku lotniczego w 2019 roku. Pokazom lotniczym będą towarzyszyć koncerty muzyczne.

Świdnik Air Festival

Już wiadomo, kiedy odbędzie się kolejna odsłona prestiżowej imprezy!

Pierwszy Świdnik Air Festival 2018 już za nami. Impreza w formie pikniku lotniczego odbyła się 9 i 10 czerwca, przyciągając tłumy turystów. W programie znalazły się między innymi podniebne pokazy lotnicze, a także prezentacja samolotów wojskowych i zabytkowych. Na niebie można było podziwiać m.in. Artura Kielaka, czeską grupę akrobacyjną „Flying Bulls”, Biało-Czerwone Iskry i Orliki. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i odwiedziło ją kilkadziesiąt tysięcy osób, dlatego już wiemy, że w 2019 roku doczeka się kolejnej odsłony!

Świdnik Air Festival 2019 – kiedy?

Burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson mówi, że władze miasta miło zaskoczyło ogromne zainteresowanie, jakim cieszył się tegoroczny piknik. „Od początku stawialiśmy na organizację imprezy na wysokim poziomie i zrealizowaliśmy nasze plany. Nasze apetyty jednak rosną i z przyjemnością mogę zaprosić wszystkich na kolejną odsłonę lotniczego święta” – twierdzi burmistrz. Kolejna odsłonę Świdnik Air Festival zaplanowano już na weekend 8 i 9 czerwca 2019 roku. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku wspomniał, że dotychczasowi partnerzy zajmujący się współorganizacją imprezy nadal chcą współpracować, tworząc drugą odsłonę imprezy. Można również liczyć na to, że na drugiej edycji show się nie skończy.

Jak będzie wyglądała druga edycja Świdnik Air Festiwal?

Od kolejnej odsłony pikniku lotniczego i podniebnego show dzieli nas jeszcze ponad pół roku, jednak już teraz wiadomo, że organizatorzy bardzo poważnie podchodzą do widowiska. MOK i Urząd Miasta twierdzą, że trwają już rozmowy z PZL-Świdnik, Portem Lotniczym Lublin, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska oraz firmą Navcom Systems. Planowana jest zmieniona formuła całej imprezy – oprócz podniebnych akrobacji wykonywanych przez jedne z najlepszych lotniczych grup akrobatycznych i wystawy samolotów, organizatorzy chcą, by imprezę uświetniły koncerty. Dzięki temu na Świdnik Air Festiwal znajdą coś dla siebie nie tylko miłośnicy lotnictwa, ale także dobrej muzyki i zabawy w plenerze. Oczywiście nie wiadomo, kto pojawi się na scenie świdnickiego show, ale możemy liczyć na polskie gwiazdy muzyki. Dyrektor MOK zdradził jedynie, że jak na razie trwają wstępne rozmowy z Organkiem. Miejmy tylko nadzieję, że podczas kolejnej edycji pikniku lotniczego pogoda w Świdniku dopisze!

Artykuł powstał dzięki portalowi webkiller

0 0 votes
Daj ocenę