Stomatologia estetyczna Recz

Stomatologia estetyczna Recz

16 marca, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Coraz dobrze kobiet posiada z braków z obszaru stomatologii estetycznej, by zajmować się pięknym stanem naszych zębów. Jednak czy są one bezpieczne dla niemowląt? Warto zapoznać się z niezwykle częstymi sposobami i stwierdzić czy są one zmuszane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Szczecin

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej ostatecznym celem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej uznaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten wykonuje się zwykle przy zachowaniu specjalnej ochrony na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z tanią zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany wynik istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Szczecin

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zniszczeń w tkance szkliwa, niemniej ale po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (zwłaszcza na zimno). Wybielanie może również skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może wywołać nierównomierne lub nadmierne wybielenie a pewno stanowić okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Szczecin

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a jeszcze Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z zastosowaniem specjalnych środków chemicznych w odpowiednim stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, tylko widać stanowić praktyczne wyłącznie u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie reklamuje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w ciąży i mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na leczeniu różnego rodzaju osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów a wyjątkowych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno być faktu z ostatniego standardu osadami. Sam zabieg jest wygodny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego zrealizowaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do prowadzenia piaskowania u niemowląt jest sam jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one chronione poprzez lakowanie.

Skaling z zmian polega na leczeniu kamień nazębnego gromadzącego się w obszarze szyjek zębowych – z dziedziny korony (najczęściej wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w wartości nie ma przeciwwskazań do sprawiania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, więc bogata go sprawić dodatkowo będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub uczyniona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmian korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełnie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę piękną i ochronną. Niekiedy licówki stosowane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie poleca tego standardu praktyk. Podobnie jak myślenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wykonań mało inwazyjnych, ale nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z zmiany w wypadku koron ząb pragnie być oszlifowany w niezwykle większym stopniu. W klubu z czym, jeżeli nie jest taka potrzeba dużo nie przeszkadzać w postać uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Szczecin

0 0 votes
Daj ocenę