Starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk,złożył dwa wnioski na kwotę niemal 12 mln zł.

Starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk,złożył dwa wnioski na kwotę niemal 12 mln zł.

4 stycznia, 2019 1 przez Prezydent Portalu

Jakie wnioski zostały złożone? Zostały one przyjęte czy odrzucone? Gdzie zostaną wyremontowane drogi? Jaki będzie koszt? Serdecznie zapraszam do przeczytania artykułu.

Starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk

Zarząd, który kończy kadencję, pokazuje, jak wyglądały, inwestycje powiatu, w infrastrukturę drogową, oświatę, czy pomoc społeczną podczas swojej mijającej kadencji, wygląda to w ten sposób, że inwestycje te sięgały 113 mln zł, z czego 80 mln zł pochodzi ze środków zewnętrznych. Ponadto dodaje, że ma bardzo dobre informacje dla wszystkich mieszkańców Świdnika i Mełgwi, dodaje, że szykują się bardzo dobre dla nich zmiany.
Głos w tej sprawie zabrał starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk, który w swojej wypowiedzi podkreśla, że złożyli już dwa wnioski na kwotę niemal 12 mln zł. Bardzo dobrą informacją jest to, że złożone wnioski przeszły już ocenę merytoryczną. Wnioski, które zostały złożone, przez starostę świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka, w głównej mierze, dotyczą wsparcia finansowego na remonty dróg Mełgiew – Milejów, a także Racławicka, Krępiecka, Armii Krajowej, a także Generała Maczka w Świdniku.
Udało się otrzymać w tym celu dofinansowanie, które pochodzić ma z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. schetynówki.
Jak dodaje starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk, mają z czego się cieszyć, ponieważ odnieśli ogromny sukces, że to właśnie ich wnioski wygrały mimo tego, że konkurencja w ramach programu była naprawdę bardzo dużo, także kosztowało to wiele nerwów, ponieważ mimo wszystko trzeba było się liczyć, że wnioski te mogą zostać odrzucone, jednak się udało.

Co obejmie remont?
Uda się przebudować następujące ulice: Racławicka, Krępiecka, Armii Krajowej oraz Generała Maczka. Natomiast w Świdniku zostanie przebudowana droga powiatowej o numerze 2103 L ul. Krępiecka w Świdniku od skrzyżowania z ul. Kosynierów do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.

Zakres prac, które są związane, z remontem dróg są ogromne i należą do nich: przebudowa konstrukcji jezdni, zostaną wymienione krawężniki, ponadto zostaną również przebudowane zjazdy, wyspy dzielące, prace będą związane również z kanalizacją deszczową, a także zostaną przebudowane trzy skrzyżowania, w tym dwa typu rondo: skrzyżowanie ulic Krępiecka – Racławicka – Kosynierów – Głogowa oraz Krępiecka – Armii Krajowej – Kusocińskiego. Również pomyślano o rowerzystach, ponieważ z myślą o nich i specjalnie dla nich zostanie pobudowany chodnik i ścieżka rowerowa, zostały one zaprojektowane również wokół skrzyżowań i wyprowadzenie ich w kierunku krzyżujących się ulic Kosynierów, Głogowa, al. Armii Krajowej i Kusocińskiego. Zaprojektowano również 4 zatoki autobusowe.
Przebudowa drogi powiatowej nr 2023L Mełgiew – Milejów
Tutaj również będzie wiele zmian, ponieważ zostaną wykonane prace zarówno ziemne, jak i rozbiórkowe istniejącej nawierzchni, ponadto, jeżeli ulegnie zniszczeniu warstwa podbudowy, to zaplanowano, a także zaprojektowano odbudowę konstrukcji. W planie są przewidziane prace, które są związane z poszerzeniem drogi, pomyślano również o pieszych, a także o autobusach, ponieważ z myślą o nich powstaną nowe pobocza oraz chodniki z kostki brukowej, a także zjazdy i nowe zatoki autobusowe. Zdecydowanie będzie większe bezpieczeństwo ze względu na pojawienie się oświetlenia, które będzie się znajdywać w obrębie przejścia dla pieszych i dojścia do przystanku autobusowego, podczas wykonywanych prac zostanie również wymieniony przepust betonowy, uda się również odtworzyć i odmulić istniejące rowery bezodpływowe, ponadto zostanie uporządkowany teren, a także zostanie przeprowadzona renowacja zieleńców i oznakowanie.

Także jak widać, prac będzie naprawdę wiele, jednak zapewne pozwolą one na zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze się poruszanie po drogach pieszym, rowerzystom, czy autobusom.

Mieszkańców Świdnika i Mełgwi, zapewne już cieszą się ze zmian, jakie zajdą w ich miastach, ponieważ wszelkie zmiany na dobre chętnie są szybko akceptowane przez mieszkańców i zapewne nie mogą się doczekać, kiedy prace zostaną zakończone i wejdą one w życie.

Zdecydowanie wszelkie miasta powinny być zadbane. Może nie każdy sobie zdaje sprawę, ale chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenia, zatoki dla autobusów, stanowią naprawdę ogromne bezpieczeństwo, ponieważ tak jak na przykład w przypadku pieszych mogą bezpiecznie iść chodnikiem, który jest oświetlony, rowerzyści mają wyznaczone dla siebie ścieżki rowerowe, po których mogą się bezpiecznie poruszać, a także odpowiednie zatoki autobusowe są również niezwykle potrzebne, ponieważ pasażerowie bezpiecznie mogą wsiąść do autobusu. Oczywiście remont dróg jest również bardzo ważny, ponieważ nie oszukujmy się, ale jazda po drogach, w których jest ogromna ilość dziur, nie jest komfortowa, ponadto niszczą się samochody, a tak dzięki powyższym zamierzeniom każdy będzie zadowolony, kierowcy samochodów, kierowcy autobusów, piesi, jak również rowerzyści.

Artykuł powstał dzięki portalowi Plus promocje

0 0 votes
Daj ocenę