Społeczność SP nr 5 w Świdniku 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Społeczność SP nr 5 w Świdniku 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

8 listopada, 2018 0 przez Prezydent Portalu

W której szkole uczniowie świętowali 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości? Kiedy miała ta uroczystość miejsce? Serdecznie zapraszam do przeczytania artykułu.

Tak się świętuje niepodległość.

Społeczność SP nr 5 w Świdniku pokazała, jak ważnym wydarzeniem, jest odzyskanie przez Polskę Niepodległości i w związku z tym świętowała w sposób bardzo uroczysty 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Już 8 listopada zaczęli świętować, ponieważ właśnie tego dnia odbyły się obchody od uroczystego „Marszu od Kościuszki do Piłsudskiego”, w którym mieli przyjemność wziąć udział dzieci z klas 1-3. Ponadto sami włożyli ogromną pracę w świętowanie tego jakże ważnego dnia i wydarzenia, ponieważ samodzielnie i własnymi rękoma wykonali flagę, którą trzymali w swoich rękach i ponadto pokazali, że szanują to wydarzenie, ponieważ śpiewali hymn, oprócz tego pokazali innymi, że należy uczcić pamięć wszystkich poległych, dlatego też w związku z tym przeszli ulicami: Racławicką, Kościuszki, Niepodległości, Wyspiańskiego, Piłsudskiego i al. Lotników Polskich. Cały marsz zakończył się koncertem w MOK-u „Kto Ty jesteś? Polak mały” został on zorganizowany przez Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, a także przez artystów Teatru Muzycznego w Lublinie.
Uczniowie 9 listopada świętowali w szkole, ponieważ od samego rana zamiast lekcji wszyscy uczniowie brali udział w akademiach, podczas których śpiewali patriotyczne pieśni, a także przedstawiali za pomocą recytowania, piękne wiersze patriotyczne. Kolejnym wydarzeniem, jakie miało wtedy miejsce, było to, że o godzinie 11:11 uczniowie wzięli udział w „Rekordzie dla Niepodległej”, polegało to na tym, że wszyscy uczniowie odśpiewali w szkołach w całej Polsce cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie tego dnia otrzymali podziękowania, ponieważ na korytarzach szkolnych zostały powieszone kartki z życzeniami właśnie dla Polski od uczniów.

Szczególne podziękowania należą się Panią Nauczycielką, które włożyły ogrom swojej pracy w przygotowanie uczniów do tych szczególnych obchodów, a mianowicie podziękowania są kierowane do: Agnieszki Czerwińskiej, Urszuli Nakoniecznej, Danuty Pastuszak, Anny Pulińskiej, Bożeny Zabiegły, Marty Kubiak, Marioli Piętal, Jolanty Czerwonogrodzkiej i Elżbiety Czerniak.

Także jest to niezwykle piękna inicjatywa i przedsięwzięcie, które powstało nie tylko dzięki uczniom, ale również dzięki nauczycielom, ponieważ to właśnie dzięki nim uczniowie mają możliwość, dowiedzenia się, jak ważna jest Polska i jak ważne jest to, że możemy żyć w niepodległym kraju. Ponadto bardzo ważne jest to, aby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się, że bardzo ważny jest szacunek do swojej ojczyzny, ponieważ te najmłodsze lata są czasem, kiedy ten szacunek można w odpowiedni sposób nie tylko pokazać, ale również przekazać. Poza tym jest to niezwykle piękne, kiedy dzieci w tak rewelacyjny sposób angażują się w państwowe uroczystości, uczą się w ten sposób pieśni, a także wierszy patriotycznych. Dzieci to duma narodu, a jak jeszcze potrafią oddać szacunek i hołd, to wtedy wręcz brakuje słów, by to opisać.

Społeczność SP nr 5 w Świdniku może być z siebie dumna, a ponadto inni powinni brać z nich przykład. Oczywiście nauka i lekcje są bardzo ważne. Jednak szkoła nie tylko uczy, ale również wychowuje i to właśnie pokazała Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku, że uczniowie nie żyją tam samą nauką, ale również tym, że można śpiewać, można recytować, że panuje tam atmosfera patriotyzmu i szacunku, do tych osób, które oddały swoje życie za Niepodległą Polskę. Dzięki temu dzieci będą umieć zachować się w przyszłości i te wartości będą przekazywały z pokolenia na pokolenie. Poza tym jest to również coś innego dla tych dzieci oderwanie się od codziennych lekcji i nauki, są uczone, że również w zupełnie inny sposób można spędzić miło czas.

Także Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdniku śmiało może być przykładem dla innych szkół. Inne szkoły mogą się uczyć od tej szkoły, od uczniów i nauczycieli, że należy czcić ważne wydarzenia historyczne, ponieważ, gdyby nie byłoby, tej Niepodległej Polski, nie byłoby nas, a tak dzięki bohaterom jesteśmy wolni i niepodlegli. Również Świdnik jako miasto może czuć się dumne, że to właśnie w tym mieście Szkoła potrafi pokazać się z tej jak najlepszej strony. Także jak widać maluchy z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy mimo tego, że są maluchami, mogą zdziałać naprawdę wiele, ponieważ ich zapał i chęci do działania są naprawdę ogromne, które zostały docenione nie przez jedną osobę.

Ponadto dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku pokazały jak, mają wiele nieodkrytych talentów, które zostały odkryte dzięki nauczycielom, którzy zostali wyżej wymienieni. Jest to ogromny trud oraz praca, która została zapewne doceniona przez dyrektora szkoły, ponieważ należą się je zarówno dzieciom, jak i nauczycielom.

Także zapewne w przyszłym roku Społeczność SP nr 5 w Świdniku o tej samej porze pokaże się również z tej najlepszej strony i również pokaże, że w piękny sposób można świętować 11 listopada, kiedy to Polska Odzyskała Niepodległość. Także warto się nie tylko uczyć od nich, ale również brać z nich przykład poprzez oddanie hołdu i szacunku, wszystkim tym osobom, które oddały swoje życie za Niepodległą Polskę.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kupon sklep

0 0 votes
Daj ocenę