Śmieciowy problem Świdnika będzie rozwiązany? Miasto ogłasza konkurs na stworzenie aplikacji!

Śmieciowy problem Świdnika będzie rozwiązany? Miasto ogłasza konkurs na stworzenie aplikacji!

4 stycznia, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Świdnik próbuje szukać rozwiązania „śmieciowego problemu”. Ogłasza konkurs na stworzenie aplikacji, dzięki której będzie można wychwycić nieprawidłowości w deklaracjach mieszkańców. Ma to przynieść miastu spore oszczędności!

Śmieciowy problem Świdnika będzie rozwiązany? Miasto ogłasza konkurs na stworzenie aplikacji!

Jakiś czas temu pisaliśmy o „śmieciowym” problemie Świdnika. Mimo kończącego się roku, nadal nie została wybrana firma, która zajmie się wywozem i segregacją odpadów. Na szczęście nowe władze miasta szukają rozwiązania problemu. Jedyna firma, która zgłosiła się do przetargu zażądała znacznie większej simy niż ta, która była pierwotnie wygospodarowana na ten cel. Miasto ogłasza jednak konkurs na stworzenie aplikacji – dzięki niej, będzie można wychwycić nieprawidłowości w segregacji odpadów, a dzięki temu Świdnik będzie mógł zaoszczędzić część środków.

Na czym ma polegać działanie aplikacji?
Do końca listopada można składać wnioski o dopuszczenie do konkursu w ramach programu GovTech Polska. Zamiarem władz miasta jest wyłonienie aplikacji, która pozwoli na uszczelnienie systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci na terenie Świdnika. W programie biorą udział oprócz samego Świdnika, cztery ministerstwa – Cyfryzacji, Finansów, Przedsiębiorczości i Technologii oraz Zdrowia. Samemu Świdnikowi chodzi o to, by aplikacja pomagała w wychwyceniu nieprawidłowych wniosków o wywóz i segregację śmieci, składanych przez mieszkańców. Tryb konkursu prowadzony jest nie przetargiem, a trybem zamówień publicznych. Jest to prostsza forma, która może być skierowana do małych przedsiębiorstw, a nawet do osób prywatnych! Regulamin konkursu można znaleźć w internecie, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Świdniku.

Jak ma wyglądać nowa aplikacja?
Miasto Świdnik ma pewne preferencje odnośnie wyglądu i funkcjonowania samej aplikacji. Preferowany jest arkusz Excel. Ma on raz na kwartał przedstawiać adresy mieszkańców, którzy mieliby dostawać pismo w sprawie ewentualnego wyjaśnienia nieprawidłowości, które pojawiają się w składanej deklaracji dotyczącej wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zwycięzca konkursu otrzyma zlecenie na stworzenie aplikacji od miasta – wartość zamówienia nie może jednak przekraczać 20 tysięcy złotych.

Artykuł powstał dzięki portalowi Konkursy z Nagrodami

0 0 votes
Daj ocenę