Serwis ekspresów do kawy – jak regularny serwis ekspresu do kawy sprawia, że naprawa urządzenia nie jest konieczna?

Serwis ekspresów do kawy – jak regularny serwis ekspresu do kawy sprawia, że naprawa urządzenia nie jest konieczna?

9 maja, 2022 0 przez Prezydent Portalu

Kawa – napój, który od wieków zbliża ludzi. Został odkryty w IX wieku przez pasterza kóz, który zauważył nadpobudliwość swoich kóz po zjedzeniu pewnych czerwonych jagód. Następnie sam ich spróbował i poczuł podobne efekty. Podzielił się tym odkryciem z mnichem z miejscowego klasztoru, który przyrządził z tych jagód napój, którym podzielił się z innymi mnichami. Odkrycie to rozprzestrzeniło się w całym świecie arabskim, docierając do Europy przez Wenecję w 1615 roku. Holendrzy jako pierwsi zaczęli uprawiać rośliny kawowe z nasion przemyconych z Londynu.

Kawa została po raz pierwszy przygotowana na większą skalę przez ludność turecką w XVI wieku naszej ery, a następnie rozprzestrzeniła się w Europie przez Wenecję i Włochy. Stamtąd rozprzestrzeniła się po całej Europie i dotarła do Ameryki Północnej w 1717 roku. Do końca XVIII wieku Amerykanie spożywali ponad 1,5 miliona kilogramów kawy rocznie.

W 2014 r. spożycie kawy w Stanach Zjednoczonych osiągnęło najwyższy poziom w historii, a przeciętny Amerykanin wypija ponad trzy filiżanki kawy dziennie. Wraz z rosnącą popularnością kawiarni i łatwością przygotowywania kawy w domu, nie jest zaskakujące, że trend ten będzie nadal wzrastał.

Serwis ekspresów do kawy – jak regularny serwis ekspresu do kawy sprawia, że naprawa urządzenia nie jest konieczna?

Różne typy ekspresów do kawy

Ekspres do kawy jest najważniejszym elementem do przygotowania wysokiej jakości kawy, dlatego jego wybór powinien być staranny. Ekspres do kawy musi być dostosowany do poziomu konsumpcji i przeznaczenia: profesjonalnego lub domowego.

Do użytku domowego częściej wykorzystuje się:

  • kawiarki: bardzo łatwe w obsłudze, te ekspresy oferują dobry stosunek ceny do jakości. Posiadają zbiornik, do którego wlewa się gorącą wodę, a następnie dodaje zmieloną kawę. Mieszankę pozostawia się do zaparzenia, po czym naciska się na filtr, dzięki czemu płyn ścieka do dzbanka znajdującego się poniżej.
  • ekspres do kawy z filtrem: idealny dla dużych rodzin, ten typ urządzenia pozwala na przygotowanie kilku filiżanek jednocześnie, nawet do 12! Wymaga jednak regularnego czyszczenia, ponieważ w różnych zbiornikach z czasem gromadzą się osady. Potrzebny jest także zapas papierowych filtrów (nie nadają się do ponownego użycia).

Z kolei bardziej profesjonalne sprzęty to:

  • ekspres na kapsułki: łatwy w obsłudze i konserwacji, działa na kapsułki, które można znaleźć we wszystkich supermarketach. Zawierają one wstępnie zmielone i odmierzone ilości ziaren, które wystarczy włożyć do urządzenia przed naciśnięciem przycisku.
  • ekspres ciśnieniowy: najbardziej zautomatyzowany rodzaj i przeznaczony do użytku typowo profesjonalnego. Ma wbudowany młynek, w którym najczęściej dostępna jest opcja regulacji stopnia zmielenia ziaren kawy. Za pomocą naciśnięcia jednego przycisku, działająca pod ciśnieniem woda, przechodzi przez zmielone ziarna i parzy napar.

Oczywiście ten podział już teraz działa tylko umownie, bo tak naprawdę każdy z ekspresów możemy mieć u siebie w domu. Może z wyjątkiem tych naprawdę dużych maszyn, parzących kilka filiżanek na raz. Znane marki, takie jak: Siemens, Melitta, Nivona, Jura, Philips, Delonghi, czy Saeco oferują zarówno ekspresy czysto profesjonalne, jak i te do użytku domowego.

Dlaczego warto serwisować ekspres do kawy. Profesjonalne usługi serwisu ekspresów do kawy to gwarancja jego długowieczności

Profesjonalny serwis ekspresów do kawy jest niezbędny, aby zapewnić prawidłowe działanie urządzenia. Dzięki temu zabiegowi mamy pewność, że maszyna będzie nam służyć przez długi czas i nie zawiedzie w najmniej odpowiednim momencie.

Ekspresy są zazwyczaj wyposażone w programy automatyczne, które pozwalają na zaparzenie dowolnego rodzaju napoju. Ważne jest, aby upewnić się, że działają one prawidłowo, ponieważ każdy rodzaj napoju przygotowuje się na swój własny sposób.

Serwis ekspresów do kawy – jak regularny serwis ekspresu do kawy sprawia, że naprawa urządzenia nie jest konieczna?

Serwis ekspresów do kawy – dlaczego warto to robić?

Awaria lub nieprawidłowe działanie może zdarzyć się w każdej chwili. Prawdopodobnie sam nie będziesz w stanie nic zrobić. W takich przypadkach potrzebny jest wykwalifikowany specjalista, który wie, jak pracować z takim sprzętem. Nikt nie będzie w stanie wykonać naprawy lepiej niż specjalista w tej dziedzinie, który zdobył już doświadczenie w naprawie ekspresów do kawy.

Naprawę ekspresów najlepiej powierzyć profesjonalistom. W skład serwisu i naprawy wchodzą takie usługi jak:

  • diagnostyka i naprawa ekspresów wszystkich marek
  • naprawa automatycznych ekspresów na miejscu
  • profesjonalna diagnostyka i konserwacja sprzętu
  • wymiana uszkodzonych części

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem ekspresów do kawy https://ekspresowy-serwis.pl

0 0 votes
Daj ocenę