Samodzielna instalacja butli gazowej przez mieszkańca Świdnika, Policja opanowała sytuację.

Samodzielna instalacja butli gazowej przez mieszkańca Świdnika, Policja opanowała sytuację.

24 października, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Takie rzeczy, pomimo iż nie zdarzają się zbyt często, są obecne — czyli przesadna oszczędność na instalacji butli gazowej w samochodzie. Policja podkreśla, iż niedokładny montaż stanowił ogromne zagrożenie.

Samodzielna instalacja butli gazowej przez mieszkańca Świdnika, Policja opanowała sytuację.

W poniedziałek, 15 października bieżącego roku miejsce miała bardzo groźna sytuacja w Świdniku przy ulicy Niepodległości. Z wewnątrz jednego ze samochodu, który był postawiony na pobliskim parkingu, zaczęła wyłaniać się niebezpieczna substancja — gaz pochodzący z butli domowej, co zidentyfikowali funkcjonariusze Policji po rewizji pojazdu stwarzającego niebezpieczeństwo. Stróże prawa niezwłocznie usunęli zagrażający świdniczanom przedmiot, zdążyli to zrobić w porę i uniknąć wybuchu.

W poniedziałkowy zupełnie niepozorny wieczór na całe szczęście, przechodząca nieopodal incydentu osoba dostrzegła bardzo drażniący zapach. Po próbie lokalizacji niebezpiecznego odoru mężczyźnie udało się ustalić, iż wydobywa się ona z samochodu, po czym natychmiast poinformował służby porządkowe, które niezwłocznie pojawiły się na miejscu całego zajścia.

Gazowa butla została zarekwirowana zaraz po przyjeździe służb porządkowych, którzy tym samym ustanowili teren jako ponownie bezpieczny. Funkcjonariusze Policji w Świdniku od razu stwierdzili, iż instalacja nie jest założona przez fachowca. Policjanci wszczęła śledztwo i będą dochodzić do okoliczności tego zagrażającego życiu i zdrowiu przechodnich zdarzenia.

Mężczyzna posiadający samochód, w przypadku gdy podjął się indywidualnego montaż instalacji gazowej w pojeździe, będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej, jako stworzenie zagrożenia śmierci bądź uszczerbku zdrowotnego osób trzecich. Za swój nieodpowiedzialny czyn oskarżonemu grozi umieszczenie w zakładzie karnym nawet do 3 lat. Gdy niewłaściwego montażu butli gazowej dokonały osoby pośrednie, również staną przed sądem pod zarzutem spowodowania niebezpieczeństwa. Jeśli właściciel samochodu zamontował instalację, by uniknąć zbędnych kosztów i zaoszczędzić pieniądze, może być pewien, że jego inwestycja przyniesie wielokrotnie większe straty niż w przypadku zlecenia tej czynności profesjonalnemu zakładowi zajmującego się montażem butli LPG w samochodach, z uwagi na wysoką karę finansową, jaką prawdopodobnie poniesie mężczyzna.

Artykuł powstał dzięki portalowi kredyt bez bik

0 0 votes
Daj ocenę