Rusztowania aluminiowe – kupić czy wynająć?

Rusztowania aluminiowe – kupić czy wynająć?

25 sierpnia, 2020 0 przez Prezydent Portalu

Niektóre prace wymagają zastosowania specjalnych urządzeń i konstrukcji, szczególnie te przeprowadzane na wysokości. Pracownicy muszą zastosować też odpowiednio zabezpieczeni, dlatego koniecznością staje się sieknięcie po właściwe środki ochrony. Powszechnie używane są różnego typu platformy robocze takie jak chociażby rusztowania. Mogą być one wykonane z wielorakich materiałów, ale jednymi z najpopularniejszych są rusztowania aluminiowe. Można je kupić na własność lub wynająć, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych.

Rusztowania aluminiowe – wynająć czy kupić?

Rusztowanie przydaje się w wielu sytuacjach, ale często jest potrzebne tylko tymczasowo lub nawet jednorazowo, przez co kupowanie go nie ma większego sensu. Dużo bardziej opłacalnym wyborem są rusztowania aluminiowe na wynajem. Pierwszą kwestią będzie określenie tego, do jakich prac będzie potrzebna konstrukcja. Sięga się po nią przede wszystkim podczas prac wykonywanych na wysokości, szczególne tych budowlanych. Idealnie sprawdzają się podczas różnego typu prac wykończeniowych, w miejscach, do których trudno i ryzykownie byłoby dotrzeć za pomocą zwykłej drabiny aluminiowej. Rusztowanie daje dużo więcej możliwości, jest stabilniejsze, można je rozbudować, zwiększając tym samym dostępną powierzchnię roboczą. Okazuje się często niezbędne do przeprowadzenia prac remontowych. Jeśli mają one zostać wykonane wyłącznie jednorazowo, ekonomicznym rozwiązaniem będzie ich wynajęcie. To samo dotyczy rusztowań wykorzystywanych tylko sporadycznie. Wypożyczenie potrzebnej konstrukcji jest oszczędnością czasu i pieniędzy.

Zakup rusztowania będzie bardziej opłacalny od wynajmu w przypadku jego częstego użytkowania. Firmy świadczące usługi związane z koniecznością codziennego posiłkowania się tego typu konstrukcjami powinny mieć je na stałe w swoim asortymencie. Przemawia za tym ich dostępność od ręki, bycie niezależnym od podmiotów zewnętrznych. Firma nie musi martwić się naprawą ani wymianą uszkodzonych elementów rusztowania. W przypadku wynajmowanej konstrukcji trzeba liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów za poczynione szkody. Dużo wygodniej będzie jednak wypożyczyć rusztowanie i skorzystać z dodatkowej usługi w postaci jego montażu na placu budowy. Po zakończeniu prac konstrukcja zostanie zdemontowana i zabrana, przez co znika problem z jej transportem i magazynowaniem.

Artykuł powstał we współpracy z Rusztowania Rentals – Rusztowania aluminiowe

0 0 votes
Daj ocenę