Przetarg nieruchomości po Urzędzie Miasta w Świdniku

Przetarg nieruchomości po Urzędzie Miasta w Świdniku

19 października, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Przetarg nieruchomości po Urzędzie Miasta w Świdniku. Budynkami interesuje się Starostwo Powiatowe. Losy budynków po Urzędzie Miasta w Świdniku dalej wielką niewiadomą. Władze próbują swoich sił w przetargu, jednak bez skutecznie. Zainteresowanie nieruchomością okazuje Starostwo Powiatowe — nie może ono jednak dojść do porozumienia z władzami miasta.

Przetarg nieruchomości po Urzędzie Miasta w Świdniku

Przetarg budynków po poprzednim Urzędzie Miasta Świdnik nadal trwa i na ten moment o znalezienie kupca bardzo ciężko, swoje zainteresowanie okazują jednak władze jednostki powiatowej i w pełni przejąć nieruchomość znajdującą się przy ulicach Spółdzielczej i Wyszyńskiego. Starostwo nie chce brać udziału w przetargu.

Jak twierdzi Starosta Powiatu Świdnik Dariusz Kołodziejczyk, a zarazem przekonuje władze miasta niebawem opuszczone obiekty budowlane, które poprzednio służyły jako siedziba Urzędu Miasta Świdnik, powinny być zagospodarowane zwłaszcza z racji, iż ich umiejscowienie jest bardzo korzystnej lokalizacji. Według Kołodziejczyka obszar stanowczo się marnuje, gdyż ma potencjał i doskonałe warunki do pełnienia roli budynku o funkcji publicznej. Budowla do końca czasu przeniesienia jednostki administracyjnej do innego miejsca bardzo dobrze spełniała się jako urząd miasta i głupota byłoby pozostawienie go jako pustostan.

Starosta świdnicki zaznacza ze sprzedaż budynków do dowolnych celów osobom prywatnym nie dość, że zmarnuje administracyjne walory nieruchomości, to wykluczy w przyszłości ją jako potencjalny ośrodek urzędowy. Starostwo Powiatu Świdnik zgłosiło się do prezydenta miasta z prośbą o zaprzestanie czynności przetargowych nieruchomości, gdyż jest zainteresowane budynkami i rozważa ich zakup, jednostka wyraziła listownie wyraźną chęć nabycia budowli od władz Świdnika.

Jak twierdzi jednak sekretarz urzędu miasta Świdnik Ewa Jankowska, przetarg jest pomimo korespondencji Starostwa kontynuowany w dalszym ciągu. Otrzymany list nie zawiera żadnych konkretów, a zwłaszcza najważniejszego — propozycji cenowej.

Kwota odstęp na, jaka interesuje władze Świdnika to 3,22 milionow złotych za cala nieruchomość. Przetarg jednak nie cieszy się na moment obecny uznaniem i nikt oprócz Starostwa nie przedstawił swojej chęci kupna budynków. Obecnie sprzedaż posiadłości jest zawieszona do czasu zakończenia tegorocznych wyborów

Warto zauważyć, iż dla Starostwa Powiatowego losy budynku należącego do Urzędu Miasta Świdnik są bardzo istotne, gdyż siedziba jednostki powiatowej jest zlokalizowana w jednym z pokoi nieruchomości władz miasta.

Artykuł powstał dzięki portalowi chwilówka Warszawa

0 0 votes
Daj ocenę