Powstanie wyjątkowy pomnik, dzięki któremu będzie możliwość zapoznania się z historią.

Powstanie wyjątkowy pomnik, dzięki któremu będzie możliwość zapoznania się z historią.

12 listopada, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Powstanie wyjątkowy pomnik, dzięki któremu będzie możliwość zapoznania się z historią. Będzie spowodowana ta zmiana? Co nowego powstanie w Świdniku? Kiedy nastąpi na zmiana? Zapraszam do przeczytania artykuły w którym będą odpowiedzi na te i inne pytania.

Ławki Niepodległości staną w Świdniku.

W Świdniku zajdą pewne zmiany, które będą spowodowane tym, że mieszkańcy Świdnika będą mieli nowe wygodne miejsce, w którym będą mogli spędzić miło swój wolny czas. Zapewne większość osób zadaje sobie pytanie, czym będzie spowodowana ta zmiana? Co nowego powstanie w Świdniku? Odpowiedź na to pytanie brzmi następująco, a mianowicie powstanie wyjątkowy pomnik, dzięki któremu zarówno mieszkańcy Świdnika, jak i również turyści dzięki temu pomnikowi będą mieli możliwość zapoznania się z historią nie tylko Polski, ale także i Świdnika, ponadto dodatkowym udogodnieniem, dla przebywających w tym miejscu będzie to, że osoby będą mogły naładować swoje telefony, a także będzie dostępne WiF-i, także jak widać pomnik, który powstanie na dniach, będzie miał bardzo dużo rzeczy do zaoferowania, ze swojej strony i zapewne przyciągnie do siebie nie jedną osobę. Mieszkańcy Świdnika już kogą zacząć się cieszyć, ponieważ do końca tego roku staną w Świdniku dwie multimedialne Ławki Niepodległości. Także ławki te jak najbardziej będą pełniły funkcję użytkową i edukacyjną, ale również mają przypominać wszystkim o 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę.
W sierpniu został ogłoszony konkurs przez Ministerstwo Obrony Narodowej, w związku z tym konkursem Świdnik, jak również jego mieszkańcy mogą czuć się naprawdę bardzo dumni z tego względu, że znalazł się wśród 136 samorządów, które właśnie wygrały w wyżej wymienionym konkursie. Warto dodać, że konkurencja była naprawdę bardzo duża, ponieważ w konkursie uczestniczyły samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie.

W związku z konkursem pomysłów było naprawdę wiele i były one naprawdę bardzo ciekawe, ponieważ poszczególne samorządy proponowały między innymi najlepszą lokalizację, plan budowy, wysokość wkładu własnego oraz propozycję nagrania dźwiękowego związanego z lokalną historią. Według propozycji MON-u Ławki Niepodległość mają być czymś wyjątkowym, czymś, co będzie wyróżniało miasto Świdnik, ponadto ławki te mają się znajdywać w miejscach, które są najczęściej odwiedzane przez mieszkańców, na rynkach, bulwarach, w parkach, ponadto mają pełnić one funkcję historyczną, a mianowicie w wyjątkowy sposób, mają być one miejscem, które będzie nawiązywało do jakże ważnego wydarzenia historycznego, jakie było Odzyskanie przez Polskę Niepodległości.
Głos w tej sprawie zabrała przewodnicząca komisji konkursowej Agnieszka Glapiak, dyrektor Centrum Operacyjnego MON, która w swojej wypowiedzi podkreśliła, że Ławka Niepodległości ma również czcić pamięć patriotów, dowódców i żołnierzy, którzy w walce o Niepodległość Polski oddali swoje życie. Dodała również, że ogromna ilość osób jest niesamowicie przywiązana do tradycji i szacunku dla wojska, świadczy to o tym między innymi ogromna liczba zgłoszeń samorządów, można zauważyć, jak ogromna ilość osób, kocha Polskę.

Na realizację tego projektu Świdnik otrzymał z ministerstwa 30 tys. zł.
Głos w tej sprawie zabrał Karol Łukasik, który jest rzecznikiem Urzędu Miasta Świdnik. W swojej wypowiedzi podkreślił, że znane już są miejsca, gdzie znajdą się ławki Niepodległość, jedna z nich będzie miała swoje miejsce przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego, natomiast z drugiej ławki osoby będą mogły skorzystać przy al. Lotników Polskich. Niezwykle ważną i dobrą informacją dla mieszkańców Świdnika, jak również dla turystów, jest to, że budowa ich nie odciągnie się w czasie, ponieważ ławki te mają tam stanąć do końca tego roku. Świdnik otrzymał również niezwykle istotną i ważną informację, ponieważ jak wynika z dokumentów, miasto otrzymało dotację. Dodał również, że w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przez miasto Świdnik przetarg na wykonanie tego zadania.
Oczywiście ławka Niepodległości, ma za zadanie pełnienia wielu funkcji. Oczywiście ma być ona miejscem, gdzie każdy będzie mógł miło spędzić swój wolny czas, ponadto będzie pełniła funkcję użytkową, a także estetyczną. Jednak w głównej mierze ma pełnić funkcję edukacyjną, a mianowicie ławka Niepodległości ma przypominać największe i najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ławka Niepodległości ma również na celu propagowania historii poszczególnych regionów Polski. Każdy, kto skorzysta z ławki Niepodległości, będzie mógł, odsłuchać marszu Pierwszej Brygady, przemówienia marszałka Piłsudskiego oraz nagrań związanych z historią miejsc.

Ponadto ławka ta, będzie w bardzo nowoczesny i innowacyjny sposób stworzona, ponieważ będzie ona wyposażona w foto kody QR, które umożliwiają ściągnięcie materiałów historycznych. Jak już wyżej zostało wspomniane, wiele osób będzie mogło, doładować swój telefon lub skorzystać z sieci WiF-i, ponieważ zostaną zamontowane umożliwiające doładowanie telefonu między innymi ładowarki urządzeń mobilnych oraz hotspot WiF-i. Projekt Ławki pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk. Ławka będzie podświetlana systemem LED. MJ

 

Artykuł powstał dzięki portalowi Kołobrzeg reklama

0 0 votes
Daj ocenę