Pomysł na biznes, czyli sklep typu concept store

Pomysł na biznes, czyli sklep typu concept store

13 lutego, 2020 0 przez Prezydent Portalu

Prowadzenie marki modowej to marzenie tak wielu współczesnych osób, które interesują się modą i trendami. W tym interesującym świecie można jednak zawodowo zaistnieć jeszcze w inny sposób – prowadząc sklep typu concept store. To naprawdę dobry pomysł na biznes szczególnie wtedy, gdy ma się tak zwane oko do unikatowych i jedynych w swoim rodzaju rzeczy.

Czym jest concept store?
Niewielki sklepik z unikatowymi rzeczami, może ogromna przestrzeń w starym lofcie, która cała przesycona jest unikatowymi meblami i dodatkami do domu? Koncepcyjny sklep może wyglądać i tak i tak, cechą łączącą jest natomiast to, że można znaleźć w nim rzeczy jedyne w swoim rodzaju, wykonane znane z najwyższą starannością, często wizjonerskie, pojedyncze sztuki. Można oczywiście połączyć wszystko i w jednym miejscu eksponować zarówno rzeczy dla duszy i ciała (oryginalne kosmetyki i perfumy, biżuterię i inne dodatki, modę), jak też rzeczy dla domu. właśnie takie sklepy wydają się być jeszcze bardziej interesujące dla współczesnych klientów szukających dobrego designu. Concept dtore to taka przestrzeń, w której można zorganizować też kawiarnię, punkt stylizacji włosów czy paznokci. To przestrzeń przyjazna dla klienta, kreatywna i inspirująca. W takich miejscach uwielbiają przebywać ludzie szukający w modzie czy dodatkach do domu czegoś więcej, niż tylko zaspokojenia chwilowych pokus.

Jak stworzyć takie miejsce?
To wszystko brzmi niezwykle zachęcająco i pięknie, jednak jak ugryźć to od strony biznesowej? Kiedy rzeczywiście opłaca się inwestować swoje pieniądze oraz czas w takie miejsce? Na początku warto zrobić małe rozeznanie i sprawdzić, jak radzą sobie inne lokalne koncepty tego typu. Jeżeli w mieście jest przestrzeń właśnie na takie pomysły, bo to duża metropolia lub miasto turystyczne, warto spróbować. Ważnym krokiem w rozwoju tego biznesu będzie nawiązanie relacji partnerskich z twórcami i producentami unikatowych rzeczy, które będą wyeksponowane w sklepie koncepcyjnym. To muszą być naprawdę ciekawe produkty, które przyciągną uwagę i będą kupowane. Nic nie stoi na przeszkodzie, by je miksować i w jednej przestrzeni przedstawiać klientom produkty o różnym zastosowaniu.

artykuł powstał we współpracy z Concept Store – ZMYSLY.co

0 0 votes
Daj ocenę