Policja Świdnika opanowała krwawienie z przeciętej szkłem rany.

Policja Świdnika opanowała krwawienie z przeciętej szkłem rany.

10 października, 2018 1 przez Prezydent Portalu

Policja Świdnika opanowała krwawienie z przeciętej szkłem rany. Wypadek był poważny. Niestety nieumiejętność udzielenia pierwszej pomocy bywa tragiczna w skutkach, na szczęście nie w tym przypadku dzięki znakomitej reakcji Policji ze Świdnika, która znakomicie opanowała krwotok pochodzący z poważnej rany wywołanej szkłem.

Policja Świdnika opanowała krwawienie z przeciętej szkłem rany.

Policja drogowa ze Świdnika udzieliła pierwszej pomocy przedmedycznej 28-letniemu mężczyźnie, który rozbił szybę pojazdu, w wyniku czego odłamki szkła poprzecinały jego skórę. Spanikowani znajomi poszkodowanego nie byli obeznani jak reagować w tego typu wypadkach z krwotokiem, pomimo nieudolnych prób zmartwionych przyjaciół, były one bezskuteczne i życie mężczyzny było w bardzo dużym zagrożeniu wykrwawienia, lecz na całe szczęście wyszkoleni nie przybyli za późno i zaczęli opanowywać całą sytuację do przyjazdu służb ratowniczych.

Wypadek miał miejsce wczesnym wieczorem we wtorek aktualnego tygodnia w niewielkiej gminie Trawniki, nieopodal Świdnika. Do Policji w Świdniku dotarła informacja o młodym mężczyźnie, któremu trzeba natychmiast pomóc, gdyż z jego ręki doszło do przecięcia skóry odłamkami szkła i krwawienia, dyżurni komendy wysłali na miejsce najbliższy patrol. Do incydentu doszło poprzez gwałtowne uderzenie w powierzchnię ze szkła, która pokruszyła się na wiele części i jeden z odłamów wbił się w rękę 28-latka. Rana utworzona wyniku nieszczęsnego wypadku była na tyle duża, że spowodowała poważne krwawienie, które w dużym stopniu zagrażało zdrowiu mężczyzny. Pobliscy funkcjonariusze zjawili się jak najszybciej.

Stróże prawa potrafili zachować całkowity spokój i pomóc mężczyźnie poprzez zatamowanie krwotoku i założeniu odpowiedniego opatrunku zabezpieczającego przed dalszym krwawieniem, a następnie pozostali z nim aż do przybycia pogotowia, by kontrolować sytuację. Po pewnym czasie przyjechały służby ratunkowe i przetransportowali mężczyznę do szpitala.

Krwotok był na tyle silny, że skutkował utratą przytomności poszkodowanego w wypadku. W pobliżu mężczyzny widoczne były kolosalne ilości utraconej krwi, ale istnieje spora szansa, że reakcja policji zdoła utrzymać go przy życiu. Prawdopodobnie, gdyby nie rewelacyjne umiejętności funkcjonariuszy policji doszłoby do wykrwawienia, a co za tym idzie śmierci mężczyzny na miejscu. Incydent doskonale świadczy pomimo powszechnej opinii, o dobrym wyszkoleniu polskich służb.

Artykuł powstał dzięki portalowi pożyczka bez big

0 0 votes
Daj ocenę