Poczta kurier Radzionków  zamów online

Poczta kurier Radzionków zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Prezydent Portalu

Z powodu wysokiego rytmu życia i dużej popularności płatności przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty kuszą nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Pilica jest dziecinnie łatwe i naprawdę może ułatwić nam życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Pilica

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to te o małych wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas a także swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, w pierwszej kolejności trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć pakunek zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Pilica pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć od nas przesyłkę już tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki do odbiorcy na czas. Najczęściej termin dostarczenia paczki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu takiej ilości paczek na pewno dostrzeżemy też plusy z odbierania ich przez kuriera prosto z naszego domu. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu a także wymagało od nas siły, zwłaszcza kiedyprzesyłki sporo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych będzie mniejsza niż opłata za każdą z przesyłek osobno. Jeśli musimy przesyłać większe ilości paczek możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, jeśli pakunek który musimy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od wysłania tradycyjnej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę i ułatwić kurierowi odbiór. Z racji na gabaryty przesyłki musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Warto pamiętać, że licząc wymiary pakunku i masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo zrobione z drewna palety będą mogły zmienić swoją masę pod wpływem wilgoci, dlatego najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi przesyłki. Wybierając paletę na której nadamy towar, upewnijmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stwarzać właściwego zabezpieczenia i towary na niej mogą ucierpieć. Kiedy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Najczęstsze zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej folią lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Pilica chce żeby wszystkie przesyłki były przenoszone z delikatnością, jednak należy pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się przechylać a nawet być przyciśnięta przez inne opakowania.

Kolejną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Pilica odbierając pakunek musi też ten dokument dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. Dlatego należy pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Pilica .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę