Po raz kolejny, w piątek 16 listopada Świdnikiem po raz 17 zawładnęła muzyka jazzowa.

Po raz kolejny, w piątek 16 listopada Świdnikiem po raz 17 zawładnęła muzyka jazzowa.

15 listopada, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Kiedy odbył się Jazz Festival? Gdzie miał on miejsce? Jakie gwiazdy w nim występowały? Jakie były ceny biletów? Jakie były atrakcje? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Świdnik Jazz Festival już po raz siedemnasty. Czas start.

Po raz kolejny, w piątek! 16 listopada Świdnikiem po raz 17 zawładnęła muzyka jazzowa. W pierwszej kolejności wystąpiły zespoły lokalne, jednak warto się pojawić również w sobotę, ponieważ na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury pojawią się EABS i Richard Bona. Także na pewno nie należy tak ważnego wydarzenia przegapić.

Jest to Świdnicki festiwal, który wyróżnia się swoją tradycją. Świdnik miał już przyjemność gościć jazzmanów takiego formatu jak: Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski.

Zapewne zarówno atrakcji, jak i emocji nie zabraknie, ponieważ artyści, którzy będą ponownie gościć, na tegorocznej edycji, będą z pewnością stanowić wartość, dodaną dla marki świdnickiego festiwalu, która została już uznana za markę wyjątkową.

Pierwsze wydarzenia będą miały miejsce w piątek, ponieważ będzie to dzień, który w całości zostanie poświęcony lokalnym artystom. Już o godz. 17 nie zbraknie kolejnych atrakcji, ponieważ uczestnicy zajęć muzycznych „Studio wokalne 24”, będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, a mianowicie zaprezentują je podczas koncertu, który jest zatytułowany „Nie wie nikt”.

Na scenie MOK nie zabraknie również Świdnickiego Towarzystwa Muzycznego z programem „Zacznij od Bacha oraz od jazzu”, którego będą mieli możliwość zaprezentowania.

Podczas piątkowego koncertu wystąpi koncert Helicopters Brass Orchestra (godz. 20) Jest to najstarszy zespół artystyczny Świdnika, ponadto nie opuszcza miasta Świdnik, ponieważ towarzyszy miastu od początku jego istnienia.

Można również dodać w celu informacyjnym, że od lat był on kierowany przez Henryka Maruszaka. Jego bratanek Rafał od 2015 roku przejął ster nad 34-osobową kapelą. Ponadto nie zawiódł, ponieważ radzi sobie rewelacyjnie, dlatego też zapewne warto zobaczyć to na własne oczy, zapewne każdy będzie żałował, kto nie weźmie w nim udziału.
Oczywiście sobota, również będzie pełna atrakcji i emocji, ponieważ będzie to drugi dzień festiwalu, zalśni on gwiazdami. Warto wygospodarować trochę wolnego czasu godz. 17, ponieważ wystąpi EABS. Niezwykłym wyróżnieniem jest to, że wrocławska „siódemka” zasłynęła nieszablonowymi interpretacjami muzyki Krzysztofa Komedy.
EABS nie stoi w miejscu, cały czas idzie do przodu i się rozwija i w związku z tym w niedalekiej przyszłości wyda swój autorski materiał, który będzie nosił nazwę„Slavic Spirits”. Materiał został zainspirowany ludowymi mitami i wierzeniami. Także świdnicka publiczność może mieć ogromną szansę na to, że usłyszy przedpremierowo niektóre utwory właśnie z tej płyty. Także będą mogli czuć się niezwykle wyróżnieni.
Również w porze wieczornej nie zabraknie atrakcji, ponieważ o godz. 20 na scenę zagości Richard Bona. Jest to kameruński multiinstrumentalista, który miał przyjemność współpracowania m.in. z Pathem Metheny’m.
W głównej mierze wyróżnia go, eklektyczny styl gry na basie, wymyka się jednoznacznym ocenom krytyków. Ponadto wyróżnia się tym, że w swej muzyce potrafi łączyć wszystko ze wszystkim: balafon, gitarę i wokal.
W swojej karierze odniósł, ogromny sukces, ponieważ w Paryżu i Nowym Jorku Richard Bona został uznany za jednego z najlepszych jazzmanów swojego pokolenia. Także było to dla niego niezwykłe wyróżnienie, a także czuł się doceniony za swój trud i włożoną pracę.
Ceny biletów, przedstawiają się w następujący sposób:
Piątek: wstęp wolny
Sobota: EABS: normalny: 50 zł, ulgowy: 40 zł, grupowy: 30 zł R. Bona Group: normalny: 100 zł, ulgowy: 90 zł, grupowy: 80 zł Karnet na dwa koncerty: 110 zł.
Także warto wyrwać się ze swoich domów i wziąć udział w jazzowym festiwalu. Jeżeli ktoś nie zdążył tego zrobić, w piątek, może to jeszcze zrobić w sobotę, ponieważ tego dnia jak widać, nie zabraknie atrakcji i emocji. Czasy są aktualnie tak ciężkie i okropne, pod tym względem, że nie mamy kompletnie czasu na to, aby wziął udział w wydarzeniu rozrywkowym ze względu na natłok pracy i codziennych obowiązków. Wiele osób, swój wolny czas woli spędzić na kanapie przed telewizorem albo przed komputerem jednak to nie jest najlepsze rozwiązanie. Taki udział w jazzowym festiwalu daje możliwość poznania muzyki, z jaką wiele osób, nigdy nie miało przyjemności się spotkać. Także jest to nie tylko szansa na to, aby miło spędzić czasu, poznania nowych ludzi, ale również poznania i posłuchania czegoś nowego. Ponadto jest to idealne rozwiązanie na spędzenie swojego wolnego czasu, a także na oderwanie się od codzienności.

Ponadto każdy powinien wiedzieć, że udział w życiu kulturalnym jest niezwykle ważny, ponieważ dzięki temu jest możliwość odkrycia siebie na nowo, ponieważ kto wie, może znajdą się osoby, które wręcz pokochają muzykę jazzową i dzięki temu koncertowi nie będą chciały opuścić już żadnego takiego koncertu.
Także Świdnik rewelacyjnie pokazuje i reklamuje życie towarzyskie, jak również kulturalne, właśnie między innymi poprzez zorganizowanie jazzowego festiwalu i to już po raz siedemnasty. Skoro to już dwunasty raz to widać, że mieszkańcy Świdnika są zainteresowani, chętnie biorą udział w takich koncertach. Także należy barć z nich tylko przykład.

Artykuł powstał dzięki portalowi T-mobile promocja

0 0 votes
Daj ocenę