Na co zwrócić uwagę, wybierając karnisze sufitowe?

Na co zwrócić uwagę, wybierając karnisze sufitowe?

16 marca, 2020 0 przez Prezydent Portalu

Osoby, które potrzebują porządnej dekoracji okna bardzo często stawiają na eleganckie firany i zasłony. Aby skorzystać z ich olbrzymiego potencjału niezbędne są oczywiście porządne karnisze sufitowe. Wybierając karnisze do salonu warto zadbać o to, aby pasowały one nie tylko do poszczególnych tkanin, ale również do samego okna.

Rozmiar ma znaczenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale najtrudniejszym zadaniem jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Pamiętać należy o tym, że karnisz musi być dłuższy od okna. Specjaliści od aranżacji wnętrz zalecają, aby karnisze sufitowe wystawały około 15-25 cm z każdej strony. Przy dłuższych karniszach, które mają utrzymać dość ciężkie materiały warto zadbać o dodatkowe wsporniki. Odpowiedniej długości karnisz powinien umożliwić bezproblemowe zasłonienie całego okna. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim dla tych osób, które mieszkają na parterze.

Sposób mocowania firan i zasłon

Wybierając karnisze sufitowe warto zwrócić uwagę również na sposób mocowania zasłon i firan. Niektóre modele zaprojektowane są w taki sposób, że możliwe jest upięcie jedynie w konkretny sposób. Najprostszym rozwiązaniem są oczywiście popularne żabki i agrafki, które doskonale sprawdzą się nie tylko w karniszach na drążki ale również w karniszach na szyny. Modele na szelkach albo z wszytym tunelem najlepiej prezentują się z kolei wsunięte na rurę.

Karnisze drążkowe czy szynowe?

Drążkowe karnisze sufitowe mają spełniać nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Jest to idealny wybór w sytuacji, gdy zawieszone zasłony lub firany będą bardzo rzadko przesuwane. Modele drążkowe doskonale sprawdzą się przede wszystkim w przypadku krótkich karniszy, które montowane są na dwóch spornikach. Jeżeli chodzi o karnisze szynowe to wyróżniają się one bardzo dużą funkcjonalnością. Największą zaletą jest to, że przy długich karniszach istnieje możliwość swobodnego przesuwania okiennych zasłon. Opisując największe zalety warto wspomnieć o szerokim wyborze różnorodnych zakończeń i bardzo dużej palecie dostępnych barw.

Artykuł powstał we współpracy z rolmajster.pl – karnisze sufitowe

0 0 votes
Daj ocenę