Witamina D3 złotem obecnych czasów

Witamina D3 złotem obecnych czasów

20 listopada, 2015 29 przez wpcore

Witamina D3 – jak ważna jest dla Naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kiedy można zauważyć jej niedobór i w jaki sposób uzupełniać ją w organiźmie.

Witamina D3 – pewnie każdy miał kiedyś styczność z tą witaminą. Jest ona bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania Naszego organizmu a jej brak powoduje szereg objawów, które utrudniają Nam życie. Podstawowym źródłem tej witaminy jest słońce.

Mówi się, że opalanie jest szkodliwe dla Naszej skóry. Jest to oczywiście racja – z niczym nie warto przesadzać. Witaminę D3 zdobywa się ze słońca: wystarczy spędzać czas na świeżym powietrzu i już mamy jej więcej! a co zrobić w takich porach roku kiedy jest szaro i ponuro a słońca praktycznie nie ma? Otóż są rozwiązania tej sytuacji: suplementacja witaminy D3 w kapsułkach luv kroplach. Tego rodzaju witamina najlepiej rozpuszcza się w olejach dlatego warto zażywać ją np z kapsułką z tranu lub wypić kawę z małą łyżeczką oleju kokosowego. Jest również możliwość zakupienia kapsułek z witaminą D3 już z olejem.

A teraz: jakie są objawy niedoboru witaminy D3? Pierwszym z objawów jest senność, z którą człowiek będzie miał problem sobie poradzić niezależnie od tego ile kaw w ciągu dnia wypije. Kolejnymi na przykład: wypadanie włosów, zła kondycja skóry, rozdrażnienie a niejednoktornie także niechęć to wykonywania różnego rodzaju czynność.

Często zapaleni sportowcy przy niedoborze tej witaminy borykają się z ogromną niechęcią do uprawiania ulubionego sportu. W takich sytuacja nie ma możliwość zwalczania tego i tłumaczenia sobie, że dziś nie jest dobry dzień na przykład na biegnie. Wszystkiemu winny jest niedobór witaminy D3! Warto tą witaminę badać i suplementować z okresie jesienno – zimowym. Gdy witamina D3 jest na odpowiednim poziomie a my zauważamy, że wciąż czujemy się źle i kondycja Naszego organizmu się nie poprawia warto udać się do lekarza, który zagłębi się w problem.

0 0 votes
Daj ocenę