Wasz ogród wiosną!

Wasz ogród wiosną!

21 listopada, 2015 0 przez wpcore

Co trzeba zrobić wiosną w ogrodzie? Wiosenne porządki!

Wiosna w ogrodzie to czas rozpoczęcia prac porządkowych i pielęgnacyjnych w naszych ogrodach.

Gry pogoda za oknem jest już dosyć przejma, świeci słońce, jest coraz cieplej zaczynamy wiosenne prace w ogrodzie.

To także czas przygotowania ogrodu do nowego sezonu. Jakie prace należy wykonać wiosną w ogrodzie, aby wyglądał on pięknie i zadbanie?

Wiosna – jest to czas najbardziej pracowity, gdyż po zimie trzeba przygotować ziemię oraz rośliny do zasiewu. Najpierw należy poprawić stan gleby, żeby móc na niej coś zasiać. Żyzna gleba jak wiadomo przyjmuje więcej roślin.

Wiosna nie jest to czas tylko porządków domowych, ale również tych za oknem.

Na samym początku – pod koniec marca/na początku kwietnia należy przygotować rośliny, które chce się zasiać. Odpowiednio należy je posiać lub posadzić w skrzynkach, oraz przykryć. Temperatura też oczywiście musi być odpowiednia, gdyż rośliny potrzebują ciepła.

Gdy już zrobi się cieplej na dworze można zdjąć osłonę z roślin. Najlepiej zrobić to w pochmurny dzień, aby słońce nie uszkodziło delikatnych pędów rozwijających się już pod osłonami.

Oczywiście, aby ziemia była odpowiednio przygotowana muszą zostać z niej usunięte również rośliny z tamtego sezonu, które pozostały w ziemi. Ziemię trzeba odpowiednio nawodnić oraz wyczyścić.

Wczesna wiosna – do połowy kwietnia – to dobra pora na sadzenie drzew i krzewów sprzedawanych z odkrytymi korzeniami. Wybierając rośliny, zwrócić należy uwagę przede wszystkim na to, by nie miały przesuszonych korzeni. Po przywiezieniu do ogrodu powinniśmy je niezwłocznie posadzić albo tymczasowo przysypać korzenie wilgotną glebą.

Najlepiej wczesną wiosną również posadzić takie kwiaty jak: krokusy, przebiśniegi oraz ranniki, które najwcześniej ze wszystkich roślin rozpoczynają wiosenną wegetację. Dzięki nim wiemy, że wiosna już jest!

Drzewka najlepiej jest przyciąć, usunąć stare gałęzie oraz należy uprzątnąć te, które zostały zniszczone podczas zimy.

Trzeba koniecznie starannie wygrabić trawniki i usunąć z nich śmieci , a także pozostałości z jesieni i zimy. Gdy już trawa będzie odpowiednio przygotowana zacznie pięknie rosnąć. Tylko należy uważać, aby niczego w niej nie uszkodzić.

Pamiętajcie! Nie trzeba dużo pracy, aby poprawić wygląd waszych ogrodów! Wystarczy odrobina wolnego czasu i chęci! Kilka prostych czynności i wasz ogród będzie wyglądał jak nowy!

Podzielcie się z nami w komentarzach jakie wy podejmujecie prace, aby ożywić wasz ogród po mroźnej zimie!
 

0 0 votes
Daj ocenę