Młody mieszkaniec Świdnika miał pomysł na biznes, teraz odpowie za to przed sądem

Młody mieszkaniec Świdnika miał pomysł na biznes, teraz odpowie za to przed sądem

11 stycznia, 2019 0 przez Prezydent Portalu

26-letni mieszkaniec Świdnika sprzedawał tanie buty na Allegro, ale towaru nigdy nie wysyłał kupującym. W zaledwie 2 miesiące udało mu się oszukać ponad 400 osób z całego kraju! Teraz za swoje czyny odpowie przed lubelskim sądem.

Młody mieszkaniec Świdnika miał pomysł na biznes, teraz odpowie za to przed sądem

Wszystkie nielegalne biznesy prędzej czy później wychodzą na jaw – przekonał się o tym 26-letni mieszkaniec Świdnika. Miał „świetny” pomysł na biznes – na znanym portalu Allegro oferował markowe buty (Nike, Adidas i Converse) w okazyjnie niskich cenach. Z racji okazyjnych cen, klientów zainteresowanych zakupem nie brakowało, jednak Grzegorz B. nigdy nie wysyłał swoim klientom zakupionego przez nich towaru.

W takich okolicznościach nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony oszukanych klientów, czego nie przewidział sam Grzegorz B.
Miał pomysł na biznes, jednak oszustwo w sieci nie wypaliło
Kilka dni temu do Sądu Okręgowego w Lublinie trafiło oskarżenie w sprawie młodego mieszkańca Świdnika. Jest to finalny efekt śledztwa, które było prowadzone przez wydział gospodarczy lubelskiej prokuratury okręgowej. Prowadzone postępowanie miało charakter zbiorczego, ponieważ świadkami były setki oszukanych osób z obszaru całego kraju. Poszkodowani kupowali buty w atrakcyjnych cenach u różnych użytkowników Allegro – okazało się jednak, że wszystkie te konta prowadził Grzegorz B. Nie przewidział, że niedługo po rozpoczęciu swojej „działalności” wpadnie, a jego fałszywe konta zostaną łatwo wykryte. Cały proceder trwał w okresie lipca i sierpnia 2016 roku. Postępowanie w sprawie toczyło się w wielu prokuraturach rejonowych, aż w końcu do Lublina trafiło ostateczne oskarżenie.

Poszkodowanych jest ponad 400 osób z całej Polski
Śledczy ustalili, że oszustwa były przeprowadzane z 7 różnych kont i wszystkie kontrolowała jedna osoba. Ceny butów były znacznie niższe niż u stacjonarnych sprzedawców, a nawet innych, uczciwych allegrowiczów, dlatego chętnych na zakupy nie brakowało. Zapewne Grzegorz B. przewidywał, że jego biznes szybko się rozkręci, w szczególności że w ciągu zaledwie 2 miesięcy udało mu się oszukać ponad 400 osób z całego kraju, na łączną kwotę 100 tysięcy złotych! Do sądu w Lublinie trafił akt oskarżenia, który liczy sobie kilkaset stron. Głównym oskarżonym jest Grzegorz B. któremu zarzuca się oszustwa i pranie brudnych pieniędzy. Okazuje się, że mężczyzna posiadał także wspólników – oskarżony jest także Piotr K., Adrian H., Janusz J. oraz Paweł Ł. i Daniel M. W toku śledztwa okazało się, że udostępniali oni oszustowi swoje konta bankowe, pomagając mu w procederze. Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia. Wszyscy z wyjątkiem Piotra K. przyznali się do zarzucanych im czynów. Ten twierdzi bowiem iż nie miał pojęcia, że jego konto bankowe zostanie wykorzystane do oszustwa. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje jednak lubelski sąd.

Zobacz również skup konsol

0 0 votes
Daj ocenę