Miś Wojtek patronem przedszkola. Przedszkole nr 4 w Świdniku

Miś Wojtek patronem przedszkola. Przedszkole nr 4 w Świdniku

6 października, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Misiowe Przedszkole czyli Przedszkole nr 4 w Świdniku będzie miało swojego własnego patrona o nazwie „Przedszkole Kaprala Niedźwiedzia Wojtka” Kiedy zostanie nadana nazwa? Zachęcam do przeczytania artykułu.

Miś Wojtek patronem przedszkola.

Przedszkole nr 4 w Świdniku będzie miało swojego własnego patrona. Jeszcze jest to informacja nieoficjalna, ale już wiadomo, że 18 października przedszkole to otrzyma swojego patrona. Uchwała została przegłosowana przez świdnickich radnych.

Wszystkie przedszkola, które znajdywały się w Świdniku, mają swoich patronatów, między innymi tymi patronami są: Jan Brzechwa, Maria Konopnicka, Dorota Gellner, Joanna Papuzińska czy Maria Kownacka. Jedynie przedszkole nr 4 w Świdniku było przedszkolem bez swojego patrona. Na szczęście udało się to zmienić. Przedszkole to było różnie, nazywane głównie ze względu na logo misia było nazywane „Przedszkolem Misiowym” lub „czwórką”. Cała społeczność przedszkola bardzo długo pracowała nad tym, by również właśnie to przedszkole miało swojego patrona, ponieważ jako jedyne przedszkole tego patrona nie miało.
Pani dyrektor „Misiowego Przedszkola” Beata Kowalczyk doszła do wniosku, że ze względu na to, że jest to rok, kiedy obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, to jest to również idealny moment, żeby to „Misiowe Przedszkole” otrzymało swojego własnego patrona. Pani dyrektor bardzo aktywnie pracowała nad tym, by w ogóle do tego doszło. Pani dyrektor wewnętrznie czuła, że nie może być tak, że są jedynym przedszkolem w Świdniku, które nie ma jeszcze swojego patrona. Czuła się z tym bardzo źle, dlatego też postanowiła zrobić wszystko, co w jej mocy, by to zmienić. Zapewne samej byłoby jej ciężko zadecydować o patronie, ale nie tylko to o to chodziło, ponieważ chciała zaangażować wszystkich.

Nie chciała, żeby była to tylko jej decyzja, ale decyzja wszystkich zarówno dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Dlatego też wyglądało to w następujący sposób:
Pani dyrektor Beata Kowalczyk jak sama mówi, chciała, aby wszyscy mieli możliwość wypowiedzenia się na temat patrona, jaki miały być dla przedszkola. Dlatego też to nie wyglądało to w ten sposób, że sama Pani dyrektor usiadła i zadecydowała o nazwie patrona przedszkola. Wyglądało to w ten sposób, że dosłownie mówiąc wszyscy, zostali zaangażowani w wybór patrona przedszkola. Dzieci, rodzice, nauczyciele mieli możliwość wypowiedzenia się na temat patrona, każdy z osobna mógł składać propozycję. Kiedy już każdy z osobna podał nazwę, jaką by chciałby przedszkole nosiło, wybór patrona został rozstrzygnięty podczas głosowania. Z głosowania wynikło, że największą popularnością oraz sympatią będzie cieszył się patron szkoły o nazwie „Przedszkole Kaprala Niedźwiedzia Wojtka”. Skąd ta nazwa? Niedźwiedź Wojtek był niedźwiedziem brunatnym, który z Armią Andersa przeszedł cały szlak z Syrii do Europy, uczestniczył m.in. w bitwie pod Monte Cassino, oprócz tego cieszył się ogromną sympatią, pośród polskich żołnierzy. Także, kiedy jednakowo dzieci, rodzice oraz nauczyciele zgodnie zaakceptowali właśnie imię „Przedszkole Kaprala Niedźwiedzia Wojtka” kolejnym krokiem, jaki musiała wykonać Pani dyrektor Beata Kowalczyk, było to, że musiała się zwrócić do rady miasta o wyrażenie zgody na nadanie placówce takiego imienia.

Pani dyrektor Beata Kowalczyk dodała, że dzieci niesamowicie cieszą się z nazwy, swojego nowego patrona, a w dodatku niezwykle się interesują nim. Oprócz tego w końcu Przedszkole nr 4 w Świdniku nie będzie już „Misiowym Przedszkolem” czy „Czwórką”, ale będzie miało swojego patrona i to właśnie dzięki niemu przedszkole będzie się wyróżniać na tle innych. Kolejnym atutem patrona przedszkola jest to, że będzie także przybliżał przedszkolakom tematykę wolnościową i historię najnowszą. Oczywiście podczas głosowania, uchwała o nadaniu imienia została przegłosowana jednomyślnie bez jakichkolwiek nieudogodnień. Także już 18 października Przedszkole nr 4 w Świdniku odbędzie się uroczyste nadanie patrona w Miejskim Ośrodku Kultury.

Dzięki temu, że Przedszkole będzie miało swojego patrona, dzieci będą mogły opowiadać swoim dziadkom, koleżankom czy kolegom, do którego przedszkola chodzą. Ponadto będą uczyć się właśnie o historii swojego patrona, a także bacznie go naśladować. Zapewne nauka i zabawa była niesamowicie przyjemna w tym przedszkolu, ale dzięki temu, że przedszkole otrzyma swojego patrona, dzieci będą dużo chętniej do niego uczęszczać, bawić się i uczyć. Kolejnym atutem nadania patrona przedszkolu jest to, że wcześniej może nie każdy wiedział, o które tak naprawdę przedszkole chodzi, teraz dzięki nadaniu patrona „Przedszkole Kaprala Niedźwiedzia Wojtka” będzie przedszkolem po prostu rozpoznawalnym. Bywa również tak, że wielu rodziców między sobą rozmawia. Wymienia się różnymi informacjami na temat przedszkoli, polecają sobie wzajemnie przedszkola. Dlatego też rodzice teraz będą mogli się pochwalić, że ich dzieci, chodzą do przedszkola mającego tak wspaniałego patrona, jak „Przedszkole Kaprala Niedźwiedzia Wojtka”.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi Kredyty na spłatę
 

0 0 votes
Daj ocenę