Łóżka kontynentalne – synonim wygody i luksusu

Łóżka kontynentalne – synonim wygody i luksusu

21 czerwca, 2020 0 przez Prezydent Portalu

Dziś wiele nowoczesnych mieszkań odznacza się ogromnym luksusem oraz elegancją. W takich mieszkaniach nie powinno zabraknąć wygodnego łóżka kontynentalnego, które potrafi zapewnić każdemu użytkownikowi zdrowy i komfortowy sen.

Czym charakteryzuje się łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne to produkt wysokiej jakości, który można coraz częściej spotkać nie tylko w wielu prywatnych mieszkaniach, lecz także luksusowych hotelach.

Jest ono wielowarstwowe, a przez to znacznie wyższe od tradycyjnego łóżka do spania. Mebel ten charakteryzuje się tym, że nie posiada osobnego stelaża, lecz ma wbudowany materac, będący jego integralną częścią. Z kolei umieszczony wewnątrz skrzyni materac, zazwyczaj sprężynowy podtrzymuje kolejny materac górny, który potrafi zapewnić najwyższy poziom komfortu i wypoczynku podczas codziennego snu.

Ta niezwykle funkcjonalna konstrukcja powoduje, że ciężar ciała rozkłada się równomiernie, a materac jest w pełni odporny na wszelkie zniekształcenia. Z kolei bardzo duża powierzchnia przeznaczona do spania oraz odpowiednia miękkość materaca sprawiają, że wygoda na takim łóżku jest ogromna.

Tkanina idealna na łóżko kontynentalne

Tego typu meble zazwyczaj są tapicerowane, a więc widoczne części takie jak zagłówek są pokryte wysokiej jakości tkaniną. Może to być miękka w dotyku tkanina welurowa, skóra ekologiczna czy też skóra naturalna.

Wszystkie obicia łóżek kontynentalnych są dobierane z dbałością o każdy szczegół i cechują się wysoką jakością. Poszczególne tkaniny są odporne na zabrudzenia, dzięki czemu każde łóżko przez długi czas wygląda jak nowe.

Łóżko kontynentalne a komfort i wygoda

Łóżka te zazwyczaj składają się ze skrzyni, w której to znajdują się sprężyny bonellowe lub skrzynia, w której można przechowywać pościel.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór łóżka ze skrzynią wyposażoną w sprężyny, które w dużym stopniu zwiększają poczucie wygody i komfortu podczas snu. Sprężyny bowiem u podstawy uginają się i dzięki temu zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa oraz pozostałych części ciała.

Łóżko kontynentalne zapewniają nie tylko zdrowy i komfortowy sen, lecz także dodaje każdej sypialni niesamowitego uroku oraz elegancji.

Artykuł powstał we współpracy z https://expertsnu.pl/s/53/lozka-mk-foam-kolo

0 0 votes
Daj ocenę