Znęcał się nad psem i przywiązał je w lesie do jednego z drzew.

Sprawę zauważyła spacerująca po obiekcie leśnym kobieta. Artykuł przedstawia sytuacje, która ma miejsce w miejscowości Żagań gdzie mężczyzna, pozostawił na pastwę losu czworonoga, przywiązując go do jednego z drzew, na całe szczęście turystka odwiedzająca las zauważyła go i zgłosiła całe zajście na Policje. Mężczyźnie, który dokonał czyn, zostaną postawione poważne zarzuty i grozi mu pobyt w zakładzie karnym.

Funkcjonariusze miasta z województwa lubuskiego Żagań pracujący wydziale zmagających się z przestępstwami dokonywanych w sektorze gospodarki po ciężkich i czasochłonnych zmaganiach odnaleźli kobietę, będącą właścicielką psiego czworonoga, który był uwięziony i zlinczowany do jednego z leśnych roślin w jednym z kompleksów roślinności w Polsce, który charakteryzuje się dużą ilością drzew i często dzikich zwierząt. Życie zwierzęcia było bardzo zagrożone i los już mu stawiał wyrok śmierci, do czasu, gdy zwiedzający pokryty drzewami obszar go znalazł. Funkcjonariuszom udało się zweryfikować bestialską posiadaczkę zwierzęcia. Jej osoba jest zagrożona pobytem w zakładzie karnym do kilku lat.
Jedenastego dnia ostatniego miesiąca poprzedniego roku na terenie lubuskiej miejscowości Żagań, turystaka odwiedzająca obiekt leśny ujrzała uwięzionego linom do jednej z roślin bardzo wystraszonego, zagłodzonego i spragnionego psa. Był on skazany na pewny wyrok powolnej bolesnej śmierci, zwierze udało jednak się ocalić, dzięki spacerowiczce przechodzącej wtedy w miejscu uwiązania zwierzęcia. Zawiadomiła ona od razu pobliskie organy policyjne poprzez zadzwonienie na numer alarmowy 997. Funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, wzięli zwierze i zawieźli do odpowiedniego miejsca zapewniającego mu opiekę. Wobec Kobiety wszczęte jest już odpowiednie postępowanie karne.

Zostanie ona ukarana zgodnie z artykułem trzydziestym piątym, szóstym i trzydziestym czwartym w ustawie pierwszej i drugiej polskiego kodeksu karnego, który mówi jasno, iż kto morduje, znęca się nad istotami królestwa organizmów wielokomórkowym, cudzożywnych może być skazany na następujące kary w określonych przypadkach:
1. Kto morduje istotę królestwa organizmów wielokomórkowych tym samym, łamiąc przepisy artykułu szóstego kodeksu karnego, który ewidentnie zabrania zabijanie istot królestwa organizmów wielokomórkowych, może podlegać karze o charakterze majątkowym lub artykułu trzydziestego trzeciego dotyczącego poddawania śmierci zwierzętami bądź też ze względu na artykuł trzydziesty czwarty kodeksu karnego może być skazany na dwa lata pobytu w zakładzie karnym.

2. Osoba, dokonująca powyższe wyjątkowo brutalnie może być skazana na pobyt w zakładzie karnym do lat trzech.

3. Osoba, która dopuści się powyższych czynów, może mieć nałożony zakaz posiadania zwierząt do dziesięciu lat.

4. Osoba, dokonująca przestępstwa wobec zwierząt może być, również pozbawiona możliwości wykonywania pracy lub jakichkolwiek interakcji ze zwierzętami.

 

28 thoughts on “Znęcał się nad psem i przywiązał je w lesie do jednego z drzew.”

 1. Bo to z tymi karami za znęcanie, zabijanie zwierząt to jest komedia. Sąd rzadko kiedy skazuje na więzeinie, ewentualnie zawiasy. A co takiej patologi zawiasy, skoro i tak może jeszcze kilka zwierząt pozabijać. Tacy zwyrodnialcy jak i inni co siedzą w więzieniu powinni dostać łopatę i do roboty! Polska jest takim zaśmieconym krajem, miotła do ręki i sprzątać a niesiedzieć i jeść za podatki uczciwych ludzi!

 2. Co to się dzieje z ludźmi że dopuszczają się takich strasznych rzeczy? Jakim trzeba być bezdusznym człowiekiem, aby tak okrutnie obchodzić sie ze zwierzętami. Nie potrafię odpowiedzeć sobie na to pytanie…

 3. Ludzie nawet z samochodu wyrzucaja psy na ulicy co sam widzialem kilka razy. Wlasnie tym tez trzeba sie zajmowac. A jak Ty nie masz czym sie zająć to nie pisz zje…nych komentarzy.

 4. Znaleziono psy? Nie ma właściciela? Prosta sprawa. Należy jak najszybciej uśpić to zwierzę. Nie pasuje ci to? Zabieraj na chatę i to szybko i masz się opiekować starannie bo jak nie to będą problemy.

 5. Tego h..ja byłego właściciela tych psin wywiozlabym do lasu tak jak on zrobił z tymi bezbronnymi zwierzętami. Jak tak można co znudziły ci się ,było za dużo obowiązku. Jak bym wiedziała kto to suchej nitki bym nawet nie zostawiła. Ludzie spójrzcie może poznacie te psy i tego zwyrodnialca.

 6. biedne zwierzęta, jeden z wyraźnym problemem z kręgosłupem, (tylne łapy)nie może chodzić i jakiś gnój pozbywa się w ten sposób. wywozi do lasu na pewną śmierć.
  Mam nadzieję, żę na stare lata spotka go to samo

 7. Zgadzam się z Moniką. Jak można tak postępować? Zwierzęta tak samo jak ludzie odczuwają ból, strach itp. Jakby na stare lata opuściły Go dzieci tak jak On porzucił te zwierzęta i leżał schorowany nie mogąc liczyć na żadną pomoc, wtedy by przekonał się co zrobił. To niewyobrażalne jak ludzie potrafią być podli. Aż się nóż w kieszeni otwiera…

 8. Ewidentnie ktoś(czyt.idiota)chciał w bestialski sposób pozbyć się kłopotu.Mam nadzieję że spotka go to samo(życzę aby i jego w taki sam sposób ktoś kiedyś zostawił na pastwę losu)Panie konkretny(a właściwie gamoniu konkretny)temat ważny jak mało który bo dotyczy żywych,niezwykle wiernych i oddanych zwierząt którym ktoś w taki sposób odwdzięczył się za ich przywiązanie.Pozdrowienia dla Tych którzy potrafią myśleć nie tylko o sobie!

 9. Ludzie są jednak kretynami i to konkretnymi, albo tak im się nudzi w niedziele, ale prawda jest taka, że ludziom inteligentnym się nie nudzi, więc…. Biedne psy, czy coś wiadomo? jak stan kręgosłupa suczki, oby policja znalazła drania i postawiła przed sądem, a psiaki znajdą na pewno nowy dobry, kochający dom, najlepiej razem:)

 10. Co za gnida! Bezwzględnie kara więzienia + grzywna. Kretyńskie tłumaczenie, że to kara za ucieczkę. Aż strach pomyśleć co by zrobił jakby mu pies na dywan narobił. Mam nadzieję, że to „coś” nie będzie się rozmnażać. Dzieciaka za karę też w lesie przywiąże?

 11. Prosta sprawa 50 000 zł kary( nie mają to niech biorą pożyczkę) i przez tydzień młodemu zwyrodnialcowi nie dać pić ani jeść, żeby poczuł na co skazał to biedne zwierzę. Poza tym to zwyrodniaec bez uczuć wyższych to trzeba się zastanowić czy warto chronić takie usrane życie. Trzeba pamiętać że takie sukien..yny potem znęcają się nad ludźmi. Więc może lepiej jak jednego sadysty będzie mniej. Do tej rodziny już żadne zwierze nie powinno trafić, a wszczegolnosci ten pies. Ktoś przecież tego chłopaka wychował na zwyrola.

 12. Jakim Motlochem musicie byc,zeby stawiac zycie zwierzecia ponad zycie ludzki.Nienawidzicie samych siebie,zrecie sie z rodzina i sasiadami i te zwierzaki ,ktore nie mowia,maja Wam zrekopensowac zjebane emocjonalnie zycie.Powiesic,zabic,rozszarpac……Tumany jebane…

 13. est to ewidentny szantaż emocjonalny, żadne życia ludzkie nie wchodzą tu w grę – ściema jak mówią młodzi. Uważam że nagłaśniać!!!! i piętnować. Tatuś tego chłopaka chyba wychowywał go bezstresowo i niczego nie uczył…… czas żeby nauczyło go życie, że jest skutek bo była przyczyna. Za parę lat udusi swoje dziecko poduszką bo płakało……….i co znowu zagrozi że się zabije jak się wyda.

 14. Ludzie, opamiętajcie się! Wasze komentarze mówią same za siebie! Ile w was nienawiści i złości!
  Żal wam biednego pieska (mnie też jest go żal, nigdy nie zrobiłabym tak potwornego czynu), nie bronię sprawcy, ale przeraża mnie, że najchętniej uczynilibyście samosąd, zlinczowali i skatowali zwyrodnialca. Wcale się od niego nie różnicie, jesteście tak samo wstrętni, jak i ten, który naraził biednego psa na cierpienie. Wcale nie bronę faceta znęcającego się nad własnym psem, ale nie można być tak zawistnym i pałać chęcią zemsty. Od tego jest sąd i podejmie decyzję, jaką karę ma ponieść chłopak. Przeraża mnie to, że wokół jest tyle nienawiści, zawiści i zła. Bardzo jestem ciekawa, jaka byłaby wasza reakcja, gdyby to ktoś z waszych najbliższych dokonał takiego czynu. Czy też byście tak warczeli? Wątpię!

 15. Rozumiem, że jakby zamordowali Twoja rodzinę, też byś powiedziała „no cóż, nie posune się do tego co oni”. Ci ludzie co jak mówisz, zlinczowaliby tych zwyrodnialców po prostu kochają zwierzęta i zrobiliby dla nich wszystko. Tak samo jak dla rodziny.

 16. Czyli co szanowna pani powinno się zrobić? Spytać chlopczyka dlaczego kochanie byłeś tak okrutny dla pieska? O ty lobuziaku. Szanowna pani piesek umieralby wiele wiele dni w niewyobrażalnych cierpieniach. ŚMIERĆ Z GLODOU I PRAGNIENIA JEST STRASZNA!!!!! Jeśli ludzie wypowiadają się w taki sposób o tym zwyrodnialcu tzn że posiadają uczucia wyższe i zło nie próbują usprawiedliwiać tylko je piętnują. To nie jest w żaden sposób zawiść. Jeśli już to nienawiść do bandyckiego zachowania. Pani jest żal pieska ale… Tu nie ma żadnego ale, bo za jakiś czas ten „człowiek” może skrzywdzić np dziecko (może to bardziej do pani przemówi) i co wtedy? Dla przestrogi takie zwyrole powinni być publicznie zlinczowani i dostać wyrok. Jeśli tego nie będzie to zwyrola tylko bardzie ośmieli. Jest zło musi być kara.

 17. Szanowna Prokuraturo
  Stanowczo domagam się postawienia zarzutów i ukarania sprawcy bestialskiego skazania na śmierć suczki w Grabowie nad Prosną przez pozostawienie jej przywiązanej do drzewa i skrępowanej przez 20letniego sadystę. Ponadto domagamy się postawienia zarzutów również rodzinie, która próbuje w tej chwili uchronić sprawcę od odpowiedzialności, a sama musiała sobie doskonale zdawac sprawę że syn w niewiadomy sposób pozbył się psa. Są, więc winni współudziału w przestępstwie.
  Działania pełnoletniego sprawcy były dokonane w sposób celowy i ze szczególnym okrucieństwem. Nie znajduję żadnego usprawiedliwienia dla tego bestialstwa. Przeraża mnie, że takie bestie w ludzkiej skórze, istoty pozbawione jakichkolwiek skrupułów i wrażliwości przebywają wsród normalnych ludzi. Istnieją badania wykazujące ścisłą korelację przemocy wobec zwierząt do przemocy wobec ludzi, a jest powszechnie wiadome iż seryjni mordercy rozpoczynali swoje „kariery” właśnie od dręczenia zwierząt. Sprawcy są sadystami, pozbawionymi uczuć wyższych, empatii i nie powinni funkcjonować w społeczeństwie poniewaz mogą być groźni również dla ludzi..Ich kara powinna być wysoka ażeby odstraszać potencjalnych następców i pokazać że życie i zdrowie zwierząt również ma cenę.
  Przypominam organom sprawiedliwości, iż pierwsze słowa Ustawy o ochronie zwierząt głoszą „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – Postępowanie oskarżonych jest znęcaniem ze szczególnym okrucieństwem, za które ustawa przewiduje kare pozbawienia wolności do lat 3.
  Mam nadzieję, iż ani Prokuratura ani Sąd nie okaże pobłażliwości dla kolejnych katów zwierząt. Społeczeństwo polskie już od dawna domaga się wyższych kar dla oprawców i morderców żywych stworzeń. Niskie kary i kary w zawieszeniu mają charakter demoralizujący. Przestępcy naigrywają się z ofiar, a fakt iż wychodzą z sądu wolni, choć skazani prawomocnym wyrokiem nie budzi społecznego szacunku dla wymiaru sprawiedliwości.
  Mam nadzieję, że choć tym razem sprawiedliwość zwycięży a sprawcy zostaną surowo ukarani.

 18. Byla bym bardzo wdzieczna gdyby redakcja serwisu przekazala ode mnie wlascicielowi psa i jego synowi staropolskie „zdychaj smieciu w takich samych meczarniach…teraz wam wstyd???bo wychowalisciw sadyste….macie rację też mi za was wstyd!!!”
  Pozdrawiam

 19. popełni samobójstwo i dobrze jednego debila mniej na tym świecie a karma wraca z podwojoną siłą skurwy……wróci i do Ciebie bekniesz za to mam nadzieję, że będzie bardzo bolałooooo!!!!!!

 20. Nie ma litości za taki czyn !!!!!!
  Jak chory to do zamkniętego szpitala psychiatrycznego !!!!!
  A ojciec dlaczego nie zainteresował się gdzie jest pies ??
  Albo więzienie albo szpital psychiatryczny.
  Takie bestie się izoluje !!!!

 21. Widze ze Ojciec oskarzonego juz zamydlił oczy autorowi tego tekstu swoja pseudo skrucha, skoro ten twierdzi ze nalezy sie ” zasanowic nad wysokoscia kary ” i dalej rozczulajaco pisze ” i czy warta jest ona ewentualnych zyc ludzkich ” bo Tatus powiedział ze syn sie zabije jak sie ktos dowie… Ojciec ewidentnie próbuje zamiesc sprawe pod dywan udajac dobroczynce i wasz dziennikarzyna juz połknął haczyk. Kara jak za usiłowanie zabójstwa. Jak ktos ma pisac teksty na tym poziomie i chcecie byc tak bardzo obiektywni to przestancie sie zajmowac dziennikarstwem.

 22. Gdybym dostała władzę nad prawem chociaż na 2 sekundy wydałabym wyrok na przywiązanie chorego psychicznie chłopca do tego samego drzewa, tym samym sznurkiem i skrępowanie mu dolnych kończyn i niech głoduje. Chociaż i tak coś mi się wydaje, że ta bajeczka o chorym synku, który chce popełnić samobójstwo to jakaś ściema. A jeśli nie, to dzieciaka zgarnąć (tak żeby się nie zabił) i zrobić to, co wyżej. Niestety prawa się nie zmieni, a są ludzie którzy by oszczędzili chłopaka. Prawo zależy od większości i ciągle się zmienia, bo zmieniają się ludzie. Zmiany są na lepsze, lub gorsze i nic się na to nie poradzi. Szczęście, że ktoś zauważył tego psiaka. Wyobrażacie sobie jakie wcześniej były kary wykonywane przez tego… „nie wiem jak go nazwać”!? Co ten pies musiał przeżyć?! Nie tylko tego jednego razu, ale co musiał przeżyć przez cały okres gdy mieszkał z „tym czymś”!? Ja uważam, że na nagraniu pies wygląda na przyjacielskiego. Szkoda, że trafił na tak złych ludzi.

 23. A na co spoleczenstwu taki patologiczny sadysta ,jak jest chory to niech siedzi w zamknieciu,wszyscy seryjni mordercy zaczynali od krzywdzenia zwierzat ,ze tak powiem cwiczyli na nich .jak popelni samobojstwo to i lepiej,jednego pasozyta mniej .Ci co tak strasza samobojstwem to z reguly tego nie robia.manipulacja ,zeby uniknac odpowiedzialnosci.tyle w temacie

 24. Dajcie mi tego gnoja na godzinę… Bestie i potwory nie sa ludźmi. Jako nie-ludzie nie powinni podlegać sądom i ludzkim prawom. Należy ich natychmiast po rozpoznaniu utylizować.

 25. powinien być ukarany niech nie straszy samobojstwem.ja proponuję podać do wiadomości kto to jest najlepiej jakby chodził w takiej odblaskowe kamizelkę z napisem to ja przywiązujemy psa do drzewa w lesie to była by przestroga dla innych którym przyszło y coś takiego do głowy ..a psa pod żadnym pozorem nie można mu oddać a kasę i to duza wpłacić na schronisko

 26. Nie mogę odtworzyć filmu, ale chyba chodzi o psa, którego przywiązano do drzewa, dodatkowo związując mu tylne łapy? Takiego czynu mógł dokonać tylko psychopata, którego należałoby odizolować od społeczeństwa. Przecież to zbir, niebezpieczny dla otoczenia. Tym, którzy powiedzą „to tylko pies”, radzę uruchomić wyobraźnię. Kto pastwi się nad jakimkolwiek stworzeniem, zagraża także ludziom. Ojciec debila niech nie straszy samobójstwem, bo i tak pożytku z bandziora nie ma, jedynie udręka dla otoczenia.

 27. Należy odpowiedzieć na pytanie jaka kara powinna spotkać sprawcę i czy jest ona warta ewentualnych żyć ludzkich…” Nie wiem co za kretyn to pisał, ale chciałabym wiedzieć, czy jeśli popełnię jakiekolwiek przestępstwo (choćby dam po ryju autorowi tych kretyńskich słów) i zagrożę samobójstwem, to z automatu powinno odstąpić się od procesu i kary?

 28. Należy odpowiedzieć na pytanie jaka kara powinna spotkać sprawcę i czy jest ona warta ewentualnych żyć ludzkich… To farsa Dlaczego za tym skazujemy za przestępstwa na ludziach a oni mogą się bronić. Dla mnie to Bestialstwo i tak sąd powinien to potraktować.

Dodaj komentarz