Znęcał się nad psem i przywiązał je w lesie do jednego z drzew.

Znęcał się nad psem i przywiązał je w lesie do jednego z drzew.

27 marca, 2018 28 przez Prezydent Portalu

Sprawę zauważyła spacerująca po obiekcie leśnym kobieta. Artykuł przedstawia sytuacje, która ma miejsce w miejscowości Żagań gdzie mężczyzna, pozostawił na pastwę losu czworonoga, przywiązując go do jednego z drzew, na całe szczęście turystka odwiedzająca las zauważyła go i zgłosiła całe zajście na Policje. Mężczyźnie, który dokonał czyn, zostaną postawione poważne zarzuty i grozi mu pobyt w zakładzie karnym.

Funkcjonariusze miasta z województwa lubuskiego Żagań pracujący wydziale zmagających się z przestępstwami dokonywanych w sektorze gospodarki po ciężkich i czasochłonnych zmaganiach odnaleźli kobietę, będącą właścicielką psiego czworonoga, który był uwięziony i zlinczowany do jednego z leśnych roślin w jednym z kompleksów roślinności w Polsce, który charakteryzuje się dużą ilością drzew i często dzikich zwierząt. Życie zwierzęcia było bardzo zagrożone i los już mu stawiał wyrok śmierci, do czasu, gdy zwiedzający pokryty drzewami obszar go znalazł. Funkcjonariuszom udało się zweryfikować bestialską posiadaczkę zwierzęcia. Jej osoba jest zagrożona pobytem w zakładzie karnym do kilku lat.
Jedenastego dnia ostatniego miesiąca poprzedniego roku na terenie lubuskiej miejscowości Żagań, turystaka odwiedzająca obiekt leśny ujrzała uwięzionego linom do jednej z roślin bardzo wystraszonego, zagłodzonego i spragnionego psa. Był on skazany na pewny wyrok powolnej bolesnej śmierci, zwierze udało jednak się ocalić, dzięki spacerowiczce przechodzącej wtedy w miejscu uwiązania zwierzęcia. Zawiadomiła ona od razu pobliskie organy policyjne poprzez zadzwonienie na numer alarmowy 997. Funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, wzięli zwierze i zawieźli do odpowiedniego miejsca zapewniającego mu opiekę. Wobec Kobiety wszczęte jest już odpowiednie postępowanie karne.

Zostanie ona ukarana zgodnie z artykułem trzydziestym piątym, szóstym i trzydziestym czwartym w ustawie pierwszej i drugiej polskiego kodeksu karnego, który mówi jasno, iż kto morduje, znęca się nad istotami królestwa organizmów wielokomórkowym, cudzożywnych może być skazany na następujące kary w określonych przypadkach:
1. Kto morduje istotę królestwa organizmów wielokomórkowych tym samym, łamiąc przepisy artykułu szóstego kodeksu karnego, który ewidentnie zabrania zabijanie istot królestwa organizmów wielokomórkowych, może podlegać karze o charakterze majątkowym lub artykułu trzydziestego trzeciego dotyczącego poddawania śmierci zwierzętami bądź też ze względu na artykuł trzydziesty czwarty kodeksu karnego może być skazany na dwa lata pobytu w zakładzie karnym.

2. Osoba, dokonująca powyższe wyjątkowo brutalnie może być skazana na pobyt w zakładzie karnym do lat trzech.

3. Osoba, która dopuści się powyższych czynów, może mieć nałożony zakaz posiadania zwierząt do dziesięciu lat.

4. Osoba, dokonująca przestępstwa wobec zwierząt może być, również pozbawiona możliwości wykonywania pracy lub jakichkolwiek interakcji ze zwierzętami.

 

0 0 votes
Daj ocenę