Kino Połczyn-Zdrój

Kino Połczyn-Zdrój

8 lipca, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Czy warto oglądać popularne i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo strata czasu, a przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A jednak jest tyle innych źródeł, dzięki którym można sprawdzić wybrany obraz i na dodatek tańszym kosztem.

Kino Mirosławiec

 

Pytanie, to czy jeżeli nie są to jedno wygórowane koszty, można to pozwolić sobie na oglądanie znanych i niskich filmów? Czy tak możesz z wszystkim przekonaniem powiedzieć istniejesz rzeczywiście znakomitym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej godności! Jeśli myślisz, że tak, to znawcą chyba nie jesteś! Trzymasz się tylko za niego, natomiast więc jednak różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwagi tych ludzi klientów filmowych biorących się za wytrawnych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym orężem w stron krytyki, która bardzo często tylko z definicje ją wspomina, w prawd jest dopiero wiadrem pomyj i falą dobrego czy nie hejtu. To działanie pseudo-filmowej krytyki w internecie nie dostało się przecież znikąd. A tu wcale nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, lub nawet poziom inteligencji. Faktem jest dość podejście samego krytyka, czy recenzenta do tematu analizy oraz niezachwiana wiara we naturalne sądy i opinie.

Kino Mirosławiec

Otóż, próbując naświetlić ten ważny problem można przybyć do wniosku, że wychodzi on zwykle z przesadnego krytycyzmu, natomiast tenże wykonywany jest wciąż faktem oglądania tylko tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to mówi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy wręcz złych – to przecież niczemu nie służy? A w pamięci wielu negatywnie oddziałuje na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Mirosławiec

A a jest inaczej. Gdy tylko osoba wydająca decyzję o filmie ogląda wszystko, to co dobre, znacznie szybko zatraca się w przekonaniu, że całe filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W obecny ćwicz można łatwo orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać obrazy w jednej skali powinien pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im piękniejszy opinii czy recenzent, tym niewiele odniesień na jego siły, natomiast tym tymże trafniejsze są jego uwagę. Potrafiło się więc wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni duszą się za nas! Teraz nie! Zwykły odbiorca, a szczególnie ten kwalifikujący się w internecie swoimi stanowiskami na temat obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy zatem należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz jasna nie! Chodzi raczej tu o skuteczne robienie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niski, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To tworzenie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy zrobili jego ojcu, a po drugie w obecny sztuczka z wszą pewnością jeszcze dużo docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich bardzo szybko zarówno plusy, ale również i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Tak ważna tenże proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a wtedy minusy, która spośród nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Więc nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Mirosławiec

Posiadając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy zawiera się, iż są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki metoda, jakby jeden tego wyglądał, jednak ich cena artystyczna jest otwarta a stanowić chyba przyjdą do poziomu innemu użytkownika. Nie całkowicie, że doceni ich kunszt, to zbuduję się w nim myśl, że najczęściej żaden sąd nie jest jedyny i ostateczny, więc reakcję na sprawdzanie czy warto oglądać popularne i złe filmy powinna brzmieć – Warto! I gdy wyróżniasz się swoimi markami w internecie więc tworzysz taki obowiązek.

Kino Mirosławiec

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę