Kino Lot Świdnik

Kino Lot Świdnik

21 sierpnia, 2022 0 przez Prezydent Portalu

Kino Lot – co można obejrzeć, ile kosztują bilety. Informacje podstawowe dotyczące świdnickiego kina! Świdnik to spore miasto, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że mieszkańcy poszukują dobrze prosperującego kina, by móc obejrzeć swoje ulubione seanse oraz nowości grane na dużym ekranie. Wcale nie trzeba udawać się do pobliskiego Lublina, by obejrzeć dobry film. W Świdniku również działa kino z tradycjami. Kino lot Świdnik to ciekawe i klimatyczne miejsce, które jest chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców miasta, jak i turystów. Warto poznać szczegółowe informacje dotyczące tego miejsca.


Kino Lot Świdnik – historia

Kino Lot Świdnik ma wieloletnie tradycje – początek jego funkcjonowania sięga 1952 roku, kiedy zostało otwarte jeszcze pod nazwą – „Przodownik”. Było to kino objazdowe – wyświetlało filmy zazwyczaj raz w tygodniu, widzowie podziwiali seanse na betonowych schodkach. Po jakimś czasie siedziba kina została wykończona i znalazły się w niej profesjonalne krzesła, szeroki ekran, pełna aparatura potrzebna do wyświetlania filmów. W latach 60-tych kino zmieniło nazwę na „Lot”, która to funkcjonuje do chwili obecnej. Kino pracowało w okresie letnim, odbywały się tu różnego rodzaju festiwale. W 1968 roku Kino Lot Świdnik otrzymało do dyspozycji całkiem nową placówkę mieszczącą 522 widzów. Wcześniej kino posiadało o połowę mniej miejsc.

Już od lat 90-tych kino wprowadza nowoczesną technikę, w trosce o spełnienie wymagań klientów i dostosowanie się do potrzeb konkurencji. Od 2011 roku trwa intensywny proces rozwoju placówki, która wdraża nowoczesne rozwiązania kinooperatorskie. W 2013 roku w placówce został po raz pierwszy wyświetlony film w technologii 3D, a samo kino Lot Świdnik stara się doganiać ogólnopolskie standardy. Kino lot Świdnik z pewnością zna każdy mieszkaniec. Placówka kina położona jest przy Alei Lotników Polskich 24. Kasa kina jest czynna w godzinach od 14:00 do 20:00 każdego dnia.

 

Repertuar kina

Kino Lot Świdnik dla każdego widza oferuje zarówno nowości, jak i wiele tradycyjnych tytułów, które każdy zna. Repertuar można przeglądać na stronie internetowej kina, jest również możliwy do pobrania. Kino Lot Świdnik oferuje repertuar na cały miesiąc, dzięki czemu widz może z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować sobie czas na seans. Każdego dnia grane są minimum 2 seanse, a w czasie wzmożonego zainteresowania nawet 4 seanse filmowe. Na stronie kina można znaleźć informacje dotyczące filmów aktualnie granych na dużym ekranie. Zwykle jest to kilka pozycji – są one dobierane w ten sposób, by zadowolić gusta wybrednych widzów i aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. W zależności od filmu, dla widzów dostępne są technologie 2D oraz 3D.

Ceny biletów

Świdnickie kino z tradycjami proponuje dla swoich klientów bilety na seanse w przystępnej cenie. W kasach kina można płacić zarówno gotówką, jak i kartą. Ceny biletów kształtują się następująco:
2D
Bilet normalny 19 zł
Bilet ulgowy 17 zł
Bilet rodzinny 15 złotych
Bilet grupowy 14 złotych
3D
Bilet normalny 20 zł
Bilet ulgowy 18 zł
Bilet rodzinny 16 złotych
Bilet grupowy 15 złotych

Do ceny biletów na seanse 3D należy doliczyć okulary, za które pobierana jest opłata w wysokości 4 złotych. Są to okulary wielokrotnego użytku, dlatego dopuszczalne jest przyniesienie własnych, najlepiej jednak by pochodziły one z tego samego kina. Bilety grupowe oferowane są dla grup zorganizowanych, co najmniej 10-osobowych na podstawie wcześniejszej rezerwacji. W przypadku biletów rodzinnych, przysługują one rodzicom z dziećmi (grupa co najmniej 3 osób) na seanse filmów familijnych i dedykowanych dla dzieci. Bilety ulgowe mogą zakupić uczniowie, studenci, emeryci, osoby zasłużone dla miasta Świdnik, honorowi dawcy krwi, osoby niepełnosprawne lub osoby posiadające odznaczenie Amicus Civitatis.

Programy lojalnościowe oraz promocje

Kino Lot Świdnik oferuje ciekawe promocje, z których na pewno warto korzystać. Dzięki temu można kupować bilety w promocyjnych cenach.

Bueno Czwartki – promocja obowiązuje w każdy czwartek. Za trzy opakowania batonów Kinder Bueno można kupić bilet w promocyjnej cenie 12 złotych. Wymagane jest jednak wcześniejsze zgłoszenie na www.kinderbueno.pl. Na jedną osobę mogą przypadać maksymalnie 2 sztuki promocyjnych biletów.
Tanie Oglądanie – Kino Lot Świdnik oferuje program lojalnościowy, na podstawie którego otrzymuje się kartę uprawniającą do tańszego oglądania seansów przez okres 6 miesięcy. Dokładny regulamin akcji dostępny jest na stronie internetowej kina.

Mieszkam w Świdniku, kupuję w Świdniku – karta „Mieszkam w Świdniku, kupuję w Świdniku” którą można otrzymać w Urzędzie Miasta uprawnia do zakupu biletów do kina w cenie biletów rodzinnych, natomiast biletów na koncerty w cenie biletów grupowych.

Vouchery – zainteresowani mogą także skorzystać z kinowych voucherów ważnych przez jeden miesiąc w cenie 20 złotych. Upoważniają one do wstępu na seanse 2D i 3D. W ofercie kina znajdują się również vouchery oferowane dla zakładów pracy, zakup w ilości do 100 sztuk to 15 złotych, natomiast vouchery powyżej 500 sztuk kosztują zaledwie 14 złotych.

zobacz kino Świdnik

 

 

0 0 votes
Daj ocenę