Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

23 stycznia, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest bardzo często rezultatem podejrzeń oraz przypuszczeń przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Już samo zatrzymanie okresu nie jest jednak jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Lekarze ginekolodzy przeprowadzają także dodatkowe badania ,które umożliwiają potwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mama pragnie dowiedzieć się ciąży tak szybko jak się tylko da. Jednak pierwszym znakiem poczęcia jest bardzo często spóźniający się okres. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej aniżeli miesiąc po zapłodnieniu. I wtedy dopiero zalecane jest wykonywanie testów ciążowych. W przeciwnym razie nie będą one pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednak chcielibyśmy dowiedzieć się o swojej ciąży wcześniej, będziemy mogli pójść się do ginekologa. Lekarza może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Zbyt niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w przypadku jego za wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Zanim lekarz otrzyma wyniki badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może być rozpulchnienie pochwy a oprócz tego zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić też badanie USG dopochwowo. Za jego pomocą można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Natomiast pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę