Jakie mają zalety rolety plisowane?

Jakie mają zalety rolety plisowane?

22 października, 2020 0 przez Prezydent Portalu

Jeśli szukamy niebanalnej rolety, za pomocą której stworzymy ciekawą aranżację okienną, warto zdecydować się na plisy. Nazywa się je potocznie roletami harmonijkowymi ze względu na ich specyficzny wygląd. Tego typu osłony okienne występują w rożnych kolorach i wymiarach. Mogą być montowane na wiele sposobów, łącznie z montażem bezinwazyjnym. Świetnie nadają się do praktycznie każdego wnętrza, dlatego warto się nimi zainteresować. Jakie mają zalety rolety plisowane?

Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na rolety plisowane

Rodzajów rolet okiennych jest naprawdę sporo, ale na ich tle bardzo wyróżniają się plisy, których materiał składa się jak harmonijka. Służą nie tylko do zaciemniania pomieszczeń, ale pełnią również funkcję dekoracyjną. W zależności od tego na jaką zdecydujemy się tkaninę, uzyskamy konkretny poziom zaciemnienia. Im jaśniejszy i bardziej transparenty będzie materiał, tym więcej przepuści światła. Intensywne promieniowanie zostanie zniwelowane, a pozostanie rozproszone światło, co świetnie sprawdza się w salonie czy kuchni. Plisy uchronią nas przed uporczywymi refleksami światła na ekranie telewizora czy komputera, co przełoży się na większy komfort życia. Wyeliminują one drażniące promieniowanie słoneczne dokładnie w taki sposób, jaki sobie zażyczymy bo w przypadku rolet plisowanych mamy pełną swobodę, jeśli chodzi o regulowanie wysokości materiału. Możliwe jest zasłonięcie okna od góry lub od dołu bądź tylko na środku.

Zaletą plis okiennych jest to, że zapewniają termoizolację. Można przy ich pomocy regulować temperaturę w pomieszczeniu, uchronić się przed gorącem podczas upałów – odbijają one promieniowanie słoneczne. Z kolei zimą rolety plisowane zatrzymują ciepło we wnętrzach, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Na ich korzyść przemawia również zwiększony komfort prywatności, ochrona przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz. Plisy są nie tylko użyteczne, ale też dekoracyjne, zdobią pomieszczenia i nadają im oryginalnego charakteru. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach, wobec czego nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem ich do wystroju.

Artykuł powstał we współpracy z Sklep z roletami i plisami – RoletyPremium

0 0 votes
Daj ocenę