Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, by otrzymać kredyt hipoteczny?

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, by otrzymać kredyt hipoteczny?

23 stycznia, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Wiele osób marzy o zdobyciu kredytu, który pozwoli na kupno swojego domu, mieszkania a także zyskanie niezależności od swoich rodziców.

Jakie dokładnie warunki należy spełniać, by otrzymać kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młodzi dążą do posiadania swojego kąta, jednakże by uzyskać kredyt, należy spełniać ogrom najważniejszych warunków, które wyznacza bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny dostać może pełnoletnia osoba – która ukończyła 18 rok życia, a dużo banków proponuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia korzystniejsza warunki uzyskania takiego kredytu, między innymi bardzo atrakcyjne oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy również od okresu na jaki zaciągamy kredyt, banki zastrzegają sobie by spłata ostatniej raty przypadała maks. pomiędzy 75 a 80 r. ż. Ważna jest również historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie będzie udzielony osobie ,która posiada bardzo złą historię kredytową i zaległości ze spłatą rat, nawet jeśli zobowiązania wcześniejsze opiewały na małe kwoty. O tym należy pamiętać!

Wysokość takiego kredytu a także decyzja o jego otrzymaniu zależna jest od zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskiej pensji bank może wydać decyzję odmowną, ponieważ kredytobiorca mógłby posiadać problem ze spłacaniem rat. Banki biorą pod uwagę również liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, i wielkość zaciągniętych w chwili obecnej kredytów. Wskaźniki finansowe są fundamentem jeśli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze na koniec, że dużą szansę na kredyt hipoteczny posiada osoba ,która jest zatrudniona na umowę o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji jakiegoś innego źródła dochodów banki mogą życzyć sobie spełnienia poprzez klienta jeszcze dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt lub zdecydować się mogą na przyznanie konsumentowi niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę