Jak komfortowo pracować na wysokościach? Podnośniki przegubowe

Jak komfortowo pracować na wysokościach? Podnośniki przegubowe

23 lipca, 2020 0 przez Prezydent Portalu

Podnośnik przegubowy to narzędzie wielofunkcyjne, stosowane zarówno przy pracach terenowych, jak i w przestrzeniach zamkniętych. Platforma zamocowana na końcu ramienia podnośnika umożliwia przeprowadzenie prac na wysokościach, także w miejscach trudno dostępnych.

Do czego służy podnośnik przegubowy?
Podnośniki przegubowe znajdują zastosowanie w pracach budowlanych, remontowych oraz konserwacyjnych a także w przestrzeniach magazynowych. Traktowane są one jako alternatywa dla tradycyjnych rusztowań oraz drabin. Dzięki zasięgowi bocznemu możliwe jest stosowanie podnośnika w miejscach, do których dostęp w inny sposób byłby niemożliwy.

Rodzaje i parametry podnośników

Na rynku dostępne są trzy podstawowe typy podnośników przegubowych: podnośniki elektryczne, spalinowe oraz hybrydowe. Podstawowe parametry jakimi cechują się te urządzenia to: wysokość robocza, wysięg boczny, udźwig, waga oraz rodzaj napędu maszyny. Wysięg boczny określa, na jaką odległość możliwe jest odsunięcie platformy podnośnika od jego podstawy, co jest ważne w przypadku gdy bezpośredni dostęp do miejsca pracy jest utrudniony. Udźwig tych urządzeń na ogół mieści się w przedziale 200 – 250 kg, co daje możliwość pracy dwóch osób na jednej platformie
Wysokość robocza nie przekracza na ogół 40 metrów.

Jaki podnośnik wybrać?
Przy wyborze właściwego podnośnika warto wziąć pod uwagę jego parametry oraz wymagania jakie ma spełniać. W przypadku zadań związanych z przenoszeniem towarów wewnątrz przestrzeni magazynowych, dobrze sprawdzą się bardziej zwrotne podnośniki, o mniejszej masie własnej oraz o napędzie elektrycznym. Jeżeli podnośnik ma być wykorzystywany do prac budowlanych lub prac w terenie warto natomiast wziąć pod uwagę maszyny o napędzie spalinowym, zdolne do pracy w terenie o znacznym odchyleniu i dysponujące większym udźwigiem oraz wysięgiem bocznym.

Na rynku istnieje wiele typów oraz wersji podnośników dostosowanych do wymagań, jakie mogą być im stawiane. Wybór właściwego powinien być uwarunkowany rodzajem pracy, jakiej wykonywaniu ma on służyć oraz typowi środowiska w jakim operowała będzie maszyna.

Artykuł powstał we współpracy z https://podesty-rentals.pl/podnosniki-przegubowe/

0 0 votes
Daj ocenę