Haluksy Lipiany

Haluksy Lipiany

28 lutego, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Haluksy – domowe sposoby leczenia Działają nie tylko kobiet, lecz również mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Łączy się z ostatnim przewlekły ból, a nawet kłopoty z przemieszczaniem się i działaniem. Istnieje wiele domowych sposobów na radzenie sobie z ostatnim dyskomfortem. Czy są one zawsze dobre? Jakie inne formy można spotkać?

Haluksy Goleniów

Kiedy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500

Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w okolicach palucha, która z okresem może zawierać rozrastanie się stopy, jakie niesie za sobą kolejne trudności. Najczęstszą podstawą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi bynajmniej nie odda się walczyć. Do kolejnych powodów należy otyłość, siedzący tryb życia, nieodpowiednie obuwie (zwłaszcza w cieniu trójkąta), lub te płeć (to schorzenie częściej jest u ludzi płci pięknej). Czasami komunikuje się również typ stopy – egipska, która stanowi szczególnie narażona na zmiany.
Które są metody leczenia?

Główną formą jest operacja, jednak wiele kobiet również radzi sobie „swymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z tanim obcasem i szeroką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale uczestniczą w grze z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i korygujących ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające identycznie jak ortezy. Chronią one skorygowane położenie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien natomiast mieć, żeby były stosowane sam do stopy, dopiero potem wykazują prawidłowe działanie,
Wykonywanie ćwiczeń, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesu silnego bólu wyróżnia się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, stanowi zatem silny system na głębokie pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatywy są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje jedynie nacięcie, jakie się bandażuje, nie jest to konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. działanie na piętach natomiast na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby przeżywają własne właściwości, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – specjalistę i fizjoterapeuty, którzy ułatwią w wybraniu metod leczenia sam do wszystkiego. Dobrze także pamiętać o działaniu odpowiednich ćwiczeń, jakie potrafią zapobiegać powstawaniu tego problemu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Goleniów

0 0 votes
Daj ocenę