Gdzie najczęściej jeździmy do pracy?

Gdzie najczęściej jeździmy do pracy?

14 października, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Gdzie najczęściej jeździmy do pracy? Anglia już nie jest tak popularna. Anglia już nie tak popularna. Trzy razy więcej niż w kraju.Tymczasowo za Odrą. Jak wygląda praca za granicą? Czy pracodawcy szanują polskich pracowników? Zapraszam do przeczytania artykułu w którym będzie można znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania.

Gdzie najczęściej jeździmy do pracy?

Gdzie najczęściej jeździmy do pracy? Anglia już nie jest tak popularna.
Jeżeli chodzi o kraje, w których najczęściej jest poszukiwana praca to jednak na ten temat przodują Niemcy i Holandia, to właśnie tam ludzie najchętniej wyjeżdżają w celu znalezienia pracy dla siebie. Wielka Brytania nie jest już tak popularna, jak była kiedyś.

Także jak już wyżej zostało wspomniane to właśnie Niemcy i Holandia przodują, to właśnie tam wyjeżdżają ludzie do pracy. Zapewne nie każdy o tym wie, ale w dużej mierze chodzi w tym przypadku o bardzo zbliżoną mentalność. Dariusz Kossowski z agencji pracy tymczasowej HR Navigator dodaje, że ta mentalność jest niesamowicie ważna, ponieważ Polacy, którzy wyjeżdżają do pracy za granicę a w tym przypadku do Niemiec czy Holandii to właśnie dzięki tej podobnej mentalności polskiemu pracownikowi jest tam znacznie łatwiej się tam odnaleźć. Kolejnymi krajami, do których również Polacy wyjeżdżają do pracy są również Anglia, Francja czy Szwajcaria jednak już one nie przodują są one w następnej kolejności.

Anglia już nie tak popularna.
Dariusz Kossowski z agencji pracy tymczasowej HR Navigator wypowiedział się na temat, dlaczego ludzie nie jeżdżą już tak często do Anglii za pracą, jak robili to częściej. Dodaje, że jest to między innymi spowodowane tym, że Wielka Brytania stała się mniej popularna ze względu na Brexit i nasycenie rynku. Dlatego też jest to jeden z główniejszych powodów, który powoduje, że polscy pracownicy częściej teraz wracają z Wielkiej Brytanii niż wyjeżdżają tam do pracy. Jeszcze pół roku temu wyglądało to zupełnie inaczej, a mianowicie na odwrót mnóstwo ludzi jeździło właśnie tam do pracy. Do Francji Polacy również zbyt chętnie nie wyjeżdżają, wpływa na to między innymi to, że panuje tam zupełnie inne podejście do pracy niż w Polsce. Jednak bardzo dużym udogodnieniem dla pracownika, który pracuje we Francji jest to, że przepisy dotyczące pracy są tam bardzo restrykcyjne i chronią pracownika. Właśnie przez te restrykcyjne przepisy pracownicy, czują się tam po prostu bezpiecznie. Francja wyróżnia się również tym, że rzadko dochodzi do tego, żeby pracownik był wykorzystywany przez pracodawcę.

Tymczasowo za Odrą.
Głos w sprawie zabrała również Karina Tokarska, która jest dyrektorem zarządzającym Work Express Sp. z o.o. W swojej wypowiedzi dodała, że wyróżniają się tym, że ludzie mogą właśnie dzięki nim znaleźć swobodnie pracę za granicą, ponieważ od lat oferują pracę w różnych krajach Unii Europejskiej. Podkreśliła również to, że ludzie są naprawdę bardzo zainteresowani ofertami pracy w Niemczech. Właśnie to zainteresowanie daje gwarancję na wiele lat jako pozycję lidera w rankingu preferowanych miejsc migracji. Dodała również, że czasowa praca za Odrą to najlepsze dostępne na chwilę obecną rozwiązanie dla wielu ludzi. Podkreśla, najwięcej miejsc pracy w Eurpie, która jest połączona z wysokimi stawkami za naprawdę łatwe do wykonania pracę wciąż nadal wszystkich poszukujących bardzo kusi. Ważną informacją jest to, że właśnie nasi rodacy, którzy wyjeżdżają za granicę właśnie zaczynają od takich prac. Osoby wyjeżdżające za granicę do pracy najczęściej mają problem z tym, aby załatwić wszelkie formalności związane z zalegalizowaniem pobytu i pracy. Należy jednak wiedzieć, o tym, że jeżeli osoba jedzie do pracy za granicę, którą znalazł przez agencję pracy tymczasowej to absolutnie nie musi się o nic martwić, ponieważ w tych kwestiach wyręczają pracowników agencje zatrudnienia dbając jednocześnie o sprawną koordynację działań na miejscu czy pomoc w dużych i małych sprawach codziennego życia.
Trzy razy więcej niż w kraju.
Jak zauważyła Karina Tokarska coraz to więcej osób nie jest już tak bardzo chętnych, jak to było jeszcze czas temu do tego, by wyjeżdżać do pracy za granicę, wpływ na to ma wiele czynników. Między innymi wpływa na to wysoki dostęp do atrakcyjnych ofert pracy dla części grup zawodowych na rodzimym rynku, ponadto wiele osób czuje to niesamowite przywiązanie do swojej rodziny co powoduje, że człowiek po prostu nie potrafi się z nią rozstać, ponadto wiele osób nie wyjeżdża ze względu na własną kulturę, a także mentalność. Wielu ludzi mimo tego, że kocha swój ojczysty kraj to mimo wszystko decyduje się na wyjazd za granicę ze względu na to, ze za granicą można o wiele więcej zarobić a ponadto patrzą również na to, że taki wyjazd to również w pewnym stopniu lepsza perspektywa rozwoju zawodowego.
Karina Tokarska dodaje również, że wiele osób wyjeżdża za granicę, chociażby ze względu na wyższy standard życia poza granicami swojego kraju. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ten pierwszy czas bycia za granicą będzie dla nich niesamowicie ciężki, chociażby ze względu na adaptację, jednak zdają sobie sprawę, ze w swoim ojczystym kraju nie byliby w stanie tyle zarobić co za granicą przy niejednokrotnie zbliżonych kosztach życia, to są właśnie takie główne czynniki, które wpływają na to, ze ludzie decydują się na opuszczenie swojego ojczystego kraju i są gotowi na radykalną zmianę dla podniesienia standardu życia swojego i najbliższej rodziny. Wielu ludzi również patrzy na to pod takim kątem, że tak naprawdę wielu bliskich już się osiedliła za granicą i że dali sobie radę, jest to również taki dodatkowy czynnik, który motywuje wiele osób do wyjazdu. Statystyki pokazują, że Aż 25,2 proc. badanych deklaruje chęć dołączenia do nich, ich deklaracje wynikają z tego, że są po prostu pewni, że taki wyjazd da im naprawdę wiele, ponadto wiedzą, że otrzymają tam pomoc, wsparcie itp.
Także jak widać istnieje wiele czynników, które wpływają na to, że mimo wszystko ludzie decydują się na wyjazd z kraju za granicę do pracy.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi Opinie Gowork
 

0 0 votes
Daj ocenę