Filtrowanie wody – filtry sznurkowe

Filtrowanie wody – filtry sznurkowe

16 marca, 2020 18 przez Prezydent Portalu

Filtrowanie wody to w dzisiejszych czasach coraz bardziej istotna kwestia. Ilość zanieczyszczeń obecnych w wodzie zwiększa się z roku na rok. Wiąże się to oczywiście ze światowym kryzysem wodnym, za sprawą którego ilość wody nadającej się do użytku jest w skali świata coraz mniejsza. Środkowej Europy problem ten nie dotyczy jeszcze aż tak bardzo, ale i u nas obserwować można niepokojące trendy. Większa ilość zanieczyszczeń w wodzie oznacza również coraz bardziej radykalne metody jej oczyszczania, co wpływa negatywnie na smak, zapach i inne właściwości. Konieczne staje się więc użycie różnej konstrukcji filtrów do wody, z których bardzo popularne są filtry sznurkowe.

Filtrowanie wody w przemyśle i produkcji

Filtrowanie wody używanej w przemyśle i produkcji ma ogromne znaczenie ekonomiczne. Istotne są tu przede wszystkim zanieczyszczenia o większych cząstkach, które mogą się w wodzie wodociągowej pojawiać. Woda może pełnić różnorodną funkcję w maszynach i urządzeniach stosowanych w produkcji (chłodziwo, napęd, czyszczenie i wiele innych). Im jest bardziej zanieczyszczona, tym urządzenia szybciej się zużywają i muszą być naprawiane, bądź wymieniane na nowe. Filtry z wkładami o konstrukcji sznurkowej są bardzo skutecznym sposobem pozbycia się nierozpuszczalnych zanieczyszczeń z wody. Ich zaletą jest nie tylko skuteczność, ale również niewielka cena eksploatacji, co związane jest przede wszystkim z niskim kosztem wymiany wkładów.

Filtrowanie wody w gospodarstwach domowych

W gospodarstwach domowych jakość wody ma równie duże, jeżeli nie większe znaczenie. Jest tu ona używana zarówno w instalacjach grzewczych i sanitarnych, jak i do celów spożywczych. Duża ilość nierozpuszczalnych zanieczyszczeń obecnych w wodzie powoduje znacznie szybsze odkładanie się osadu w elementach wspomnianych instalacji, co z czasem znacznie zwiększa koszty użytkowania. W przypadku wody pitnej, najbardziej poleca się łączenie filtrów sznurkowych z filtrami węglowymi. W ten sposób uzyskuje się wodę o wysokiej czystości – pozbawioną zarówno zanieczyszczeń nierozpuszczalnych, jak i rozpuszczalnych, która również ma lepsze walory smakowe i zapachowe.

Artykuł powstał we współpracy z Producent filtrów przemysłowych – Filtrakon

0 0 votes
Daj ocenę