Dlaczego warto zainstalować oprogramowanie antywirusowe?

Dlaczego warto zainstalować oprogramowanie antywirusowe?

22 listopada, 2020 0 przez Prezydent Portalu

Praca biurowa wymaga odpowiednich programów komputerowych, które ułatwiają szybsze przetwarzanie danych i wykonywanie konkretnych operacji. Właściwe oprogramowanie biurowe odgrywa ogromną rolę, jednak program ten musi być także w odpowiedni sposób chroniony. Za to odpowiadają tak zwane oprogramowania antywirusowe. Czy warto takie posiadać?

Co to jest w ogóle oprogramowanie biurowe?

Otóż jest to zbiór wszystkich niezbędnych do wykonywania obliczeń czy edycji tekstu programów komputerowych. Obecnie takie oprogramowania sprzedawane są jako jeden produkt, który składa się z kilku takich programów. Oczywiście mowa tutaj o płatnych, pełnowymiarowych wersjach, które wyposażone są w program edycji tekstu, na przykład Word czy program do obliczeń, czyli Excel. Istnieją jednak tak zwane uboższe wersje, które można za darmo pobrać z odpowiednich stron internetowych. Oczywiście bez problemu można na nich pracować, jednak posiadają mniejszą ilość ciekawych funkcji w porównaniu z oryginalnymi, płatnymi produktami.

Czy zainstalowanie oprogramowania antywirusowego ma sens?

Jak najbardziej takie oprogramowanie jest niezbędne. W sieci krążą dziesiątki wirusów, które tylko czekają na możliwość wejścia do danego komputera. Wiele z nich jest na tyle złośliwych, że wkradają się na konta bankowe, skąd pobierają dane. Jednak podczas instalacji oprogramowania antywirusowego również należy być ostrożnym. Wiele darmowych programów nie spełnia nawet minimalnych wymagań. Komputer nie jest odpowiednio chroniony, co w pracy biurowej w dużej firmie jest niezbędne. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest zakup pełnego pakietu programu, który automatycznie skanuje komputer i wyłapuje zagrożenia. Takim sposobem wszelkie ważne informacje są bezpieczne.

Nawet nieumyślne kliknięcie w link, może skutkować zainfekowaniem komputera. Program antywirusowy jest więc konieczny, aby praca była bezpieczna. Pełne pakiety antywirusowe nie są tak drogie, ale świetnie sprawdzają się podczas codziennego użytkowania komputera.

Artykuł powstał we współpracy z Teamnet Software

0 0 votes
Daj ocenę