Dentysta Trzebiatów

Dentysta Trzebiatów

7 marca, 2019 0 przez Prezydent Portalu

Odsłonięte szyjki zębowe to znany problem. Dają nieprzyjemne objawy i grożą rozwojem poważnych chorób, oraz w spokoju nawet utratą zębów. Niezależnie z racje tej dolegliwości, należy się nią zainteresować i nauczyć środki zaradcze.

Dentysta Białogard

Obnażanie szyjek zębowych to wynik „odwoływania się” bądź te „obniżania” dziąseł. Nie dzieje się to z dnia na doba, ale proces obecny stanowi nieodpowiedni dla stanu przyzębia. Trzeba zgłosić się do periodontologa, który diagnozuje problem – bada okoliczności i zarządza optymalne postepowanie.
Przyczyny odsłaniania szyjek zębowych

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Przyczyn może istnieć wiele, choć najczęstsze spośród nich toż wiek pacjenta, a i nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

zobacz również Ionic White

Niestety, problemy z przyzębiem to częściowo efekt naturalny, powiązany ze starzeniem się organizmu. Rozwijanie się szyjek zębowych u pań po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce nie jest niczym dziwnym. Co dobre, częściej rzecz dotyczy ludzi niż osób.

Niezależnie z wieku, przyczyną problemu jest często również higiena. Zarówno ta zła (niedoczyszczanie zębów, skupiający się na nich osad, zbyt rzadko zmieniana szczoteczka etc.), kiedy a ta przesadna (częste szczotkowanie zębów twardą szczoteczką przy stosowaniu złej techniki szczotkowania) mogą dodawać się do odsłaniania szyjek zębowych.
„Zanik dziąseł” (w skutku łączenia się płytki nazębnej i dawania kamienia) powoduje również palenie papierosów.
„Cofanie” bądź te „obniżanie się” dziąseł to niekiedy proces będący skutkiem wad zgryzu i nierównomiernie obciążonych spośród tego sensu zębów.
Za obnażanie szyjek może odpowiadać czasami chorobliwe zgrzytanie zębami (bruksizm).
Przyczyną problemu jest również zła dieta, niedożywienie, awitaminoza (niedobór witamin).
Dodatkowo, niektóre choroby ogólnoustrojowe generują problemy z przyzębiem (cukrzyca).

Objawy odkrytych szyjek zębowych

Zdrowe przyzębie ukazuje się różowymi dziąsłami, które szczelnie otaczają ząb u nasady, dobrze dochodząc do jego korony. Szyjki nie są odkryte, nie tworzą kieszonek dziąsłowych (szczelin pomiędzy zębem, a dziąsłem). Gdy ukazują się szyjki zębowe, pojawiają się charakterystyczne symptomy.

Nadwrażliwość zębów na zima, ciepło, a ponadto na upojny i ostry smak oraz na kontakt to częsty objaw obnażonych szyjek zębowych. Odnosi się jej przy spożywaniu posiłków czy piciu napojów o nazwanym gustu i temperaturze, kiedy i w związku z zimnym powietrzem, podczas mycia zębów etc. Uczucie jest trudne, ma się chwilowy, ale przeszywający ból.
W sukcesu odsłoniętych szyjek zębowych zachowuje się niekiedy (w trakcie mycia zębów) krwawienie dziąseł.
Obnażenie szyjki zębowej można zazwyczaj także zobaczyć. Odsłonięta cechę jest mocniejsza z reszty zęba.

Leczenie odsłoniętych szyjek zębowych

Leczenie chce z podstawy powstania problemu, a jeszcze z zaawansowania choroby. Zazwyczaj podejmuje się ale z środków higienizacyjnych.

Piaskowanie i skaling to ważne szczeble w działaniu odsłoniętych szyjek. Zabiegi przedstawia się w gabinecie stomatologicznym w obiektu usunięcia płytki nazębnej i kamienia, aby zahamować (spowolnić) rozwój choroby. Profilaktycznie udaje się je co pół roku.

Potrzebna może istnieć wyjątkowo zmiana nawyków higienicznych. Przy odsłoniętych szyjkach zębowych używa się miękkich szczoteczek. Droga jest też technika szczotkowania – czyści się zęby ruchem wymiatającym (zwykle w punkcie od dziąsła) Tak jest kierować irygatory i/lub szczoteczki soniczne, które nie doprowadzają do przedłużania się osadu nazębnego.

Dentysta Białogard

Warto zaopatrzyć się i w wygodne środki do czystości i pielęgnacji jamy ustnej. W sukcesu nadwrażliwości zębów nie powinno się używać past wybielających (ścierających). Trzeba wybierać te do zębów nadwrażliwych, z fluorem. Przydatne są także specjalne preparaty ochronne, które działają remineralizację szkliwa.
Profilaktycznie, aby nie narażać się na ból, najlepiej unikać ciężkiego i trudnego, a i słodkich napojów, owoców cytrusowych, słodyczy… Codzienną dietę należy wzbogacić w witaminy a minerały.
Czasami wskazane jest podjęcie działania ortodontycznego, aby przyzębie funkcjonowało dobrze.
W pewnych przypadkach pojedyncze szyjki zębowe daje się materiałem kompozytowym.
W zaawansowanych stadiach choroby zabieg chirurgiczny jest jedynym rozwiązaniem. Pokrywa się wówczas odsłonięte szyjki zębowe tkanką czerpaną z podniebienia.

Źródło artykułu Odsłonięte szyjki zębowe

Dentysta Białogard

0 0 votes
Daj ocenę