Czy warto serwisować samochód w ASO po gwarancji? Argumenty za i przeciw

Czy warto serwisować samochód w ASO po gwarancji? Argumenty za i przeciw

17 września, 2018 0 przez Prezydent Portalu

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem nowego samochodu, to oczywiście zdajesz sobie sprawę, że aby zachować gwarancję producenta, musisz korzystać z przeglądów w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Gwarancja jednak kiedyś się skończy (z reguły po 2-3 latach) i co wtedy? Czy nadal warto przepłacać za usługi w ASO? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Takie rozwiązanie ma zarówno swoje zalety, jak i poważne wady. Wymieniamy je w naszym poradniku.

 

Korzyści z serwisowania auta w ASO po gwarancji

Podstawowym atutem tego rozwiązania jest zachowanie ciągłości historii serwisowej. Ma to ogromne znaczenie przy odsprzedaży pojazdu. Wydając więcej na przeglądy tak naprawdę inwestujesz w wyższą wartość rynkową auta w przyszłości. To duża zaleta.

Jeśli przekonałeś się już, że w „Twoim” ASO pracują utalentowani mechanicy, do których masz zaufanie, to oczywiście warto kontynuować tę współpracę. Będziesz mieć wówczas pewność, że samochód jest w dobrych rękach, jest bezpieczny i prawidłowo serwisowany.

Dalsze korzystanie z przeglądów w ASO jest również korzystne z punktu widzenia dostępu do oryginalnych części zamiennych oraz zaawansowanych systemów diagnostycznych. To z kolei przekłada się na krótszy czas ustalania przyczyn ewentualnej usterki i umożliwia jej szybkie usunięcie. Niezależni mechanicy często nie mają dostępu do najnowszych programów diagnostycznych, przez co muszą naprawiać pojazdy „na czuja”.

Nie chcesz odwiedzać ASO po gwarancji? Te argumenty Cię w tym utwierdzą

Dlaczego nie warto już więcej jeździć do ASO, gdy auto nie jest już objęte gwarancją producenta? Z prostego powodu: jest to za drogie. Ceny usług w autoryzowanych stacjach potrafią być kilkakrotnie wyższe niż w niezależnych warsztatach. Nie uzasadnia tego nawet fakt, że ASO korzystają wyłącznie z oryginalnych części zamiennych. W dużej mierze przepłacasz za markę serwisu.

Ponadto nie jest tajemnicą, że w ASO niekoniecznie pracują najlepsi mechanicy. Bardzo często są to osoby, które bazują wyłącznie na procedurach producenta, a gdy przychodzi do większego wysilenia szarych komórek, gubią się i nie potrafią usunąć usterki. Najlepsi mechanicy wolą pracować w prywatnych warsztatach lub zakładają własne firmy.

Warto również wspomnieć o tym, że autoryzowane serwisy bardzo często „naciągają” klientów na niepotrzebne wydatki. Wyszukują usterki, które nie wymagają wcale pilnej interwencji, bo jest to dla nich świetna okazja do zarobku.

Decyzję o tym, czy warto serwisować samochód w ASO po okresie gwarancji musisz podjąć samodzielnie. Wymieniliśmy argumenty, które z pewnością dadzą Ci do myślenia i ułatwią dokonanie rozsądnego wyboru.

 

 

Jerzy Biernacki
Artykuł został przygotowany przez portal Mindly.pl (multiportal tematyczny)

 

0 0 votes
Daj ocenę